София - Генуа

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

София - Генуа

Мнениеот europeandj » 12 Окт 2013 22:47

Здравейте! Честно казано сам от себе си се учудвам, че се допитвам понеже винаги успявам да си намеря това което ми трябва от към билети.

Казусът тук е такъв. Ще ходя на круиз който отпътува на 25.Януари в 18:00 и пристига обратно на 1 Февруари в 9:00 на пристанището в Генуа. Търся си интересен начин да стигна до там. Не искам да пътувам с нискотарифни категорично, защото съм с багаж, а това са минимум 4 полета и не знам къде ще ми отиде смисъла...

Единственото, което успявам да намеря е SOF-FCO-GOA и обратно с Alitalia. Цената е €194, което ме устройва, но съм чувал, че италианците много губят багажи и престоят в Рим ми е по час и нещо. Другото, което намирам е с Луфтханза през Мюнхен, но при тях цената е €244, което вече ми идва много.

Някой може ли да даде идея за добра комбинация до Генуа за дати 24.01 - 02.02. Мисля си, че с multi-leg ticket може да стане интересна комбинация, но не успявам да открия нищо, тъй като преди не съм търсил multi-leg изобщо. Бих платил до €220 да речем, не повече.

Благодаря! Надявам се да изскочат интересни комбинации.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: София - Генуа

Мнениеот europeandj » 12 Окт 2013 23:15

Опа... Изскочи ми Луфтханзата на €209.
И сега търся вече помощ в дилемата, кое да избера от двете:

>>>>>
Sofia 06:55
Munich 08:00
Airbus A320 | Lufthansa
-----
Munich 09:15
Genoa 10:25
Bombardier CRJ700 | Lufthansa Cityline

<<<<<
Genoa 06:45
Munich 08:05
Bombardier CRJ700 | Lufthansa Cityline
-----
Munich 09:15
Sofia 12:05
Embraer 195 | Lufthansa Cityline


...или...


>>>>>
Sofia 18:55
Rome 19:50
Airbus A320 | Alitalia
-----
Rome 21:15
Genoa 22:20
Airbus A320 | Alitalia

<<<<<
Genoa 07:15
Rome 08:15
Airbus A319 | Alitalia
-----
Rome 10:00
Sofia 13:10
Embraer 190 | Bulgaria Air


Чудя се дали времето за трансфер ще ми стигне. Нека хора, които са летели с тези авиокомпании да си кажат мнението. Мерси!

P.S. При Луфтханза ще трупам мили, но нямам право на ребуук, при АлИталия няма мили, но ребукинга е възможен срещу €60. АлИталия ми е по-евтин билета с €15 също така. При Луфтханза ще летя с цели 3 типа самолети, при това CRJ700 ще е новост за мен, но принципно си падам по по-големи самолети като цяло. И просто нямам представа кой вариант да избера, а не мога да избера едните на отиване, другите на връщане щото цената става 5-6 пъти по-висока.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: София - Генуа

Мнениеот autom8 » 13 Окт 2013 04:20

europeandj написа:Чудя се дали времето за трансфер ще ми стигне. Нека хора, които са летели с тези авиокомпании да си кажат мнението. Мерси!

P.S. При Луфтханза ще трупам мили, но нямам право на ребуук, при АлИталия няма мили, но ребукинга е възможен срещу €60. АлИталия ми е по-евтин билета с €15 също така. При Луфтханза ще летя с цели 3 типа самолети, при това CRJ700 ще е новост за мен, но принципно си падам по по-големи самолети като цяло. И просто нямам представа кой вариант да избера, а не мога да избера едните на отиване, другите на връщане щото цената става 5-6 пъти по-висока.

За Мюнхен час и 10 мин е достатъчно време за прекачване. На Рим не ми се е налагало да прекачвам за толкова кратко време, и не съм компетентен.
С Alitalia също ще смениш 3 типа самолети, ако това е от значение. Но с LH както сам си отбелязал ще пробваш и CRJ700. Ще трупаш и мили с тях.
Ако аз трябваше да избирам, щях да избера Lufthansa, но признавам че съм малко пристрАстен в случая. А и CRJ определено повече ми допада като самолет от Embraer. Единствено 15-те евро ако са от решаващо значение, бих избрал италианците.

Не разбрах защо говориш за ребукинг. Нали нямаш намерение да се отказваш от круиза, и така или иначе ще трябва да пътуваш на тези дати. А ако случайно първите полети закъснеят и си изпуснеш връзката, при положение че вторите са на една резервация с един билет, грижа на авиокомпанията е да пристигнеш до крайната точка без да се налага де ребукваш или доплащаш. Ако закъснението е повече от три часа, имаш право и на парична компенсация и ваучери за храна. В състоянието, в което е в момента Alitalia, LH пак има известно преимущество.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: София - Генуа

Мнениеот europeandj » 13 Окт 2013 11:32

autom8 написа:
europeandj написа:Чудя се дали времето за трансфер ще ми стигне. Нека хора, които са летели с тези авиокомпании да си кажат мнението. Мерси!

P.S. При Луфтханза ще трупам мили, но нямам право на ребуук, при АлИталия няма мили, но ребукинга е възможен срещу €60. АлИталия ми е по-евтин билета с €15 също така. При Луфтханза ще летя с цели 3 типа самолети, при това CRJ700 ще е новост за мен, но принципно си падам по по-големи самолети като цяло. И просто нямам представа кой вариант да избера, а не мога да избера едните на отиване, другите на връщане щото цената става 5-6 пъти по-висока.

За Мюнхен час и 10 мин е достатъчно време за прекачване. На Рим не ми се е налагало да прекачвам за толкова кратко време, и не съм компетентен.
С Alitalia също ще смениш 3 типа самолети, ако това е от значение. Но с LH както сам си отбелязал ще пробваш и CRJ700. Ще трупаш и мили с тях.
Ако аз трябваше да избирам, щях да избера Lufthansa, но признавам че съм малко пристрАстен в случая. А и CRJ определено повече ми допада като самолет от Embraer. Единствено 15-те евро ако са от решаващо значение, бих избрал италианците.

Не разбрах защо говориш за ребукинг. Нали нямаш намерение да се отказваш от круиза, и така или иначе ще трябва да пътуваш на тези дати. А ако случайно първите полети закъснеят и си изпуснеш връзката, при положение че вторите са на една резервация с един билет, грижа на авиокомпанията е да пристигнеш до крайната точка без да се налага де ребукваш или доплащаш. Ако закъснението е повече от три часа, имаш право и на парична компенсация и ваучери за храна. В състоянието, в което е в момента Alitalia, LH пак има известно преимущество.



Благодаря! Да, всъщност наистина грижата би била тяхна, тъй че ребукинга май не е от решаващо значение. CRJ ще е интересен, хем че не обичам да се вра по малки самолети, но вероятно ще предпочета Lufthansa.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: София - Генуа

Мнениеот alex_2 » 13 Окт 2013 13:47

europeandj написа:
autom8 написа:
europeandj написа:Чудя се дали времето за трансфер ще ми стигне. Нека хора, които са летели с тези авиокомпании да си кажат мнението. Мерси!

P.S. При Луфтханза ще трупам мили, но нямам право на ребуук, при АлИталия няма мили, но ребукинга е възможен срещу €60. АлИталия ми е по-евтин билета с €15 също така. При Луфтханза ще летя с цели 3 типа самолети, при това CRJ700 ще е новост за мен, но принципно си падам по по-големи самолети като цяло. И просто нямам представа кой вариант да избера, а не мога да избера едните на отиване, другите на връщане щото цената става 5-6 пъти по-висока.

За Мюнхен час и 10 мин е достатъчно време за прекачване. На Рим не ми се е налагало да прекачвам за толкова кратко време, и не съм компетентен.
С Alitalia също ще смениш 3 типа самолети, ако това е от значение. Но с LH както сам си отбелязал ще пробваш и CRJ700. Ще трупаш и мили с тях.
Ако аз трябваше да избирам, щях да избера Lufthansa, но признавам че съм малко пристрАстен в случая. А и CRJ определено повече ми допада като самолет от Embraer. Единствено 15-те евро ако са от решаващо значение, бих избрал италианците.

Не разбрах защо говориш за ребукинг. Нали нямаш намерение да се отказваш от круиза, и така или иначе ще трябва да пътуваш на тези дати. А ако случайно първите полети закъснеят и си изпуснеш връзката, при положение че вторите са на една резервация с един билет, грижа на авиокомпанията е да пристигнеш до крайната точка без да се налага де ребукваш или доплащаш. Ако закъснението е повече от три часа, имаш право и на парична компенсация и ваучери за храна. В състоянието, в което е в момента Alitalia, LH пак има известно преимущество.



Благодаря! Да, всъщност наистина грижата би била тяхна, тъй че ребукинга май не е от решаващо значение. CRJ ще е интересен, хем че не обичам да се вра по малки самолети, но вероятно ще предпочета Lufthansa.


Летял съм и с Луфтханза, и с Алиталия, и определено бих предпочел Луфтханза.. Прекачването в Мюнхен е изключително лесно и удобно, така че час и 10 минути са ти предостатъчни, даже ще имаш време да се помотаеш по магазините
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: София - Генуа

Мнениеот akair » 13 Окт 2013 14:43

+1 глас за Луфтханза. Мюнхен е едно от най-удобните летища за трансфер. А и зимата може би все пак немската организация е за предпочитане... :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: София - Генуа

Мнениеот Freak » 13 Окт 2013 17:54

akair написа: Мюнхен е едно от най-удобните летища за трансфер.


Бе то за живот е добро, а какво остава за трансфер. :-D
Freak
най-спотър
 
Мнения: 289
Регистриран на: 30 Окт 2006 16:05

Re: София - Генуа

Мнениеот europeandj » 16 Окт 2013 18:33

Благодаря за мненията! Ето го и избора ми:

Изображение

Самолетите са:
A320
CRJ700
CRJ700
E195

:)
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта