Спотърско общество

Re: Спотърско общество

Мнениеот Toni » 12 Окт 2013 20:38

niki_m написа:Един интересен сайт:

http://samchuiphotos.com/


Марков, Ники, тази тема е за да се представим един на друг. Всеки може тук да напише нещо за себе си и да разкаже с какво се занимава и от кога се вълнува авиация.
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: Спотърско общество

Мнениеот марков » 12 Окт 2013 22:52

Щом е за това темата, да се разпиша и аз. Казвам се Стефан, 17-годишен, уча в 164 ГПИЕ Мигел де Сервантес-11 клас със 2ри чужд език френски..ЪЪ езиците не ми вървят особено имам диплома за английски съответваща на европейското С-2. Запален съм по авиацията от 7-годишна възраст...първото ми летене със самолет на което пилота склони да ме покани в кабината си на слизане..и оттогава чакам деня, в който (надявам се), същата кабина ще е и мое работно место. Оттогава се запали авиационото пламъче у мен, та чак до сега..Редовно следя списанията за авиация и наши и чужди..Този сайт го следя от доооста време едно 3-4 години вече, но едва тази януари разбрах всъшност за какво е, че хората в него ходят на "обекта" а не само си разказват новинии реших, че ще е добре да се включа..Хем нови познати, хем хора със същия интерес, щото честно да си кажа в моя набор на пръсти се броята хората дето това ги влече..или поне от учащите в испанската и другите ми познати. Снимам от много скоро никакъв ме няма, а и все още съм пред-ДСЛР период така че рядко ми се получават снимки..Въпреки това с огромен ентусиазъм чакам всеки малко по-различен посетител, без значение дали е Сесна 150 или Руслан..Ако имам възможност посещавам всякакви авиациони сборища и шоута и с гордост мога да заявя че имам 45 минути нальот на Текнам П-92..Искам, след като завърша да кандидатствам в ТУ-София АТТ и след това да се специализирам в газотурбинни двигатели. Мечта ми е един ден да съм капитан на 777 някъде из Африката.Утре, привечер съм на летището с бинокъла, за да се порадвам на красивия залез над София. Надявам се,допринесох за пълноценното развитие на въпросната тема :-D
For once you have tasted flight you will walk the earth with your eyes turned skywards!
http://www.airplane-pictures.net/photographer.php?p=9585
марков
най-спотър
 
Мнения: 283
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:02
Местоположение: София

Re: Спотърско общество

Мнениеот KuzevR » 13 Окт 2013 10:34

Hola chico . :-D
KuzevR
най-спотър
 
Мнения: 215
Регистриран на: 16 Окт 2012 21:18
Местоположение: Бургас

Re: Спотърско общество

Мнениеот Rumen » 24 Окт 2013 21:05

марков написа:Щом е за това темата, да се разпиша и аз. Казвам се Стефан, 17-годишен, уча в 164 ГПИЕ Мигел де Сервантес-11 клас със 2ри чужд език френски..


Брей колеги сме значи, аз също прекарах 5 години от младостта ми в 164 ГПИЕ, само че бях 11-ти клас и завърших през 1997..Доста вода изтече оттогава, ама всъщност май нещата не са се променили кой знае колко, щом и Линдова все още е директор :shock:

Пък да взема и аз да се представя в темата тогава, макар и с 5-годишно закъснение - по-добре късно отколкото никога :)
Казвам се Румен, на 35 год, занимавам се с разни скучни неща като търговия с професионална техника и обичам..авиацията. Този ми интерес започна от доста малък и бе породен в голяма степен от дядо ми, който работеше като РВД. В последните 9-10 години постепенно започнах да изучавам, чета и опознах в доста повече детайли авио-транспорта, за което помогнаха и сравнително честите пътувания, които ми се налагат. Не на последно място за това ми помогна и този приятен форум, в който човек наистина може да прочете, види и сподели интересни неща.

Така видях и оцених много хубави страни на летенето и авиацията като цяло - например това, че ставаш независим от разстоянията, от времето, от климата, от деня и нощта, от държавите, от природата, от границите, от океаните и континентите... Авиацията разширява страшно много светогледа на човек, обогатява общата култура, дава свобода, позволява ти да си "над" всичко ежедневно на земята, позволява да надзърнеш "над" хоризонта, да видиш невероятно красиви гледки... Всеки обикновен днес самолет всъщност е нещо като машина за телепортиране, за което хората векове наред са можели само да мечтаят. Благодарение на авиацията планетата ни става достъпна и малка, а тя е много по-красива, разнообразна и богата отколкото много хора подозират.
Всичко това взето заедно за мен придава едно особено очарование на летенето, което просто трябва се изпита. Макар че за мен дори и един случайно прелитащ над София полет в 6:50 сутринта, започнал по тъмно в Германия, посрещнал изгрева над България и пътуващ за слънчева Анталия може да ме накара да позавидя на работещите в авио-индустрията :)
Изображение
Аватар
Rumen
спотър
 
Мнения: 45
Регистриран на: 13 Апр 2008 01:12
Местоположение: SOF

Re: Спотърско общество

Мнениеот марков » 01 Фев 2014 18:10

Някой има ли желание довечера да отидем за чартъри на диайс?
For once you have tasted flight you will walk the earth with your eyes turned skywards!
http://www.airplane-pictures.net/photographer.php?p=9585
марков
най-спотър
 
Мнения: 283
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:02
Местоположение: София

Re: Спотърско общество

Мнениеот HORNISE » 01 Фев 2014 22:26

Само за информация на непрочелите темата от самото и начало - тук разни хора се представят - кой как се казва, от кога и защо снима и други подобни.

Уговорките за това кога и къде ще се снима се правят в темата :arrow: "Спотърстване - кога и къде?".

Приятно снимане. :wink:
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Re: Спотърско общество

Мнениеот марков » 31 Мар 2015 17:19

ИЗБЕРЕТЕ САМО 2:
Изображение
99% от хората ще познаят за кое летище се отнася!
For once you have tasted flight you will walk the earth with your eyes turned skywards!
http://www.airplane-pictures.net/photographer.php?p=9585
марков
най-спотър
 
Мнения: 283
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:02
Местоположение: София

Re: Спотърско общество

Мнениеот Svetli Georgiev » 31 Мар 2015 17:32

:smt023 Имаш лайк от мен, както обещах :-D
Отнася се за твърде голяма част от летищата и в България и по света, според мен :( Особено ако под "Добра светлина" добавиш и "МТО условия" в скоби, работата е сигурна.
Аватар
Svetli Georgiev
супер спотър
 
Мнения: 1284
Регистриран на: 28 Юли 2006 13:10

Re: Спотърско общество

Мнениеот KRAKOMOBILA » 01 Апр 2015 21:59

Хубав самолет и добра позиция... светлината не винаги е задължително да е хубава за да се получи добър кадър. :D
The Fulcrum Occupation!
Граждани! Летете със самолетите на Аерофлот! Побързайте - останаха съвсем малко!
Аватар
KRAKOMOBILA
супер спотър
 
Мнения: 654
Регистриран на: 25 Май 2006 14:12

Re: Спотърско общество

Мнениеот b73999 » 25 Авг 2015 23:14

Не знам какво е правил там, но ето две снимки на красивия самолет от петък сутринта на FCO. Простете за лошото качество, но го снимах с телефона в движение.

Изображение

Изображение

Поздрави
b73999
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 11 Дек 2014 16:59

Re: Спотърско общество

Мнениеот JorDancho » 26 Авг 2015 05:45

Изпълняваше полет на Вуелинг,поне с такъв полетен номер излетя за там
JorDancho
спотър
 
Мнения: 49
Регистриран на: 25 Май 2013 19:05

Re: Спотърско общество

Мнениеот Делян » 02 Окт 2015 15:36

Кой е този Елиас Хасан който слага много снимки от София на Airliners?
От нашите ли е? :lol:
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Спотърско общество

Мнениеот LZELS » 02 Окт 2015 17:26

Здравейте! Аз съм Елиас Хасан. С някои от вас се познавам.
LZELS
спотър
 
Мнения: 20
Регистриран на: 03 Мар 2015 12:02

Re: Спотърско общество

Мнениеот Делян » 06 Окт 2015 01:21

Добре дошъл.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Спотърско общество

Мнениеот sharky » 20 Мар 2016 12:17

Още ли проверяват дали си в списъка, когато висиш до оградата на LBSF?
✈ A mile of road will take you a mile, but a mile of runway will take you anywhere...✈
Аватар
sharky
спотър
 
Мнения: 24
Регистриран на: 06 Юни 2014 15:05

ПредишнаСледваща

Назад към Спотърстване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта