Въпрос/проблем

Тук ни питайте, критикувайте и хвалете!

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот zuki » 05 Фев 2013 14:52

Съжалявам че трябва да съм толко рязък ама наистина взе малко да ми писва вече от няколко човека (повече от двама са) които пълнят целия форум с безмислени спорове по теми много рядко свързани с основната. Аз влизам тук да прочета нещо ново за авиацията и авиационния бизнес или да разгледам някоя приятна снимка, а не да чета кой какъв специалист е в областите политика, социология, инфраструктурни проекти, европейско законодателство, теории на конспирацията и какво ли още не. И мисля че админите са безкрайно толерантни към вас, лично аз ако бях на тяхно място до сега да съм ви бил по един перманентен бан и да се е приключило. Знам че това е форум в който всеки може да си каже мнението, но тук има хора които с 2 изречения споделят доста по важна и интересна информация по темите и техните мнения се губят в морето от глупости които бълвате. Ако имате толко много неща за дискутиране хванете се съберете на по бира и си ги уточнете, сигурен съм че и за вас и за нас този вариант е къде по-приемлив ;)

P.S.: нищо лично към никого :drinkers:
Аватар
zuki
спотър
 
Мнения: 89
Регистриран на: 30 Окт 2006 12:38

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот HORNISE » 05 Фев 2013 15:57

Аз също съм удивен от търпението на колегата Тони Василев, шапка му свалям. Почти съм спрял да чета раздела Авиация + Авиационни новини заради потребители добре описани в горния пост.

Ай спрете се малко бе хора! Няма тук конспирация, няма министерства, няма нищо... БГспотърс е напълно независим и всичките тези дивотии са плод на болните мозъци на анонимните форумни драскачи!
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот tupolev144 » 05 Фев 2013 20:42

zuki написа:Съжалявам че трябва да съм толко рязък ама наистина взе малко да ми писва вече от няколко човека (повече от двама са) които пълнят целия форум с безмислени спорове по теми много рядко свързани с основната. Аз влизам тук да прочета нещо ново за авиацията и авиационния бизнес или да разгледам някоя приятна снимка, а не да чета кой какъв специалист е в областите политика, социология, инфраструктурни проекти, европейско законодателство, теории на конспирацията и какво ли още не. И мисля че админите са безкрайно толерантни към вас, лично аз ако бях на тяхно място до сега да съм ви бил по един перманентен бан и да се е приключило. Знам че това е форум в който всеки може да си каже мнението, но тук има хора които с 2 изречения споделят доста по важна и интересна информация по темите и техните мнения се губят в морето от глупости които бълвате. Ако имате толко много неща за дискутиране хванете се съберете на по бира и си ги уточнете, сигурен съм че и за вас и за нас този вариант е къде по-приемлив ;)

P.S.: нищо лично към никого :drinkers:

Прав си, влез и разгледай последните десетина поста на светилата на форума от днес в темата САМО за Ryanair и ще се ограмотиш за жп и автобусния транспорт!
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот Toni » 05 Фев 2013 21:22

tupolev144 написа:Прав си, влез и разгледай последните десетина поста на светилата на форума от днес в темата САМО за Ryanair и ще се ограмотиш за жп и автобусния транспорт!


Наистина ми свърши търпението. Админът също е човек и има прави да си си вземе детето от градина, да отиде на пазар и да си плати нет-а...между другото трябва да му остане и време за работа. Не мога да чета форума 24/7! Темата за Раян е изчистена от ЖП елементите и ако това не е в състояние да ви укроти, мисля, че време да си напраивте собствен форум. Не е скъпо, ще ви излезе 5-10лв на месец.

Повече няма да се занимавам с вас. Ако още веднъж се направите на големи мъже, директно ви изтривам акаунтите и всичко, което сте написали до сега (така нареди министъра :) ). Имам чувството, че сте пълни безделници. Ако нямате какво да правите, моля не губете нашето време.
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот Trastichko » 07 Фев 2013 10:53

Тони има някакъв проблем с сайта според мен. Проблем който вдига напрежението допълнително. Аз имах проблем с влизането в сайта онзи ден но не го отбелязах в форума след като проблема се оправи сам. Ранди не може да отвори сайта от вчера и за това не можа да напише за аварийно кацане на 757 тази нощ в София. Мен лично ми мирише на някакъв проблем с базата защото сайта се зарежда до някъде и забива на бял екран и така си стои.
Дано тази информация помогне на "Пловдивчани" да те мразят малко по-малко , и да ти помогне на теб да разрешиш проблема по бързо.
Аватар
Trastichko
супер спотър
 
Мнения: 561
Регистриран на: 07 Фев 2011 16:29

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот HORNISE » 07 Фев 2013 14:03

От онези дни имаше проблеми с хостинг компанията NS1 и всички сайтове хостнати при тях. Аз от къщи изобщо не можех да вляза на БГспотърс, както и на моя сайт (той също е при NS1). От офиса обаче нещата бяха Ок. Определени интернет доставчици пазят някакъв кеш до 48 часа, заради което проблема с NS1 при някои потребители е продължил по-дълго.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот Пароль » 07 Фев 2013 15:37

Не сте запознати с цялата информация, макар, че публикувах достатъчно за случая. Ще перифразирам въпроса си: След "баннване", ще има ли пак проблем с активирането на "баннатия акаунт"?
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот tupolev144 » 07 Фев 2013 15:55

Trastichko написа:Тони има някакъв проблем с сайта според мен. Проблем който вдига напрежението допълнително. Аз имах проблем с влизането в сайта онзи ден но не го отбелязах в форума след като проблема се оправи сам. Ранди не може да отвори сайта от вчера и за това не можа да напише за аварийно кацане на 757 тази нощ в София. Мен лично ми мирише на някакъв проблем с базата защото сайта се зарежда до някъде и забива на бял екран и така си стои.
Дано тази информация помогне на "Пловдивчани" да те мразят малко по-малко , и да ти помогне на теб да разрешиш проблема по бързо.

Е вече не знам кой прекалява! :) Никой никого не мрази и не е споменавано никъде такова нещо!!! Аз бях засегнатият, че ме отстраниха уж за седмица от форума, но се оказа по-дълго и въпреки това никого не съм мразил и най-малко администратора! Честно казано бях малко разочарован, но никога и през ум не ми е минавало да мразя когото и да е било дори по-скоро го приех с усмивка. Това, че има хора с различни мнения, едва ли би трябвало да води до омраза. Нека хората да споделят! Не използвайте определения от рода на "болни мозъци" защото наистина не е красиво. Има проблеми, натрупвани с годините и те в последно време ескалират и хората ги виждат и споделят. Не е ли по-добре да се изложат в един авиационен форум, отколкото да бъдат премълчавани? В крайна сметка се надявам всички тук да са за развитие на авиацията у нас!
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот Toni » 07 Фев 2013 16:58

Пароль написа:Не сте запознати с цялата информация, макар, че публикувах достатъчно за случая. Ще перифразирам въпроса си: След "баннване", ще има ли пак проблем с активирането на "баннатия акаунт"?


Ти, какво не разбра???

Проблемът беше, че ту144 го имаше два пъти в бансписъка. Когато му изтече едната седмица го махнах от списъка, без да видя, че е дублиран. Видях, че нещо не както трябва и дадох реактивация на профила му, с което си мислих, че случатя е приключен.
Тъй като никой не ми сигнализира за проблем, чеших, че всико е ок. Да но се оказа, че на 01.02. все още 144 не можеше да си влезе в акаунта. Размениехме мейли и както виждаме всико е ок, НО ти продължваше да си помпаш напрежение с безумните теории, че някой ни бил наредил да не ви даваме право да пишете. Чудя се, каква ти (ви) е идеята, какво си мислите, че постигате? Ще се потретя, ако имате нужда от трибуна, направете си сайт/форум/блог/фейбуук страница/туйтър. Ще ви струва по макс 2-3 кутии цигари на месец...

Вие не говорите за авиация, а непрекъснато ни занимавате с кметове, директори, министри, администратори...и всички те са ви виновни, само вие сте онеправдани, излъгани и жертви....а в същото време сте имали най-голям потенциал. Давайте, покажете колко сте добри, ама не на думи във форума!

Бъдете живи и здрави!

Само едно ще ви кажа - настроихте всички във форума срещу вас с безкайното ви мрънкане и оплакване.
Аз приключвам с вас. Пишете си на воля, но ако не спазвате правилата и тровите антмосферата, ще ви блокирам.
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот tupolev144 » 07 Фев 2013 19:10

Toni написа:
Пароль написа:Не сте запознати с цялата информация, макар, че публикувах достатъчно за случая. Ще перифразирам въпроса си: След "баннване", ще има ли пак проблем с активирането на "баннатия акаунт"?


Ти, какво не разбра???

Проблемът беше, че ту144 го имаше два пъти в бансписъка. Когато му изтече едната седмица го махнах от списъка, без да видя, че е дублиран. Видях, че нещо не както трябва и дадох реактивация на профила му, с което си мислих, че случатя е приключен.
Тъй като никой не ми сигнализира за проблем, чеших, че всико е ок. Да но се оказа, че на 01.02. все още 144 не можеше да си влезе в акаунта. Размениехме мейли и както виждаме всико е ок, НО ти продължваше да си помпаш напрежение с безумните теории, че някой ни бил наредил да не ви даваме право да пишете. Чудя се, каква ти (ви) е идеята, какво си мислите, че постигате? Ще се потретя, ако имате нужда от трибуна, направете си сайт/форум/блог/фейбуук страница/туйтър. Ще ви струва по макс 2-3 кутии цигари на месец...

Вие не говорите за авиация, а непрекъснато ни занимавате с кметове, директори, министри, администратори...и всички те са ви виновни, само вие сте онеправдани, излъгани и жертви....а в същото време сте имали най-голям потенциал. Давайте, покажете колко сте добри, ама не на думи във форума!

Бъдете живи и здрави!

Само едно ще ви кажа - настроихте всички във форума срещу вас с безкайното ви мрънкане и оплакване.
Аз приключвам с вас. Пишете си на воля, но ако не спазвате правилата и тровите антмосферата, ще ви блокирам.

Цялата тази авиация зависи точно от разни чиновници, които по правило са хора много далече от авиацията. В повечето случаи което правят е да си създават условия, в които да могат да задоволяват личните си интереси. И ако в един момент случайно се намери някой, който да се опита да направи нещо, от което не може да се изкара лична изгода, се получава това, за което се опитваме да споделим от известно време. Явно обаче сме сбъркали мястото, което отчитаме като грешка. За това се извиняваме на "всичките" (също да са живи и здрави) няколко съфорумци, които се чувстват "отровени" от този опит. Като за последно (надявам се да не се изтълкува като "тровене на атмосферата") искам да кажа, че в стремежа си да запазят личния си интерес, високо поставени чиновници, открито твърдят, че в гражданската авиация безопасността вече не е най-важното нещо. (а кое е най-важното според тях... досещайте се сами) Това последното го има и документирано. Казвам го за да стане ясно, защо чиновниците присъстват като неделима част от авиацията в коментарите. Пожелавам на всички само хубави поводи за коментиране, но имайте в предвид, че идилията е измамна. Както доста неща около нас в последните две десетилетия изчезнаха, превърнати в лична облага и на някои чиновници, така е на път да изчезне и БГА.
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот Пароль » 07 Фев 2013 20:00

Toni написа:
Пароль написа:Не сте запознати с цялата информация, макар, че публикувах достатъчно за случая. Ще перифразирам въпроса си: След "баннване", ще има ли пак проблем с активирането на "баннатия акаунт"?


Ти, какво не разбра???

Проблемът беше, че ту144 го имаше два пъти в бансписъка. Когато му изтече едната седмица го махнах от списъка, без да видя, че е дублиран. Видях, че нещо не както трябва и дадох реактивация на профила му, с което си мислих, че случатя е приключен.
Тъй като никой не ми сигнализира за проблем, чеших, че всико е ок. Да но се оказа, че на 01.02. все още 144 не можеше да си влезе в акаунта. Размениехме мейли и както виждаме всико е ок, НО ти продължваше да си помпаш напрежение с безумните теории, че някой ни бил наредил да не ви даваме право да пишете. Чудя се, каква ти (ви) е идеята, какво си мислите, че постигате? Ще се потретя, ако имате нужда от трибуна, направете си сайт/форум/блог/фейбуук страница/туйтър. Ще ви струва по макс 2-3 кутии цигари на месец...

Вие не говорите за авиация, а непрекъснато ни занимавате с кметове, директори, министри, администратори...и всички те са ви виновни, само вие сте онеправдани, излъгани и жертви....а в същото време сте имали най-голям потенциал. Давайте, покажете колко сте добри, ама не на думи във форума!

Бъдете живи и здрави!

Само едно ще ви кажа - настроихте всички във форума срещу вас с безкайното ви мрънкане и оплакване.
Аз приключвам с вас. Пишете си на воля, но ако не спазвате правилата и тровите антмосферата, ще ви блокирам.

Да беше написал това още след поста ми от 3 февруари...
Пароль написа:По-интересно е друго - стана много популярно "банването", когато се заговори за летище Пловдив. За http://news.plovdiv24.bg/#ixzz2JqTU7aKI е ясно - част от общинските пари за реклама (тези, които бяха изтеглени от "Фонада за развитие") е възможно да са отишли при тях (с благословията на кмета Тотев) и сега "пазят поведение"... Ама за този форум (или по-точно, как седмицата забранен достъп стана "перманентно изгонен)?
Ползата е, че ще се развива туризъм с европейски пари. А министъра, като принципал, и директора на летището ще спомогнат за транспортирането на туристите.

... и нямаше да го обсъждам повече!
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот HORNISE » 07 Фев 2013 20:21

Айде спрете се бе! :evil:
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот Делян » 07 Фев 2013 20:36

Ту-144,
Прочетох ти всички постове от 2011 насам....
99% от тях са си чиста проба заяждане умесено с Пловдивски шовинизъм ако може да създам тази нова фраза.
100% съм сигурен че ти не може да го забележиш това защото си обсебен от инат или омраза или може би комбинация от двете?
Запитай се сам защо влизаш в този форум? Влизаш ли тук защото ти е интересна авиацията или защото искаш да изхабиш натрупаната негативна енергия през деня? Ако избереш второто защото почти съм сигурен, че авиацията въобще не те вълнува тогава си има много други начини да я изхабиш тази негативна енергия. Примери: фитнес, плуване, тичане...
Гарантирам ти че така се хаби много енергия и не само това а може и да направиш някой мускул :idea:
Помисли си конспирациите ли са по-интересни от авиацията?
Също помисли си дали тези конспирации не са само в главата ти защото възможността това да е така е огромна съдейки по всичките ти постове от последните години.
Надявам се тази омраза да не е перманентна защото това вече си е за съчувствие.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот Toni » 07 Фев 2013 20:59

Пароль написа:Да беше написал това още след поста ми от 3 февруари... ...и нямаше да го обсъждам повече!


A може би трябва на твоя колега туполев 154 да му покажа личната ми кореспонденция с хостинг компанията по повод на проблемите с влизането във форума от 05.02.? Между другото още 5000 сайта са имали същия проблем заради драма с нейм сървъра на доставчика.

Не съм длъжен да ви показвам и обяснявам всичко, което се случва!

Освен всичко има нещо нездраво в неистовия ви стремеж да ни залеете с вашата истина и готовността ви до припадък да спорите, без да си давате сметка, че сте скучни. Нещото, което лично ме обижда е непрестаният ви напън да ни обвините, че сме зависими или че има тенденциозно отношение към вас. Едва ли сте се замислили, че темата за летище Пловдив вече почти не се чете. Имам статисиката и е очевидно, че буквално обгазихте с бойни отровни газове цялото пловдивско поле.

Цялият ви напън е много тъжен и жалък.... вече заповчам да ви съжалявам.
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Въпрос/проблем

Мнениеот tupolev144 » 07 Фев 2013 21:06

Делян написа:Ту-144,
Прочетох ти всички постове от 2011 насам....
99% от тях са си чиста проба заяждане умесено с Пловдивски шовинизъм ако може да създам тази нова фраза.
100% съм сигурен че ти не може да го забележиш това защото си обсебен от инат или омраза или може би комбинация от двете?
Запитай се сам защо влизаш в този форум? Влизаш ли тук защото ти е интересна авиацията или защото искаш да изхабиш натрупаната негативна енергия през деня? Ако избереш второто защото почти съм сигурен, че авиацията въобще не те вълнува тогава си има много други начини да я изхабиш тази негативна енергия. Примери: фитнес, плуване, тичане...
Гарантирам ти че така се хаби много енергия и не само това а може и да направиш някой мускул :idea:
Помисли си конспирациите ли са по-интересни от авиацията?
Също помисли си дали тези конспирации не са само в главата ти защото възможността това да е така е огромна съдейки по всичките ти постове от последните години.
Надявам се тази омраза да не е перманентна защото това вече си е за съчувствие.

Спокойно, няма да ви разваляме повече илюзорната идилия! А дали ми е интересна авиацията не си ти човекът, който да го определиш! Да, не са ми приятни хора, които допринасят за съсипването на същата тази авиация. И ако изкажеш мнение по адрес на такива хора и това се възприема като натрупана негативна енергия, то може би си прав. Не може да виждаш нередности и да се правиш, че не ги забелязваш. В болшинството от случаите съм цитирал документи и факти. Е, това със сигурност не е било приятно за някои хора, защото явно са накърнявани лични интереси. А засегнатите са видни и от реакциите им във форума.
Последна промяна tupolev144 на 07 Фев 2013 21:58, променена общо 1 път
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

ПредишнаСледваща

Назад към Сайтът

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта