Паспортни печати, визи, входно/изходни гранични документи

Форум за всичко извън авиацията.

Паспортни печати, визи, входно/изходни гранични документи

Мнениеот ruudgers » 21 Фев 2011 20:02

Поради проявен интерес към една такава дискусия за печатите, които получаваме в паспортите си при влизане/излизане в дадена държава пускам тази тема тук в "Общи приказки". Предлагам тук да слагаме снимки/сканинги на интересни печати от страничките на паспортите ни (+ може би по 2-3 думи за тях). Поради съображения за сигурност от показването на лични документи в Интернет нека да закриваме по някакъв начин номерата на паспортите, личните данни, снимки и т.н. информации, които могат да застрашат запазването на неприкосновеността на личните ни данни.
Аватар
ruudgers
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Апр 2009 19:17

Re: Паспортни печати, визи, входно/изходни гранични документ

Мнениеот Jair » 03 Май 2011 21:16

Да почна аз темата, че явно всички се спотайват :)

Малко скромно започвам, с два печата от Турция. Това беше позициониращо пътуване с автобус за последващ полет. Единия печат е от Капъкуле, вторият е на същата дата при излитането ми от Истанбул
Изображение

Ето я и причината за позиционирането в Истанбул, полет до Австралия. Изкарах един студентски обмен 5 месеца там и сега се ослушвам да ида пак, да се надяваме до края на годината.
Изображение

Малко печати от една луда югоизточна обиколка, която направих за 1 месец ноември-декември миналата година. Граничните преходи бяха Тайланд-Сингапур-Камбоджа-Виетнам-Тайланд.

Горе вляво - печат от кацането в Сием Реп, Камбоджа - основна база за изследването на храмовете на Ангкор.
До него вдясно е печат при напускането на Камбоджа, това беше сухоземната граница с Виетнам.
Под тях са двата печата от Турция при завръщането ми в България след края на обмена в Австралия. Отново един от летището в Истанбул и един от Капъкуле.
Изображение

Следва виетнамската виза.
Изображение

Тайландската виза. Беше за 2 влизания, там кацнах в Азия и от там излетях обратно към Европа.
Изображение

Отново малко печати от екскурзията.
Горе вляво - влизане във Виетнам от сухоземната граница с Камбоджа.
Горе вдясно - напускане на Виетнам от летище Ханой.
Долу вляво - кацане в Банкок от Виетнам, написали са и полета, с който кацнах QR615.
Долу всясно - излитане от Банкок за Милано, през Абу Даби, полет EY401
Изображение

Още печати.
Горе - пристигане в Мелбърн на гореспоменатия обмен.
Долу в ляво - кацане в Банкок при началото на югоизточно азиатската екскурзия.
Долу вдясно - напускане на Тайланд от летище Пукет за Сингапур при същата екскурзия.
Долу вдясно - visit pass, при пристигане в Сингапур.
Долу вляво - печат при напускане на Сингапур.
Изображение

Следва визата от Камбоджа.
Изображение

Следващото е руската транзитна виза. Имах дълъг престой на Шереметиево на връщане от екскурзия до Китай, от която се върнах преди 10-ина дена. За това си изкарахме транзитни визи за да отидем да видим поне центъра на Москва.
Изображение

Ето я и китайската виза при същата екскурзия.
Изображение

Следват двата китайски печата. При кацане и излитане от Шанхай.
Изображение

И за заключение печата от напускането на Австралия. Не знам защо го сложиха толкова назад в паспорта :)
Изображение

Надявам се да попълня колекцията с още много много печати и визи, жалко че в Европа вече не слагат :)
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Паспортни печати, визи, входно/изходни гранични документ

Мнениеот Nine » 03 Май 2011 21:21

Jair написа:Да почна аз темата, че явно всички се спотайват :)

Еее, страхотни са!
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Паспортни печати, визи, входно/изходни гранични документ

Мнениеот ruudgers » 04 Май 2011 13:18

Уау, страхотна колекция имаш в паспорта си, браво!
Доста интересни места си посетил, завиждам ти благородно! :oops:

/наистина много кофти, че в Европа вече не слагат печати.../
Аватар
ruudgers
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Апр 2009 19:17

Re: Паспортни печати, визи, входно/изходни гранични документ

Мнениеот IvanFL » 04 Май 2011 16:24

Интересни! За съжаление течнологията си казва думата и в наши дни на много граници трябва специално да си поискаш печат иначе не слагат. малко като хартиените билети за самолети
IvanFL
супер спотър
 
Мнения: 537
Регистриран на: 07 Май 2006 02:14
Местоположение: Miami, FL

Re: Паспортни печати, визи, входно/изходни гранични документ

Мнениеот Nine » 04 Май 2011 19:52

Ето и моите - скромно, само от Хърватска (Загреб и Дубровник). Ако всичко е наред, през юни ще имам още два от Дубровник.

Изображение

Изображение

Някой има ли печати на бордни карти? Особено на тези, от които не нищо не откъсват (разпечатки от уеб чек ин). На Т1 в София слагат много красиви печати със самолетче, но моята бордна карта се намокри и не я запазих :(
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Паспортни печати, визи, входно/изходни гранични документ

Мнениеот akair » 04 Май 2011 23:39

Nine написа:Някой има ли печати на бордни карти? Особено на тези, от които не нищо не откъсват (разпечатки от уеб чек ин). На Т1 в София слагат много красиви печати със самолетче, но моята бордна карта се намокри и не я запазих :(


На мен ми се е случвало само в София и Букурещ да ми слагат печат на бордната карта... Поне на Т2 е черен печат с червена дата. Много често част от печата остава по страниците на паспорта, защото мастилото не попива в бордната карта... :) Понякога граничните полицаи сгъват бордната карта така, че да не "маже" печатът по паспорта...
Офф топик: Най-обичам в Амстердам като се засили някоя лелка да ми лепи лъгидж тага на личната карта... :axe:
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Паспортни печати, визи, входно/изходни гранични документ

Мнениеот ruudgers » 05 Май 2011 00:43

Моят скромен принос към темата:
Изображение

Изображение

Изображение

Печатите са от България, Сърбия, Република Македония, Гърция, Турция, Хърватска + виза за САЩ
Аватар
ruudgers
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Апр 2009 19:17


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта