Bulgarian domestic flights

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот Емо » 14 Юни 2009 19:00

LZ-EZY написа:Пловдивското wifi е безплатно. :wink:
Излетяхме по 12.
И аз щях да съм със Сименса, но Мегана и желанието на бащата да види и летище Пловдив надделяха... :-D
Полета от Копенхаген беше пълен както съм казал по нагоре... :drinkers:

Кажи и две думи за екипажа? Настроеност към спотъри/авиолюбители?
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот tsonpen » 15 Юни 2009 09:45

Истински се забавлявах с образа на зеленчуковия бос :-D Той е готов герой за каквото си поискаш :wink:
Имаш ли идея от къде е минал полета? Направихте ли обиколка над цяла България, Велико Търново и почти до Варна за да стигнете Бургас?
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот Stoyan » 15 Юни 2009 16:42

tsonpen написа:Истински се забавлявах с образа на зеленчуковия бос :-D Той е готов герой за каквото си поискаш :wink:
Имаш ли идея от къде е минал полета? Направихте ли обиколка над цяла България, Велико Търново и почти до Варна за да стигнете Бургас?

Проверки долавям аз, а? :-D
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот tsonpen » 15 Юни 2009 18:55

Stoyan написа:
tsonpen написа:Истински се забавлявах с образа на зеленчуковия бос :-D Той е готов герой за каквото си поискаш :wink:
Имаш ли идея от къде е минал полета? Направихте ли обиколка над цяла България, Велико Търново и почти до Варна за да стигнете Бургас?

Проверки долавям аз, а? :-D

:-D Тъй, тъй :wink:
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот Stoyan » 15 Юни 2009 19:37

tsonpen написа:
Stoyan написа:
tsonpen написа:Истински се забавлявах с образа на зеленчуковия бос :-D Той е готов герой за каквото си поискаш :wink:
Имаш ли идея от къде е минал полета? Направихте ли обиколка над цяла България, Велико Търново и почти до Варна за да стигнете Бургас?

Проверки долавям аз, а? :-D

:-D Тъй, тъй :wink:

Усещам как ще почерпиш! :drinkers:
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот atzah » 17 Юни 2009 15:27

Делян написа:Как беше затоварването, няма снимки от вътре? И колко минути беше полета?


Sorry za latinicata!!!
Malko vytreshna info, za tvojat polet, pone 50 choveka shte sljazat v PDV, a da se kachat 4-5
142/143/319/320/321/332/333/343/380/733/734/735/736/73G/738/739/744/762/763/772/773/AN4/CR9/DH4/ERJ/E75/E90/E95/F70/100/M81/M82/M83/M87/T20/TU3/TU5
atzah
супер спотър
 
Мнения: 750
Регистриран на: 08 Дек 2004 00:57
Местоположение: София

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот Делян » 17 Юни 2009 15:56

atzah написа:
Делян написа:Как беше затоварването, няма снимки от вътре? И колко минути беше полета?


Sorry za latinicata!!!
Malko vytreshna info, za tvojat polet, pone 50 choveka shte sljazat v PDV, a da se kachat 4-5

Ако полета е от Копенхаген до Бургас защо прави това спиране в Пловдив?
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот EricEntrena » 17 Юни 2009 23:10

Полетът от около 3 години е BOJ-PDV-CPH-PDV-BOJ като понякога второто ходене до Пловдив го няма
Аватар
EricEntrena
супер спотър
 
Мнения: 1321
Регистриран на: 16 Юли 2008 16:14
Местоположение: BOJ

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот Делян » 18 Юни 2009 03:57

да, но каква е целта на това спиране в Пловдив? явно това е чартър за датски туристи, но какво общо имат те с Пловдив освен че самият самолет е базиран в Пловдив.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот harrier » 18 Юни 2009 11:09

Някои ходят на екскурзия в Пловдив и околията явно...
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот LZ-EZY » 12 Юли 2009 23:19

Сряда сутрин, време е за бързо посещение във Варна, трябваше да дойда пак във Варна та да седна да го напиша тоя блог...

Изображение

Изображение

Това е поредният ми полет с Уиз напоследък и трябва да кажа че качеството на обслужване върви по негативна тенденция... Доста я побългариха тая компания, изключвам факта че нямат интернет check-in, но държанието на стюардесите е ужасно...

Набора е тука бре... :lol:

Изображение

Belle air flight from the Albanian black-coast city of Burgas :axe:

Изображение

Boarding-a у нас неизменно е в стил "пускаме стадото" : тичане, бутане, подвиквания... Ееех тоя страх да не останат правостоящи...

Изображение

Изображение

LZ-AO*

Изображение

Landed in Varna :

Изображение

На този полет имаше и други суфорумци, ама аз бях забравил за това и не се уговорихме, та не се видяхме...

Бързо стана време за обратния полет.
Тук с прилагане на подходяща тактика сребърната карта на FFFB ми донесе това :

Изображение

Изображение

Изображение

Набора се крие зад борчетата...

Изображение

VIA :

Изображение

Изображение

BUC :

Изображение

Ураааа махнали са гадния кроасан и са го заменили с вкусно кексче...

Изображение

Just landed in Sofia + EZY A320 :

Изображение

Изображение

Още съвсем скоро, утре летя Варна-София с бизнес класа на Ол Уаит... :drinkers:
Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот Pilot737 » 13 Юли 2009 11:12

Евала! Ти почна вече на килограм да ги изкарваш тия блогове :lol: Продължавай...
142/143/313/318/319/320/32A/32N/321/32B/332/333/343/346/359/388/717/733/734/735/736/73G/73W/738/73H/739/744/748/752/753/763/764/772/77L/77W/788/789/AR1/AR8/AS350/AT4/AT7/CR7/CS3/DH4/ER3/ER4/E70/E90/F50/F70/F100/L4T/M82/SU9
Аватар
Pilot737
супер спотър
 
Мнения: 1082
Регистриран на: 20 Сеп 2005 21:32
Местоположение: София

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот LZ-EZY » 19 Юли 2009 12:55

Предишия мини-блог го писах както разбрахте от Варна, сега е време да разкажем как стигнах дотам...
Със любимия ми сутрешно-неделен полет на Уиз...

Изображение

До нас се мъдри Боuнг на Ол Уаит...

Изображение

Кацаме във Варна и минаваме покрай тези Ту-та...

Изображение

Полета беше приятен, пълен an около 80%, за първи път отсъстваха характерните за Уиз напоследък намусени кифли... С две думи огромен напредък по вътрешните полети : Уиз махнаха кифлите, Бг ер кроасаните... :lol:

LZ-WZA in Varna :

Изображение

Изображение

AWA 737 :

Изображение

Уиз отдалеч...

Изображение

Air Finland 757 :

Изображение

Изображение

Изображение

Времето във Варна мина бързо, препоръчвам ви Хотел Aqua, за сравнително добра цена ( с малко късмет ако има още LCR - low cost rooms за 60 лева) получавате невероятна закуска (една от най-добрите които съм виждал, Хилтон ряпа да яде...), сауна, фитнес, интернет...
Между другото се upgrade-нах в бизнес с AWA...

Bulgarian Air Charter MD8x

Изображение

AWA form VIE :

Изображение

LZ - BOW = LZ (Bulgaria) - BO (Boeing) W (White) :lol:

Изображение

LZ - LD* (Ludo :roll: )

Изображение

Transaero 767 :

Изображение

Изображение

Изображение

S7 310 :

Изображение

Air - незнам как беше... from Odessa :

Изображение

Transaero 747 :

Изображение

Изображение

Изображение

Тук естествено белите (или по скоро Варна Airport Handling) трябваше тотално да се омацат с кафяво (да не уточнявам какво...) и изнервиха всички пътници, решавайки да отворят check-ина 1 час преди полета нагло обяснявайки на 30-ната души събрани отпред че така било правилото! , защото полета бил вътрешен!!! Така и не разбрах каква е логиката след като на Варна International (биещо леко на Каспичан Bus Station) по инфраструктура, вътрешните полети минават заедно с всички останали европейски, руски, ирански, израелски през проверка, граница, митница..., само дето не искат софийски визи... И се озоваваш в бордна зала 20 минути преди полета (чакал след над 600 души за 747-цата, 757 на ВИМ и няколко 737 и МД-та).

Изображение

4-мата пътници от бизнес класата единодушно взехме решение че ще чакаме да дойдат да ни потърсят от бизнес салона, което и направихме...
Естествено че звъннах да попитам това прословуто правило с единия час откога съществува, след като на предишния полет преди 3 дни го нямаше... Увериха ме че няма и ми дадоха мейл на които да пиша, което и направих...
И докато описвам това какво получавам : мейл от Уиз...

Спомняте ли си това?

LZ-EZY написа:Тук едно намръщено недоразумение наричащо се Теди и погрешка взето за стюардеса се опита да ми обясни с полуназидателен, полуистеричен глас как било забранено да се снима самолета и да изтрия снимките...Но аз реших да не си развалям деня и я отминах с пренебрежение...


Ето и позицията на Уиз :

Уважаеми г-н Василев,

За съжаление наистина не сте първият пътник, имащ оплаквания от въпросната стюардеса. Бихме желали да Ви уведомим, че е изпратена информация към нейния супервайзър, и са предприети необходимите мерки. Разбира се, няма никакъв проблем да правите подобни снимки. Надяваме се, че този малък инцидент не е развалил мнението Ви за авиокомпанията.

Лек и успешен ден!

С уважение,
Йоан Иванов
Wizz Air Customer Relations



Така сега ще чакам отговор от Casper...

Бате...
Разочаройван сам че не е набора (-HBB), на които в бизнес са кресла, докато на този батко са си обикновени седалки...

Изображение

Изображение

Наоколо Даш на OS,VIA, Norwegian, 747+757...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тръгваме, минаваме покрай дашчето, готово да ни последва, казваме довиждане на Варна...

Изображение

Изображение

Аз, батко, облаците и нещо различно от кроасана...

Изображение

Изображение

И малко изкуство, най вероятно оцеляло от предишния собственик...

Изображение

Кацаме в София, там обичайните заподозрени... 757 на DHL...

Изображение

LZ-HBZ :

Изображение

Набора и единия перко са на ремонт...

Изображение

Изображение

Casper :

Изображение

Изображение

Засега е това, до скоро на борда на вътрешните полети на SAS (Spas Air System)... :-D
Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот ATC man » 19 Юли 2009 14:54

Ама ти наистина много взе да вадиш дай си малко Relax и нека и ние малко

И двата Блога са суперски Браво :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023
Изображение
Аватар
ATC man
най-спотър
 
Мнения: 386
Регистриран на: 05 Май 2009 17:02
Местоположение: LBBG

Re: Bulgarian domestic flights

Мнениеот george_mnt » 21 Юли 2009 13:53

Това за единия час беше и при мене, явно е от "неписаните" правила.. а за майла,аз вече се отказах да чакам отговор на 3-те ми писма от преди месец време, дано ти имаш повече късмет :roll:
Изображение
Аватар
george_mnt
най-спотър
 
Мнения: 337
Регистриран на: 25 Ное 2007 17:57

ПредишнаСледваща

Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта