Сидни-Мелбърн x3 (част 1)

Сидни-Мелбърн x3 (част 1)

Мнениеот Jair » 26 Авг 2010 17:02

С почти тримесечно закъснение, но все пак по-добре от хич. Имах три вътрешни полета между Сидни и Мелбърн, като допълнение на вече документираните по-рано. Тук ще са снимки от първия, във втора част ще добавя и останалите 2.

Tежък съботен следобед на MEL. Защо е тежък...ами защото предишния ден е бил петък :). Все пак, предстои ми първи полет с Qantas - да идеш в Австралия и да не летиш с тях е като оня лаф за Рим и папата. За удоволствието добавих известна сума над това, което би ми струвал лоу кост билета, но нямаше да си го простя ако не бях летял с тях. Допълнителна екстра - 767, втория ми widebody в колекцията.
Изображение

Малки и големи, червени и подскачащи за плъзнали навсякъде
Изображение

Изображение

Emirates със техните три полета дневно от Дубай(2 директни, един през Куала Лумпур, всичките на 777) са постоянно присъствие на MEL.
Изображение

Cathay Pacific със самолет номер 100. Същия съм го засичал и в Сидни.
Изображение

Ето го и моят.
Изображение

Естествено място до прозореца.
Изображение

Обслужването и самолетът бяха прилични. Седалките сравнително старички, но имаше екрани показващи локацията, реклами на Qantas, както и безкрайно популярните из всички авиокомпании скечове от скрита камера. За едночасовия полет храната беше избор между плод и мъфин - аз избрах второто, и беше с доста приличен размер и големи боровинки.

Над Сидни
Изображение

Изображение

Изображение

Ситито
Изображение

Изображение

Летището на Сидни е от тези, които сигурно се броят на пръстите на едната ръка, на които може да видиш трафик буквално отвсякъде. Европа е представена сравнително скромно(не случайно предвид дистанцията), само от Virgin Atlantic и British Airways.

Изображение

Ситито на фона на летището.
Изображение

Изображение

Изображение

Това може би е един от първите самолети там, не се застоях да прочета историята.
Изображение

След 4 дни изпълнени с километрични разходки из Сидни(снимки бол, ама аз твърдо се придържам само към авиоелемента), дойде време за връщане обратно в Мелбърн.

Отново на SYD, както споменах има всичко отвсякъде

Изображение

ATI, някаква карго компания
Изображение

Asiana и Singapore. Вторите също са постоянно присъствие, както Emirates на MEL.
Изображение

Wunala Dreaming
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Една от най-красивите ливерии според мен. Простичко и с приятни цветове. Толкова ли е трудно?
Изображение

Изображение

Единственият самолет на Virgin Blue, който е син...малко ирония. Номер 50 във флотата им.
Изображение

Изображение

2 А380 в един кадър е нещо абсолютно нормално.
Изображение

Европейците
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

China Southern
Изображение

Тези напоследък много ги хвалят, надминавали по обслужване Emirates, Etihad, Qatar и Singapore...
Изображение

Изображение

Изображение

Аir Calin
Изображение

Аir Canada
Изображение

China Airlines
Изображение

Изображение

Изображение

Карго
Изображение

Philippines
Изображение

Изображение

Eто го същият първо забелязан в Мелбърн, 4 дни по-рано
Изображение

Изображение

За еднабройка да се разминем без северноамериканско присъствие
Изображение

Изображение

И довиждане на Сидни
Изображение

Следва част 2, обещавам отснетите екземпляри да не се повтарят много...или поне не толкова, колкото фокерите на аустриан от софийското летище :)
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Сидни-Мелбърн x3 (част 1)

Мнениеот Делян » 27 Авг 2010 02:49

Интересно, винаги съм си мислел, че Австралия е пустинна държава...
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Сидни-Мелбърн x3 (част 1)

Мнениеот Jair » 27 Авг 2010 10:51

Ами ако говорим в груби цифри и проценти от общата площ не си далеч от истината...но по периферията и, там където е и населението, няма нищо с пустиня :)
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 13 госта