Obuchenie v USA

Obuchenie v USA

Мнениеот al.naydenov » 28 Май 2010 20:43

Zdraveyte . Purvo da se izvinq no nqmam kirilica na komputera . Kazvam se Aleksandar na 19g. sum i se interesuvam ot obuchenieto na piloti v USA . Pravq neshto kato research da vidq kolko ot tozi forum sa zavurshili v USA i ako moje da dadut nqkakuv savet otnostno uchilishta i drugi tunkosti . Poneje finansite sa mi malko bolna tema tursq nachini s malko pari da vzema neobhodimite licensi . Dosta mi pomaga edin chovek koito e chlen na foruma i pilot v USA za koeto sum mu blagodaren , no neka ako ima i drugi da spodelqt opit :P . Zabravih da kaja che se namiram v Phoenix , Arizona ako ima nqkakvo znachenie :) Blagodarq predvaritelno ! :)
al.naydenov
кандидат спотър
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Мар 2009 23:17

Re: Obuchenie v USA

Мнениеот Делян » 28 Май 2010 20:54

http://www.ERAU.edu и то точно в Prescott, Arizona
ако става дума за пари знаеш, че се взимат заеми за тези работи.
Аз съм завършил http://www.ERAU.edu в Daytona Beach, Florida.
За пилотски курсове ли става въпрос или за университет с пилотски курсове?
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Obuchenie v USA

Мнениеот al.naydenov » 28 Май 2010 22:42

Ami za ERAU znaq che e mnogo dobro uchilishte no dori i sus zaemi sa si mnogo pari . Mislq si da karam licensite v nqkoe uchilishte/ FBO i v sushtoto vreme da ucha nqkoi universitet za da vzmeta i bakalavarska stepen . Taka mislq che shte mi izleze po tunko,dori v ASU ima Aviation Program . No tova sa samo moi misli i planove . Az sum v shtatite ot nqma i mesec i kakto se kazva oshte ne znam kude sum taa...ako mislite che gresha , priemam zabelejki . Blagodarq
al.naydenov
кандидат спотър
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Мар 2009 23:17

Re: Obuchenie v USA

Мнениеот Делян » 28 Май 2010 23:33

Не съм много запознат с цените на пилотските курсове, но каквито и да са според мен е невъзможно да караш който и да е курс и да си плащаш на момента. Но ако смяташ, че това ти е по финансовите възможности тогава това е най добре защото не се обвързваш със заеми.
Като говориме за заеми зависи какъв ти е статута в САЩ. Дали си с виза или си със зелена карта. Ако си с виза, тогава заем не може да вземеш. Ако си със зелена карта тогава е много лесно да вземеш заем защото кредитната ти история е чиста. Също така тези заеми се гарантират от държавата и затова са лесни да се взимат, държавата просто насърчава да се взимат.
Аз така съм завършил моят университет, със заем който беше много лесно да се вземе.
Друго нещо е дали искаш да взимаш само пилотски курсове или да ходиш в авиационен университет и да ги взимаш тези курсове там. Това удвоява цената защото се плаща хем за бакалавъра хем за пилотските курсове.
Ако само искаш да взимаш пилотски курсове тогава това си е най-евтиният вариант, но авиокомпаниите когато им трябват пилоти отиват точно по специализираните авиационни университете и събират хора от там. Мисълта ми е че имаш много по-малки шансове да си намериш работа в САЩ ако си завършил пилотски курсове без университет, но може и да има изключения, не знам!
Ако пък не искаш да търсиш работа в САЩ, тогава може да минеш с пилотски курсове само без университет.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Obuchenie v USA

Мнениеот ivaio » 29 Май 2010 21:38

http://www.aviator.edu/FlightSchool ако имаш въпроси , мога да ти изпратя номера си чрез ЛС, работя като инструктор в това училище.
ivaio
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Яну 2010 02:58

Re: Obuchenie v USA

Мнениеот al.naydenov » 30 Май 2010 06:37

ERAU e nai-dobriqt izbor tova go znaq...
"ivaio" na burzo proverih site i...tova e vuv Florida ? Aaaz ne sum gotov da se premestq v Prescott kamoli v Florida :D
al.naydenov
кандидат спотър
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Мар 2009 23:17

Re: Obuchenie v USA

Мнениеот Big G » 30 Май 2010 09:09

al.naydenov написа:ERAU e nai-dobriqt izbor tova go znaq...
"ivaio" na burzo proverih site i...tova e vuv Florida ? Aaaz ne sum gotov da se premestq v Prescott kamoli v Florida :D

Ако все още те интересува Prescott свържи се с lzibp за да получиш инфо от първа ръка. Успех!
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Obuchenie v USA

Мнениеот al.naydenov » 31 Май 2010 05:17

Toi beshe purviqt chovek s kogoto se svurzah . I sum mu mnogo blagodaren za pomoshtta !
al.naydenov
кандидат спотър
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Мар 2009 23:17

Re: Obuchenie v USA

Мнениеот Big G » 31 Май 2010 09:09

al.naydenov написа:Toi beshe purviqt chovek s kogoto se svurzah . I sum mu mnogo blagodaren za pomoshtta !

OK, предположих че може би с него си говорил (първия ти пост). Странно, колко е малък света :) Иначе Prescott e едно добро место за обучение, близо до твоя Phoenix, нооооо струва доста парички докато дойде време да си хвърлят капите :wink:
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Obuchenie v USA

Мнениеот al.naydenov » 03 Юни 2010 05:47

Znachi nai-dobriqt variant e ERAU , druga alternativa - nqma .
al.naydenov
кандидат спотър
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Мар 2009 23:17

Re: Obuchenie v USA

Мнениеот Делян » 03 Юни 2010 12:00

До колкото знам ERAU е единственият изцяло специализиран университет за авиация в САЩ.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA


Назад към Обучение и образование

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron