Bulgarian domestic flights

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот Anto » 21 Юли 2009 16:26

Това зе един час check-in мислих, че е нормата навсякъде. На вътрешни полети извън България ми се е случвало.
Anto
супер спотър
 
Мнения: 815
Регистриран на: 08 Дек 2004 02:25
Местоположение: Токио

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот LZ-EZY » 21 Юли 2009 16:54

Изобщо не съм съгласен че 1 час е европейска практика. Най-малкото е 90 минути, и то на Летища където вътрешните полети са обособени отделно (Carpatair), а не като във Варна, реди се заедно с пътниците от 10 чартера...
Няма да коментирам факта че повечето компании имат интернет, self check-in, гишета за бизнес kласа, отворени през целия ден, дори такива за икономи с надпис "всички полети", които работят постоянно... Ама отдавна съм загубил надежда че у нас някога ще се заработи нормално...
Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот Anto » 21 Юли 2009 20:42

LZ-EZY написа:Изобщо не съм съгласен че 1 час е европейска практика. Най-малкото е 90 минути, и то на Летища където вътрешните полети са обособени отделно (Carpatair), а не като във Варна, реди се заедно с пътниците от 10 чартера...
Няма да коментирам факта че повечето компании имат интернет, self check-in, гишета за бизнес kласа, отворени през целия ден, дори такива за икономи с надпис "всички полети", които работят постоянно... Ама отдавна съм загубил надежда че у нас някога ще се заработи нормално...


Не знам, но поне в Англия като сам пътувал вътрешно казват винаги 1 час предварително за вътрешни полети, 2 часа за международни и 3 за Интерконтинентални.
Anto
супер спотър
 
Мнения: 815
Регистриран на: 08 Дек 2004 02:25
Местоположение: Токио

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот LZ-EZY » 21 Юли 2009 20:55

Easyjet :

Passengers should present themselves at the appropriate check-in desks, which will normally open two hours before the scheduled time of departure.

+ Web check-in + desks "All Flights"

BA : 2 hours + web check in + Self check-in + Business all time

BMI : Desks open at least two hours prior to departure.

Това което казват е препоръчително време за идване...
И със сигурност можеш да се регистрираш около 2 часа преди полета, което аз винаги правя... Имам вътрешни полети в над 20 държави... И това е първият път когато подобна идиочтина ми се случва, друг е въпроса че за първи път минавам през паспортен контрол на вътрешен полет...
Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот Емо » 22 Юли 2009 00:06

Супер, Спасе!
Много приятни неща! Хаха, за таз мацаница в БАе-то отначало помислих, че някой несполучливо се е опитал да отлепи плакати на Ивана & Сие или че шперплата е взет от някоя спирка на 76. Радва ме и мейла от Уиз. Не съм гадняр и винаги съм писал добри рецензии за досегашни полети (лошите съм премълчавал, понеже не съм някой мазен HON, дето като му е подгънат ръба на Financial Times и вече е края на света, освен ако не е било нещо фрапиращо!), но тука трябва да се покаже, че правилото "Цар дава, пъдар не дава!" не важи...

Лека вечер!
Емо
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот Anto » 25 Юли 2009 00:29

Може би съм се убъркал тогава, но мислих че това е било стандартно правило.
Anto
супер спотър
 
Мнения: 815
Регистриран на: 08 Дек 2004 02:25
Местоположение: Токио

Предишна

Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта