Спотърстване - кога и къде?

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот Делян » 23 Юни 2010 22:36

Има едни бабуни които се падат по на изток от тази шахта и са практически някъде към самата среда на пистата (от север).
За мен това е най-точното место, но все пак е най-добре ако е сутрин или следобед заради слънцето.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот lozzi » 02 Юли 2010 17:44

А старият електрически стълб до Искър ? :mrgreen:
Изображение
lozzi
спотър
 
Мнения: 14
Регистриран на: 06 Сеп 2008 17:36

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот Toni » 02 Юли 2010 19:43

lozzi написа:А старият електрически стълб до Искър ? :mrgreen:


Това вече е в графата hardcore :D
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот Vladimorka » 11 Сеп 2010 15:06

A do tia babuni kak se stiga?
Vladimorka
супер спотър
 
Мнения: 728
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:24

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот Делян » 12 Сеп 2010 00:14

Vladimorka написа:A do tia babuni kak se stiga?

До миналата година се отиваше с кола до Терем Летец (северната част на летището) и малко преди да влезнеш в "комплекса" се завива на ляво по един черен път и от там се караше доколкото може в посока зелената циментова кула. И там някъде си оставаш колата и пешачката към посока Ту-134, там вече се хваща другият черен път, който обикаля около оградата. Бабуните са в тази околност, доста хубаво место за спотинг.
Тази година обаче точно в началото на първият черен път бяха изсипали една купчина пръст и практически пътят беше блокиран за коли. Но предполагам, че пеша пак може да се стига само че ще е доста вървене ......
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот DinoZavrov » 24 Сеп 2010 21:03

Наближава 16 октомври - празник на авиацията и българските ВВС :!:

Ако някой има инфо, нека сподели - честването ще бъде "поединично" или ще има някакво (макар и скромно) масово мероприятие :?:
Аватар
DinoZavrov
супер спотър
 
Мнения: 1034
Регистриран на: 29 Ное 2008 17:42
Местоположение: Sofia

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот tu-134 » 24 Сеп 2010 23:43

До колкото знам на 14-ти ще има медиен ден за учението в Графа но за 16-ти незнам. Според мен най много да имат ден на отворени врати без полети.
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот KRAKOMOBILA » 29 Сеп 2010 23:22

Май не е точно тук мястото - но ще питам. Значи вчера като ходихме със Can да поснимаме на летището - бяхме от южната страна в близост до оградата на летището на една бабуна ии снимахме там около час и половина. След това се появи един джип с трима служители на летището вътре - единият от тях слезна и ни попита дали знаеме, че в момента сме в нарушение - както и, че имало уговорка само за две спотинг места - едното от улицата която минава до летището, а другото на шлюза. Човекът спомена също, че за да спотваме и от тези две места трябва да се обадиме на телефон 937 27 10 и да си кажеме имената - след което ако фигурираме в някакъв списък - можело да снимаме. За този телефон бях чел някъде, че вече не важал - но пък и да бяхме се обадили - няма ни във списъка. В крайна сметка се преместихме на шлюза и нямахме повече проблеми.
Интересното е, че след това на мястото на което бяхме се появиха още две момчета (най-вероятно randi и lzdimitar) - но явно не бяха забелязани от хората.
Въпросът ми е - колко от казаното от този човечец е истина ? И защо след като не сме на територията на летището трябва да се местиме ? :)
The Fulcrum Occupation!
Граждани! Летете със самолетите на Аерофлот! Побързайте - останаха съвсем малко!
Аватар
KRAKOMOBILA
супер спотър
 
Мнения: 654
Регистриран на: 25 Май 2006 14:12

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот Кристиян Благоев » 29 Сеп 2010 23:59

Това май е многократно обсъждано. Щом не си на територията на летището не нарушаваш законите. Още повече знам, че преди години уважаемите членове на БАС са се споразумели с ГВА и спотинга е напълно легален. "Човечеца" просто е решил да се заяжда с вас :)
Изображение
Аватар
Кристиян Благоев
най-спотър
 
Мнения: 394
Регистриран на: 05 Авг 2008 22:02

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот HORNISE » 30 Сеп 2010 07:42

През 2007 г, когато попитахме официално дали сме в нарушение на закона от ГВА отговориха, че не сме и трябва да се споразумеем със службите за сигурност по летищата от къде точно да снимаме. В София ни дадоха разрешение само за пътя, който минава през лампите на 27, но с течение на времето спряха да правят проблеми когато снимаме от различни места. Споменатият списък е с членове на БАС, реално разрешението да се снима и гледа е за членовете на Сдружението. Та всичко, което са ви казали хората от джипа е съвсем вярно.

Одавна не бях чувал да са създавали главоболия на някой.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот KRAKOMOBILA » 30 Сеп 2010 09:42

Да - и на мен не ми се беше случвало да ми правят проблем. В крайна сметка не сме се карали с човека - просто му потвърдихме, че ще се махнеме от мястото - за да няма кавги, разправии с МВР, а от там и негативно отношение като цяло към спотърите след като вече е изградено някакво доверие. В крайна сметка - ако не си член на БАС (не фигурираш в списъка) - снимането е незаконно. Има ли начин това да се промени ? :)
The Fulcrum Occupation!
Граждани! Летете със самолетите на Аерофлот! Побързайте - останаха съвсем малко!
Аватар
KRAKOMOBILA
супер спотър
 
Мнения: 654
Регистриран на: 25 Май 2006 14:12

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот HORNISE » 30 Сеп 2010 10:05

Не бих казал, че ако не си член на БАС снимането е незаконно. Дали нещо е законно или не зависи от някакъв нормативен акт. Това, което имаме ние е споразумение между БАС и летищните власти, тоест на негова база не може да се определя законност, поне според мен. Надявам се в скоро време да имаме среща с ръководството на летището и ще поставим въпроса за снимащите, които не са от Сдружението.

Аз смятам, че не може да се задължават хората да станат член на БАС, но всеки може да ходи да снима. От гледна точка на сигурността обаче е много по-удобно всички снимащи да са членове на някаква организация и да присъстват в някакъв списък. Така лесно може да се провери кой кой е и при евентуални проблеми да се знае кого да търсят. Сдружението е поело ангажимента, че неговите членове са благонадеждни, може да им се има доверие и че ще съдействат при наблюдението на периметъра около летището. Това по никакъв начин не означава, че хората които не са членове на БАС не могат да снимат.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот KRAKOMOBILA » 30 Сеп 2010 10:12

Разбирам те напълно - и те подкрепям до някъде. Тоест - и аз съм съгласен, че всички снимащи трябва да са записани някъде - за по-сигурно, и бих предоставил данните си на летищните власти и на когото е нужно. Но честно казано - все още нямам желание да съм член на сдружение и ще се радвам ако има възможност да се направи такъв списък и за хора необвързани със сдружения.

Все пак - си изясних нещата за което Ви благодаря. :)
The Fulcrum Occupation!
Граждани! Летете със самолетите на Аерофлот! Побързайте - останаха съвсем малко!
Аватар
KRAKOMOBILA
супер спотър
 
Мнения: 654
Регистриран на: 25 Май 2006 14:12

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот HORNISE » 30 Сеп 2010 10:48

Както написах и одеве - надявам се скоро да имаме среща с ръководството на летището и да обсъдим новите реалности. Сегашната ни договорка е от 2007 г когато нещата стояха по различен начин. Снимащите се брояхме на пръсти и всички бяхме членове на БАС.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Спотърстване - кога и къде?

Мнениеот Пароль » 30 Сеп 2010 13:48

KRAKOMOBILA написа:Май не е точно тук мястото - но ще питам. Значи вчера като ходихме със Can да поснимаме на летището - бяхме от южната страна в близост до оградата на летището на една бабуна ии снимахме там около час и половина. След това се появи един джип с трима служители на летището вътре - единият от тях слезна и ни попита дали знаеме, че в момента сме в нарушение - както и, че имало уговорка само за две спотинг места - едното от улицата която минава до летището, а другото на шлюза. Човекът спомена също, че за да спотваме и от тези две места трябва да се обадиме на телефон 937 27 10 и да си кажеме имената - след което ако фигурираме в някакъв списък - можело да снимаме. За този телефон бях чел някъде, че вече не важал - но пък и да бяхме се обадили - няма ни във списъка. В крайна сметка се преместихме на шлюза и нямахме повече проблеми.
Интересното е, че след това на мястото на което бяхме се появиха още две момчета (най-вероятно randi и lzdimitar) - но явно не бяха забелязани от хората.
Въпросът ми е - колко от казаното от този човечец е истина ? И защо след като не сме на територията на летището трябва да се местиме ? :)

Защо не попиташ адвокат? В Бг все още действат по "правилата" от преди 20 години. Време е да започнем да живеем по европейските закони! Аз не съм запознат със закон, ограничаващ правото ми да се намирам къдети и да е, извън оградата на летището!
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

ПредишнаСледваща

Назад към Спотърстване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron