Как се става пилот

Re: Как се става пилот

Мнениеот Nikolay » 16 Юни 2011 20:33

Интересува ме, КАМО-то към Транспортна Болница ли е?
aviate, navigate, communicate!
Аватар
Nikolay
супер спотър
 
Мнения: 505
Регистриран на: 30 Май 2005 09:59
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Как се става пилот

Мнениеот sash » 16 Юни 2011 21:40

Да.
sash
по-спотър
 
Мнения: 197
Регистриран на: 19 Юни 2008 20:34

Re: Как се става пилот

Мнениеот Nikolay » 16 Юни 2011 21:59

sash написа:Да.

А там могат ли да се правят иследвания примерно като ЕКГ, ЕЕГ, ехографи..и само резултатите да се занесат на докторите от комисията?
aviate, navigate, communicate!
Аватар
Nikolay
супер спотър
 
Мнения: 505
Регистриран на: 30 Май 2005 09:59
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Как се става пилот

Мнениеот Stoyan » 16 Юни 2011 22:03

Nikolay написа:
sash написа:Да.

А там могат ли да се правят иследвания примерно като ЕКГ, ЕЕГ, ехографи..и само резултатите да се занесат на докторите от комисията?


Ники, що не питаш в КАМО направо?
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Как се става пилот

Мнениеот Nikolay » 16 Юни 2011 22:56

Stoyan написа:
Nikolay написа:
sash написа:Да.

А там могат ли да се правят иследвания примерно като ЕКГ, ЕЕГ, ехографи..и само резултатите да се занесат на докторите от комисията?


Ники, що не питаш в КАМО направо?


Ще ти отговоря честно- избягвам контакти с тях :D Затова и питам дали рутините иследвания не могат да се направят в транпортната болница и да ходя до любимите ми доктори само за подпис...ма тя е до нас транспортната болница, тия дни ще ходя да ги питам (:
aviate, navigate, communicate!
Аватар
Nikolay
супер спотър
 
Мнения: 505
Регистриран на: 30 Май 2005 09:59
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Как се става пилот

Мнениеот Stoyan » 16 Юни 2011 22:59

Ако те разбирам правилно искаш да си минеш рутинните прегледи в транспортна болница. Ако това е случая, опасявам се, че няма как да стане. Чуй се с тях.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Как се става пилот

Мнениеот Nikolay » 16 Юни 2011 23:07

Прегледите ще си ги мина в КАМО-то.Искам да си направя ЕКГ-то в транспортна болница, защото в КАМО.то всеки път ми се бил ускорявал пулса и хиляди разправии. Да не говорим че от тази година наще работят изцяло според JAR-FCL3, където е ясно казано че дори и с ускорен пулс(който аз само на момента придобивам), стига да е синусов ритъма кандидата е годен..но ще видим наесен дали наще са го чели това...
aviate, navigate, communicate!
Аватар
Nikolay
супер спотър
 
Мнения: 505
Регистриран на: 30 Май 2005 09:59
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Как се става пилот

Мнениеот Stoyan » 16 Юни 2011 23:30

Е това е чудене за какво да се хванат! Късмет ти желая!
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Как се става пилот

Мнениеот sash » 17 Юни 2011 10:13

Nikolay написа:Прегледите ще си ги мина в КАМО-то.Искам да си направя ЕКГ-то в транспортна болница, защото в КАМО.то всеки път ми се бил ускорявал пулса и хиляди разправии. Да не говорим че от тази година наще работят изцяло според JAR-FCL3, където е ясно казано че дори и с ускорен пулс(който аз само на момента придобивам), стига да е синусов ритъма кандидата е годен..но ще видим наесен дали наще са го чели това...

Проверви, но не мисля че ще е възможно.
sash
по-спотър
 
Мнения: 197
Регистриран на: 19 Юни 2008 20:34

Re: Как се става пилот

Мнениеот slice » 20 Юни 2011 11:10

В транспортна може да те пратят самите те за по-експертен преглед. Схемата е много интересна и изпитана вече от няколко мои колеги - в КАМО им казват тука има нещо нередно - я иди в транспортна да ти направят инжектоплякторен анализ. В транспортна - абе тия луди ли са нищо ти няма какъв инжектопляктор... на ти бележка. В КАМО - а добре, щом от транспортна са ти дали бележка значи ок.

Не всеки път става обаче.... Оказва се, че най-чист вариант (но и малко скъп) е просто да идеш за медицина до Гърция.

Много ли ти е учестен пулса? Холтер даваха ли ти? Ако е само по време на ЕКГ-то - ще се оправиш, просто се панираш. С годините ще ти мине. Ако е постоянно вземи мерки. Макар и приемливо и в граници, учестения пулс "износва" сърцето и в бъдеще може да се появят истински проблеми. А и не си си избрал най-спокойната професия на земята.
Най-честата причина за ускорен пулс у младежта (особено при нормален ритъм) е ниската физическа активност. Ходи да тичаш, карай колело, плувай! Няма смисъл от нищо което правим, ако си потрошим здравето от глупост преди да станем на 30.
For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Re: Как се става пилот

Мнениеот LZ1VLA » 20 Юни 2011 11:24

Nikolay написа:
sash написа:Да.

А там могат ли да се правят иследвания примерно като ЕКГ, ЕЕГ, ехографи..и само резултатите да се занесат на докторите от комисията?

Вероятно могат,не съм сигурен,колега. Но преди години когато минах Авиолекарска комисия -АЛК във ВМА имаше такива изследвания.
Считам,че КАМО-то правят тези изследвания! Успех в начинанието!И здраве най-вече!
Аватар
LZ1VLA
спотър
 
Мнения: 36
Регистриран на: 02 Юли 2008 10:37
Местоположение: KBL,Afghanistan

Re: Как се става пилот

Мнениеот vla_don » 20 Юни 2011 12:16

защото в КАМО.то всеки път ми се бил ускорявал пулса и хиляди разправии.

Преди много години, когато КАМО си беше просто АЛК, аз имах подобни проблеми и в летателната ми книжка пишеше нещо от типа: "леко изразена вегетативно съдова лабилност". По това време тренирах гребане и участвах в състезания, а нормалният ми пулс и тогава и сега е 60. Едва ли ще ти помогне спортът в този момент. Дължи се на притеснението от лекарите и е добре описано в литературата явление. Питай някой страничен доктор и виж, дали няма да ти помогне с едно успокоително хапче за самият преглед. Само пълен идиот може да иде на тези прегледи и да не се притеснява. По онези времена докторите се гавреха с кандидат пилотите, което не пречеше децата на някои от тях също да станат пилоти. Вероятно и сега го правят. Особенно характерно беше, да те пратят на въртящия се стол и след това, да отидеш за кардиограма. Като се сетя, ми иде да ги удуша, но са покойници. Успех!
VD
vla_don
по-спотър
 
Мнения: 139
Регистриран на: 07 Яну 2009 11:30
Местоположение: София

Re: Как се става пилот

Мнениеот BHAir2 » 20 Юни 2011 13:14

Ако ще пиеш хапчета, го прави само ако ще ходиш за кардиото, защото иначе ще се види в кръвта и урната и ще си създадеш повече проблеми. Ако можеш, мини единия ден кръвта и урината и другите кабинети, и просто на другия ден мини кардиото. А иначе ако от КАМО не са те пратили някаде, няма да признаят изследванията.
Аватар
BHAir2
най-спотър
 
Мнения: 321
Регистриран на: 15 Окт 2004 21:04
Местоположение: Пловдив и София

Re: Как се става пилот

Мнениеот Nikolay » 20 Юни 2011 18:24

slice написа:В транспортна може да те пратят самите те за по-експертен преглед. Схемата е много интересна и изпитана вече от няколко мои колеги - в КАМО им казват тука има нещо нередно - я иди в транспортна да ти направят инжектоплякторен анализ. В транспортна - абе тия луди ли са нищо ти няма какъв инжектопляктор... на ти бележка. В КАМО - а добре, щом от транспортна са ти дали бележка значи ок.

Не всеки път става обаче.... Оказва се, че най-чист вариант (но и малко скъп) е просто да идеш за медицина до Гърция.

Много ли ти е учестен пулса? Холтер даваха ли ти? Ако е само по време на ЕКГ-то - ще се оправиш, просто се панираш. С годините ще ти мине. Ако е постоянно вземи мерки. Макар и приемливо и в граници, учестения пулс "износва" сърцето и в бъдеще може да се появят истински проблеми. А и не си си избрал най-спокойната професия на земята.
Най-честата причина за ускорен пулс у младежта (особено при нормален ритъм) е ниската физическа активност. Ходи да тичаш, карай колело, плувай! Няма смисъл от нищо което правим, ако си потрошим здравето от глупост преди да станем на 30.


Пулса ми в нормално състояние е около 70, и е доказано тъй като ми слагаха ЕКГ Холтер преди две години. Миналата пак ме връщаха сто пъти и накрая ме пуснаха без допълнителни иследвания. Просто тази година не ми се разправя с тях...а в Гърция дали ще ми признаят тукашната годност, или ще трябва да правя първоначален преглед?
aviate, navigate, communicate!
Аватар
Nikolay
супер спотър
 
Мнения: 505
Регистриран на: 30 Май 2005 09:59
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Как се става пилот

Мнениеот slice » 20 Юни 2011 18:51

Ako imash biala medicina shte ti ia priznaiat.
Za hapchetata - nishto ne hvashtat s kk osven na purvonachalen.

Sorry za cyr.
For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Обучение и образование

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта