Как се става пилот

Re: Как се става пилот

Мнениеот Nikolay » 12 Сеп 2011 15:01

Stoyan написа:Става дума за това, че после казват: дай АТПЛ, МСС и Джет фам. Когато ги минеш ти казват: Хубаво, но нямаш 500ч да минеш с ZFT. Правуш ги и тях някак си. След това ти казват: Добре, но нямаш 1500ч....

И милион други подобни....


Ми Стояне, да ти кажа моята програма на интегрираният курс включва и МСС и АТПЛ-ската теория. ЗА джет фама не съм виждал друг освен уизз да го искат... ZFT изобщо не знам какво е... иначе съм съгласен че е пълно с излишни "курсчета"....
aviate, navigate, communicate!
Аватар
Nikolay
супер спотър
 
Мнения: 505
Регистриран на: 30 Май 2005 09:59
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Как се става пилот

Мнениеот rumen_it » 21 Сеп 2011 12:41

Здравейте,

Аз минах първата фаза на програмата за пилоти на Бритиш и в понеделник съм на селекшън дей в една от академиите. Имам въпрос относно COMPASS test, някой явявал ли се е? Много ще съм благодарен ако някой може да ми даде някаква информация относно нивото математика и физика, което се изисква.

Благодаря ви предварително!
The postings on this site are my own and do not represent my employer's opinions or positions.
Изображение
Изображение
rumen_it
по-спотър
 
Мнения: 165
Регистриран на: 06 Окт 2007 00:06

Re: Как се става пилот

Мнениеот piron45 » 09 Окт 2012 22:03

Здравейте на всички, да взема да посъживя темата. Изчетох цялата тема и понаучих доста неща.
Винаги съм харесвал летенето , но за съжаление в младите ми години такива екстри бяха лукс и ето ме вече на 53. От известно време ми се е загнездила мисълта да изкарам курс за любител PPL(H) пилот на хеликоптер. Няма за кога да ставам професионалист, а за собствено удоволствие и на семейството ми. Това разбира се може и да не стане, ако не мина медицинската комисия, макар че съм в добра кондиция, освен 2.5 диоптера късогледство. Но те биха могли да се оправят с лазерна корекция. Ще ми е интересно ако запознати с материала и летящи на хели се изкажат по темата, че до тук само за самолети се говореше, а пък аз искам да си кацам в градината, а не да търся летище и всичките неща около това. Просто хеликоптерите са ми слабост от край време, заради свободата на движение и независимост.
piron45
кандидат спотър
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Окт 2012 19:58

Re: Как се става пилот

Мнениеот opi1 » 07 Фев 2013 13:43

nqkoi otgovori li ti, che povecheto temi sa s mnooogo zadna data i nikoi ne gi poglejda....
opi1
кандидат спотър
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Фев 2013 04:50

Re: Как се става пилот

Мнениеот Velin Andreev » 07 Мар 2013 22:25

piron45 написа:Здравейте на всички, да взема да посъживя темата. Изчетох цялата тема и понаучих доста неща.
Винаги съм харесвал летенето , но за съжаление в младите ми години такива екстри бяха лукс и ето ме вече на 53. От известно време ми се е загнездила мисълта да изкарам курс за любител PPL(H) пилот на хеликоптер. Няма за кога да ставам професионалист, а за собствено удоволствие и на семейството ми. Това разбира се може и да не стане, ако не мина медицинската комисия, макар че съм в добра кондиция, освен 2.5 диоптера късогледство. Но те биха могли да се оправят с лазерна корекция. Ще ми е интересно ако запознати с материала и летящи на хели се изкажат по темата, че до тук само за самолети се говореше, а пък аз искам да си кацам в градината, а не да търся летище и всичките неща около това. Просто хеликоптерите са ми слабост от край време, заради свободата на движение и независимост.


Здравей, ако все още се интересуваш, дай знак за да ти разкажа накратко какво, къде и как.
Аватар
Velin Andreev
по-спотър
 
Мнения: 101
Регистриран на: 24 Юли 2006 16:05
Местоположение: Sofia

Re: Как се става пилот

Мнениеот LZ-09 » 14 Мар 2013 11:44

Здравейте, тук може да видите интресен репортаж как се става транспортен пилот в Германия. http://www.hr-online.de/website/suche/home/mediaplayer.jsp?mkey=47747445&type=v&xtmc=streifen&xtcr=6
Аватар
LZ-09
кандидат спотър
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Мар 2013 10:13
Местоположение: Шумен

Предишна

Назад към Обучение и образование

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта