Проблем с дефинирането на течности

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Проблем с дефинирането на течности

Мнениеот Nine » 23 Фев 2012 10:39

В голяма дилема съм дали котешката храна (не суха, а в консерва) се води течност или не.
По принцип дефинират като течности предимно козметични продукти, защото хората обикновено това носят в ръчния си багаж. Само на едно място съм виждала да допълват, че това се отнася и за хайвер, например. Обаче: дали котешката храна се води течност? Става дума за храна от този тип в пликчета - т.нар. паучове:
Изображение

Проблемът е, че котката ми е злояда. Обича един вид храна, който се появява много рядко в Кауфланд и веднага го изкупуват. А пък аз така и така ще ходя до Дортмунд и си мислех да взема поне малко. Проблемът е, че ще пътувам само с ръчен багаж.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Проблем с дефинирането на течности

Мнениеот akair » 23 Фев 2012 21:06

Чувал съм не една и две истории за проблеми с кремообразни сирена (бри, камембер, ...) и продукти с консистенция на паста/пастет (друга тема е на кой и защо би му хрумнало да пренася сирена през 1/2 Европа - все едно в България има продоволствена криза...) Можеш да ползваш правилата на Летище София като отправна точка:
http://www.sofia-airport.bg/pages/content.aspx?lm01=101&lm02=81
"...Освен гореизброените към ограничените за пренос течности, аерозоли и гелове спадат и всякакви други разтвори и продукти с производни на описаните консистенции..." :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Проблем с дефинирането на течности

Мнениеот bigbang » 23 Фев 2012 22:37

Зависи на какви проверяващи ще попаднеш. Тези правила са плаващи и се тълкуват по различен начин по летищата. За толкова полети не ми бяха правили проблем на пастата за зъби, която нося в раницата. Но на летище Бургас ми казаха, че трябва да я изхвърля от раницата. Разбира се не я изхвърлих,а си пуснах раницата като куфар :lol: След като им обясних, че предишната вечер съм нямал проблем с пастата от летище София, ми обясниха, че в София не си гледали работата и разни такива (претупвания) за летищата в ЕС.

ПС. Пълно е с некомпетентен персонал, работещ по нашите летища. Преди седмица митничарите направо спяха в 19:00ч на летище София. Бяхме си разменили билетите и по погрешка ни пуснаха,а уж ги гледаха, голям смях беше :-D
Аватар
bigbang
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 20 Окт 2011 22:18

Re: Проблем с дефинирането на течности

Мнениеот merlin » 24 Фев 2012 04:30

Аз пък на Хан съм минавал с 1/2 литър ликьор, опакован като коледен подарък (от коледния пазар). Служителят се усмихна само... А преди седмица на летище София един тип ме претърсва, все едно някой е подал сигнал за мен, че ще изнасям ядрени бойни глави,произведени в консервния комбинат в Първомай. Разни хора, разни идеали. :wink:
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Проблем с дефинирането на течности

Мнениеот Nine » 24 Фев 2012 16:17

Благодаря ви за мненията!

В крайна сметка ще взема 9 пакетчета (по 100 грама са), ще дам още 10 на майка ми и ако мине.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта