Orbitz не си взимат парите :)

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот origin » 12 Мар 2012 11:04

Резервирах си билет от Orbitz, платих и го получих.
Днес обаче гледам, че не са си взели парите от кредитната ми карта... :)
На някой друг случвало ли му се е нещо подобно - кога си взимат парите?
Изображение
origin
спотър
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Фев 2010 21:50

Re: Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот tonik » 12 Мар 2012 11:09

Парите ти просто блокирани ли са или можеш да ги теглиш и разполагаш с тях? Ако е второто е доста странно, сигурно е бъг.
На мен ми се е случвало, след закупуване на билет, парите да стоят 3 седмици в картата, но да не мога да ги тегля.
Изображение
Аватар
tonik
по-спотър
 
Мнения: 159
Регистриран на: 25 Фев 2011 17:22

Re: Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот origin » 12 Мар 2012 11:11

tonik написа:Парите ти просто блокирани ли са или можеш да ги теглиш и разполагаш с тях? Ако е второто е доста странно, сигурно е бъг.
На мен ми се е случвало, след закупуване на билет, парите да стоят 3 седмици в картата, но да не мога да ги тегля.


Електронното ми банкиране показва по принцип когато има блокирани пари.
Сега обаче показва само, че са взели 10 долара (предполагам booking fee), и 2 долара (идея нямам за какво...) и всички други пари са разполагаеми.

Ще мина за всеки случай и през банката да видят и те.
Изображение
origin
спотър
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Фев 2010 21:50

Re: Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот george_mnt » 12 Мар 2012 11:16

Аз доколкото знам нямат буукинг фии, като купувах от тях блокираха веднага цялата сума, а няколко дена по-късно я изтеглиха.
Изображение
Аватар
george_mnt
най-спотър
 
Мнения: 337
Регистриран на: 25 Ное 2007 17:57

Re: Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот origin » 12 Мар 2012 11:18

george_mnt написа:Аз доколкото знам нямат буукинг фии, като купувах от тях блокираха веднага цялата сума, а няколко дена по-късно я изтеглиха.


Service fee $10.99 - това са ми взели.
Изображение
origin
спотър
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Фев 2010 21:50

Re: Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот origin » 12 Мар 2012 11:33

Говорих с банката - няма никакви транзакзии - нищо блокирано... Явно ще се свържа с Orbitz.

.... Хм, сега един колега спомена, че при чекиране взимали парите...
Изображение
origin
спотър
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Фев 2010 21:50

Re: Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот Jair » 12 Мар 2012 20:37

Доста ще е странно наистина. Ако имаш е-тикет издаден няма смисъл да дърпаш дявола за опашката. Кога ще ги вземат парите си е техен проблем, ако ги вземат въобще :)
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот Делян » 13 Мар 2012 00:50

О-о, ще си ги вземат, не се притеснявай за тях....
Тези големи компании си вземат парите веднъж в месеца, понякога и по-рядко дори...
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот origin » 19 Мар 2012 16:20

Нещата продължават да са интересни.

Звънях до Orbitz - казаха, че Air Berlin "всеки момент" ще си вземат парите. (полетът е в сряда). Звънях на Air Berlin и казаха, че полетът ми вече е платен...
А парите си стоят в картата...

На всичкото отгоре според Air Berlin имам даже два билета, а според Orbitz - само един (което е нормалното)...
Изображение
origin
спотър
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Фев 2010 21:50

Re: Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот tonik » 19 Мар 2012 16:22

Ами приемаш, че са те черпили 1-2 билета и това е... :mrgreen:
Изображение
Аватар
tonik
по-спотър
 
Мнения: 159
Регистриран на: 25 Фев 2011 17:22

Re: Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот Topfly » 19 Мар 2012 20:01

Преди години имах подобен случай с една мексиканска авиокомпания. До последния момент не си изтеглиха парите от картата ми и накрая на чекина ми казаха, че има проблем и ме пренасочиха към гишето на авиокомпанията. Там имаше огромна опашка, а и ПОС терминала не им работеше като хората и за малко да изпусна самолета.

С индийска авиокомпания имах случай да си купя билет 40-50 дни предварително и чак 2-3 дни преди полета ми смъкнаха парите от картата.

Безплатно до сега не съм пътувал :wink: Освен ако не смятаме промоционалните билети на Wizz air, Ryan air, Sky Europe или Air Asia по 5-10 евро :wink:
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот origin » 19 Мар 2012 20:23

Topfly написа:Преди години имах подобен случай с една мексиканска авиокомпания. До последния момент не си изтеглиха парите от картата ми и накрая на чекина ми казаха, че има проблем и ме пренасочиха към гишето на авиокомпанията. Там имаше огромна опашка, а и ПОС терминала не им работеше като хората и за малко да изпусна самолета.


Сега поне има online checkin 24 часа преди полета, така че ще знам ако има проблем от малко по-рано. :)
Изображение
origin
спотър
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Фев 2010 21:50

Re: Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот origin » 20 Мар 2012 10:11

Продължаваме...
Web Checkin работи за единия от двата билета, а парите продължават да си стоят в картата. Сега ще го завърша и ще видя дали тогава ще ги вземат. :D

EDIT; Писна ми вече. На някой да му се е случвал bug в web checkin? Показва ми на бордната карта друго време на полета, звъннах пак до Air Berlin и ми казаха, че е грешка и полетът си е OK...

EDIT2: Не си взеха парите. Но пък има разминаване във времето за излитане - http://info.flightmapper.net/flight/Nik ... =2012-3-21 казва, че излита в 19:55 , а AirBerlin - че всичко е по план в 14:00... :lol:

EDIT3: Взеха си парите, вечерта преди полета... След поредния разговор с Air Berlin ми стана ясно, че Orbitz са резервирали билет от Air Berlin, а системата е издала втори от NIKI.
Разминаването в часовете също е само в бордните карти - софтуерна грешка.
Последна промяна origin на 20 Мар 2012 22:21, променена общо 2 пъти
Изображение
origin
спотър
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Фев 2010 21:50

Re: Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот Topfly » 21 Мар 2012 22:32

origin написа:EDIT3: Взеха си парите, вечерта преди полета... След поредния разговор с Air Berlin ми стана ясно, че Orbitz са резервирали билет от Air Berlin, а системата е издала втори от NIKI.
Разминаването в часовете също е само в бордните карти - софтуерна грешка.


Казах ти, няма вариант безплатно да летиш :wink: Най-късно преди полета информациите се стиковат и ти взимат парите или те карат да платиш на летището както стана с мен в Мексико.
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот stenk » 08 Сеп 2012 15:03

А то си имало цяла тема. При мен също взеха само тия 2 долара ( моите полети са бeз booking fee) , но парите в картата не показва да са блокирани.
Иначе ми издадоха билет за няма и пет минути.
Лошото е , че не мога да си я ползвам спокойно , щото не знам кога ще решат да си ги дръпнат и ако се озова с ниска наличност току виж ми анулират нещо.

Парите директно от авиокомпанията ли се теглят или от Orbitz , и те после ги прехвърлят към авиокомпанията ?

При мен е малко сложно , защото имам един полет през Еxpedia.de за който парите бяха дръпнати и чакам да ми ги върнат поради невъзможност да ми издадат билет.
В същото време направих нова резервация вече през Orbitz за друг час , на абсолютно аналогична цена , но оттам пък парите не ги дърпат.

Та логиката ми е дали от авиокомпанията няма просто да задържат първата сума (тоест нито да ми връщат , нито да теглят нещо) ?
Съмнявам се да е така , ама знам ли им пинизите :-D
Затова и питам дали парите се теглят дирекно от авиокомпанията или минават през посредник -?
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Следваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта