Дни на „отворените врати” в единния център

Официален форум на atc.bgspotters.net и форума за РВД

Дни на „отворените врати” в единния център

Мнениеот Q23 » 23 Сеп 2011 00:36

От сайта на РВД
http://www.bulatsa.com

Дни на „отворените врати” в Единния център за управление на въздушното движение

21 септември 2011

От къде всъщност се осъществява процесът по управление на въздушното движение над Република България? Каква е спецификата на работа на ръководителите на полети? Как се осъществява комуникацията между ръководителите на полети и пилотите на самолети? Отговорите на тези въпроси може да получите по време на дните на отворени врати в Единния център за управление на въздушното движение на Държавно предприятие „Ръководство на въздушното движение" (ДП РВД).

Дните на „отворените врати" са част от кампанията на ДП РВД за подбор на кадри за длъжността „Ръководител на полети". В периода до 31 октомври т.г. всички, които отговарят на изискванията, могат да подадат своите документи в предприятието. Препоръчително е кандидатите да са на възраст до 30 години към момента на подаване на документите, като е необходимо да притежават минимална образователна степен бакалавър, независимо от специалността, както и да владеят отлично английски език. Кандидатите ще могат да зададат своите въпроси и да получат подробна информация за обучението, което се предлага. Самият курс е с продължителност 3 години и по време на него обучаемите ще трябва да преминат необходимите професионални тестове, с които да затвърдят придобитите знания преди да седнат на работното място като „Ръководител на полети".

„Дни на отворените врати" ще се проведат на 29.09, 30.09, 20.10 и 21.10. 2011 г. от 14:00 ч. в сградата на ДП РВД (гр. София, бул. „Брюксел" № 1). Всички, които желаят да се включат, е необходимо предварително да се запишат за участие на тел. 02/937 17 52; имейл: yordanka.petrova@bulatsa.com.
Е много ми е гот!
А на вас?
Аватар
Q23
най-спотър
 
Мнения: 252
Регистриран на: 03 Ное 2007 13:09
Местоположение: София, Internet

Re: Дни на „отворените врати” в единния център

Мнениеот slice » 26 Сеп 2011 09:41

Явно наистина имат спешна нужда от хора!
For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Re: Дни на „отворените врати” в единния център

Мнениеот Пароль » 26 Сеп 2011 12:23

Във в-к "Банкер" имаше статия, че са паднали приходите на РВД, а предстои увеличение на разходите и най-вече на обезщетенията при пенсиониране - при 1 млн. лева за 2010г, тази година са предвидени 10 млн. лева (т.е. доста хора се пенсионират)! А преди година, може би, имаше интервю с някой от директорите, като един от въпросите бе за недостига на РП, но боса беше уверен, че ще се справят без сътресения!
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: Дни на „отворените врати” в единния център

Мнениеот Q23 » 26 Сеп 2011 19:55

Всъшност във вестника пише:
"Едно от най-печелившите дружества в системата на транспорта - Държавното предприятие "Ръководство въздушно движение" (РВД), е намалило драстично печалбата си за 2010 г., показва публикуваният преди дни финансов отчет на предприятието. За миналата година РВД е "на зелено" с 4.64 млн. лв., при положение че през 2009-а отчете 18.726 млн. лв. печалба. Положителният финансов резултат намалява, въпреки че приходите на държавното предприятие растат - 163.4 млн. лв. срещу 162.9 млн. лв. година..."
Е много ми е гот!
А на вас?
Аватар
Q23
най-спотър
 
Мнения: 252
Регистриран на: 03 Ное 2007 13:09
Местоположение: София, Internet

Re: Дни на „отворените врати” в единния център

Мнениеот VOIP » 28 Сеп 2011 07:42

slice написа:Явно наистина имат спешна нужда от хора!


Имат, но търсят качествени!
VOIP
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 27 Фев 2009 17:41

Re: Дни на „отворените врати” в единния център

Мнениеот slice » 28 Сеп 2011 10:09

Ясно де, далеч съм от мисълта, че взимат куцо и саката. Друг е въпроса дали са намерили правилния начин за подбор.
For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Re: Дни на „отворените врати” в единния център

Мнениеот VOIP » 28 Сеп 2011 10:30

slice написа:Ясно де, далеч съм от мисълта, че взимат куцо и саката. Друг е въпроса дали са намерили правилния начин за подбор.


Ако предложиш по-добър начин на подбор, ще те черпя. Етапите и "ситото" през което се минава са подобни на тези в другите страни, а това че на хората не им харесва този начин на подбор, показва само едно - това е най-добрият възможен засега.
VOIP
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 27 Фев 2009 17:41

Re: Дни на „отворените врати” в единния център

Мнениеот slice » 28 Сеп 2011 16:26

Подборът на кадри е много трудно нещо. Съгласете се обаче - фактът, че отпадат хора в последните етапи след обучението. Това не говори ли за недобър подбор в началните етапи? http://www.feasttest.com/ ?!
For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Re: Дни на „отворените врати” в единния център

Мнениеот VOIP » 28 Сеп 2011 17:27

slice написа:Подборът на кадри е много трудно нещо. Съгласете се обаче - фактът, че отпадат хора в последните етапи след обучението. Това не говори ли за недобър подбор в началните етапи? http://www.feasttest.com/ ?!


Навсякъде отпадат хора и в последните етапи на обучението, това че някой е преминал през FEAST, не означава че ще продължи до края.
Какво според теб би следвало да се случи, ако се окаже че не може да работи в екип или е психически нестабилен при стресови ситуации?
Не съм чувал вариант при който всички пилоти стигат до лява седалка.
VOIP
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 27 Фев 2009 17:41

Re: Дни на „отворените врати” в единния център

Мнениеот slice » 28 Сеп 2011 17:40

Не искам да се впускам в дискусия по въпроса, тъй като гледам на нещата малко като лаик. Относно пилотите - за съжаление не е съвсем така. Способностите и реализацията не са свързани.
For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Re: Дни на „отворените врати” в единния център

Мнениеот VOIP » 28 Сеп 2011 18:22

slice написа:Не искам да се впускам в дискусия по въпроса, тъй като гледам на нещата малко като лаик. Относно пилотите - за съжаление не е съвсем така. Способностите и реализацията не са свързани.


Благодаря за разбирането!
VOIP
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 27 Фев 2009 17:41

Re: Дни на „отворените врати” в единния център

Мнениеот tedier » 28 Сеп 2011 18:34

На мен лично не ми харесва начина на подбор, нито взима най-добрите, нито се разбира какво е изискването за тях....Не знам вие VOIP по кой начин се влезли в системата на РВД?
tedier
по-спотър
 
Мнения: 131
Регистриран на: 14 Ное 2005 17:13

Re: Дни на „отворените врати” в единния център

Мнениеот BHAir2 » 28 Сеп 2011 18:51

Това, че някой е минал началните тестове, не значи че ще мине обучението, не разбирайте и не си мислете, че щом сте минали и интервюто и сте успели!!!
Аватар
BHAir2
най-спотър
 
Мнения: 321
Регистриран на: 15 Окт 2004 21:04
Местоположение: Пловдив и София

Re: Дни на „отворените врати” в единния център

Мнениеот VOIP » 28 Сеп 2011 19:03

tedier написа:На мен лично не ми харесва начина на подбор, нито взима най-добрите, нито се разбира какво е изискването за тях....Не знам вие VOIP по кой начин се влезли в системата на РВД?


Говорехме за дните на отворени врати в ДП РВД и факта че системата е отворена за всички които искат да кандидатстват, а не за това на кой какво не му харесва в подбора.
Кога съм казвал, че работя в РВД или в системата?! Объркали сте се.
Идеята ми бе, че системата на подбор на РП е унифицирана в почти цяла ЕВРОПА, обективна е и работи. Явно във форума има засегнати от начина на подбиране на кандидати, повече няма да коментирам по темата.
VOIP
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 27 Фев 2009 17:41

Re: Дни на „отворените врати” в единния център

Мнениеот Пароль » 28 Сеп 2011 19:06

VOIP написа:
slice написа:Ясно де, далеч съм от мисълта, че взимат куцо и саката. Друг е въпроса дали са намерили правилния начин за подбор.

Ако предложиш по-добър начин на подбор, ще те черпя. Етапите и "ситото" през което се минава са подобни на тези в другите страни, а това че на хората не им харесва този начин на подбор, показва само едно - това е най-добрият възможен засега.

Със софрата се започва! Тогава се раждат по-свежи идеи... :D
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Следваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта