"Е тé там искам да живея" : Иберийската разходка MAD/LIS/BCN

"Е тé там искам да живея" : Иберийската разходка MAD/LIS/BCN

Мнениеот LZ-EZY » 22 Юни 2009 10:51

Такова пътуване няма... така би казал шопа... Е аз като "македонец" реших да докажа обратното.
Малко работа, малко разходка, много шопинг, много летене, една сватба, рожден ден и виждане с приятели и роднини, много ядене и още повече пиене и това само за 4 дни : 3 града, 5 полета и в крайна сметка само 3 компании ( защо след малко)...

Няма да описвам през колко варианта за пътуването се мина, но в крайна сметка заради грешка на Иберия при резервиране на билет на Кликер се стигна до следния вариант :

17JUN SOF MAD EZY7822 2050 2330 319
19JUN MAD LIS EZY7979 0655 0715 319
19JUN LIS MAD EZY7986 2025 2240 319
20JUN MAD BCN VLG1029 0750 0900 320
20JUN BCN SOF AWA478 1910 2245 319

В сряда след цял ден уреждане на разни въпроси по един евро-проект, поех към Летище София заедно с една друга българка, от един друг отдел на Изи, известна сред нас с факта, че я е страх да лети...

Самолета кацна на време, почнаха да ни качват в автобусите и ни върнаха на терминала тъй като пилота искаше да прави engine check.

Няма да коментирам първия екип на Летището обслужващ полета, за да няма засегнати. Само да кажа че за полет до Испания (пълен за моя изненада повече с испанци отколкото с българи) са нужни минимални познания по испански или поне добър английски, а не минимални познания по английски... Истеричното викане и фрази от рода на "капитана ще реши дали ще летите след около 20-30-40 минути" (следващия път поне да се наговорят за една цифра, която да не е 15 на български и 20 на английски), "Де да знам казва ли ти някои" не успокоиха много хората и служителките преминаха към план Б познат като операция "Щраус", ако не виждаш проблем значи го няма и демонстративно ни обърнаха гръб... Най-показателен е отговора на въпроса "Какъв е проблема?", а именно " Ами моят е че съм свършила преди половин час"...
Добре че тези хубавици свършваха в 22 и екипа от манчестерския полет дойде да ги замести, та да видим нормално отношение. Неразполагащи с никаква информация повече тези трима служители успяха да успокоят изнервените от други пътници. Е и тук на нас ни наложи да обясняваме на малките испанчета неразбиращи български за какво иде реч...

Както и да е с между 2 часа и половина и 3 закъснение се качихме на 319, 320 от Манчестер (от новите) обаче излетя преди нас...
Тук ни очакваше приятна изненада, кетъринга беше free.

Без алкохола разбира се...
Беше много интересно, защото всеки поръчвайки си и вадейки пари му беше казвано : "No, it's free today for the delay..."
Та така панини, Нестеа, muffin , водка и доматен сок ми струваха 5 евро (за доматения сок, за водката исках да кажа)...

На Терминал 1 на летище София няма кой знае какво...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Кацаме в Мадрид в ранните часове на 18, пътьом щраквам тази рекламка и звъня на SHS Aeropuerto за shuttle-а...
Препоръчвам този хотел, близо до летището, с безплатна маршрутка, сравнително евтин за доста добро качество, с невероятна закуска...

Изображение

По късно ( някъде около 10 ще да е било) ставаме и се почва : сватба на обяд, ядене, пиене, разходка из Мадрид и до Бернабеу (за да подпиша чека за покупката на Роналдо :lol: ), малко шопинг :-D ...

Изображение

Изображение

Изображение

Следва работната част от пътуването...
Датата е 19, часът е 5, закусили както трябва потегляме за Терминал 1 на Барахас...
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И този отива там където и ние :

Изображение

Ryanair :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Един макет, с някои самолети леко килнати назад :

Изображение

Изображение

И става време за "let's go, let's fly" :

Изображение

До нас една Lufthansa :

Изображение

Изображение

Потегляме и се разминаваме с една Иберия и един Вуелинг :

Изображение

Изображение

Полета до Лисабон беше много забавен, с колежката добре се посмяхме...

3 от 4 стюарда бяха с специална ориентация. Двама от тях Jorge & Xose проявиха специален интерес към нас 8)
Колежката, познаваща идеално my swiss girlfriend изръси нещо от рода на :
"Хайде де нали си open minded , тъкмо ще си имаш жена в Швейцaрия и мъж в Испания" :lol:
Решихме по-изявения веселяк Jorge да бъде за нея да го вкара в правия път, по-срамежливия (и далеч по-симпатичен) Xose да бъде за мен да го отракам... :lol:
На излизане новите ми ухажори ми пожелаха да "enjoy my stay in Lisboa" , пожелаха си да "see me soon on board" , а на колежката просто и се усмихнаха кисело... :-D

В Лисабон много TAP , малко Изи и един южноафриканец :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Престоя в Лисбоа мина под мотото "Малко работа, много шопинг", като последното не означава "държа се като шоп"...

Изображение

What I see?

Изображение

На гости на лисабонския бат Бойко :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След като уточнихме (е почти) бъдещата оранжева база, възползвахме се максимално от promoçoes на маркови дрехи на -70%, потеглихме към Портела, където дестинация номер 1 е нашата : Мадрид, както може да се види от това табло :

Изображение

Изображение

И сега има много TAP, но и малко Aigle Azur, Brussels, Easy за цвят...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Терминала отвътре :

Изображение

Става време за качване в самолета, които лети Мадрид-Лисабон-Фуншал-Лисабон-Мадрид...

Изображение

До нас паркираха още един оранжев, както и нискотарифното отроче на КЛМ, в далечината се вижда португалския филиал на Bulgarian aviation group, ако съдим по името...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

U All white ли лети до Лисабон? :lol:

Изображение

Изихет :mrgreen: area in Мадрид :

Изображение

На следващия ден стягаме куфарите за Терминал 4, откъдето Вуелинг ще ни "отлети" до Barcelona :

Изображение

Изображение

Абе аз да питам само, някога ще успея ли да заснема отворен офис с човек вътре...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Вуелинг затвърдиха началната си позиция в моята класъция... Новата придобивка е MTV на борда... А ако отворят полети до София, може и Планета да пускат... :lol:

Изображение

Кацаме в Barcelona. След 44 градуса в Мадрид, горещото време в Лисабон, тук за наше щастие е облачно...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тук освен на Клик, Europa и Иберия, попадам на няколко интересни екземпляра...

Изображение

Изображение

Едно логожет на Иберия :

Изображение

Изображение

Изображение

Iberia Regional :

Изображение

Изображение

Изображение

Barcelona :

Изображение

Изображение

Изображение

След посещение на Сеграда Фамилия (за не знам кой път), малко пазаруване по Rambla Catalunya, разходка до пристанището, до пазара, обиколка в Corte Ingles и обяд в "нашия" си ресторант, откъдето пратих MMS на един-двама бивши колеги, с които заедно сме ходили там и получих отговор : "гад"... дойде време да се връщаме към Еl Prat за полета с AWA...

Както винаги обслужването е на ниво... (метри под земята...)
За полета в 19.10 почваме да се редим 17.15 и успяваме да се чекираме някъде към 7 без 10. Познайте дали излетяхме навреме... Бизнес гише нямаше...
В бордна зала и от самолета успявам да щракна това :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

The New Terminal :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На борда :
Изображение

Кацаме в София с около час закъснение...
Това е, надявам се да ви е харесало....
А нечии A321 in Easyjet colours (не е 319, sorry) тази седмица (най-вероятно в сряда) ще кацне в офиса му...
Последна промяна LZ-EZY на 22 Юни 2009 14:43, променена общо 1 път
Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19

Re: "Е тé там искам да живея" : Иберийската разходка MAD/LIS/BCN

Мнениеот Dreamliner » 22 Юни 2009 14:36

Браво, много хубави снимки и готино писане :!: Това с килнатите назад самолети е супер яко! :lol: Ами фафлите на ол уайт са станали много учéни, брей! Иначе сандвичите - същите... :wink:

Само един въпрос

LZ-EZY написа:Изображение


И на други места съм го виждал... Нарочно ли не са прибрани задкрилките и предкрилките? Ако да, защо?
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: "Е тé там искам да живея" : Иберийската разходка MAD/LIS/BCN

Мнениеот randi » 22 Юни 2009 14:47

Браво готин блог :smt023
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Re: "Е тé там искам да живея" : Иберийската разходка MAD/LIS/BCN

Мнениеот mitkobiker » 23 Юни 2009 23:16

Ей, пак си се "отлетел"... че и ти плащат за това :-D
Пожелавам следващата база на Изи да е Казабланка или Кайро, че да не ти втръсне тотално от Саграда фамилиа ;-)
Полета на БГ Ер доста си го претупал :snakeman: Как бяха стюардесите, а салона?
AB6 313 318/9/20/21/Q/N 332/3/8/9 343/5/6 359 388 717 733-9/M8/9 74E/4/8 752/3 763 772/3 788/9/1 AN4 AT4/7 AWH AR1/8 141/2/3 C207/8 CNJ CR2/7/9/K CS1/3 DHT/2/3/4 D28/38 ER3/4 E70/5/90/5 290 FRJ F50/70/100 IL8/9 J32/41 L4T M82/3 TU3/5 SF3 S20 SU9 NDE
Изображение
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2546
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Re: "Е тé там искам да живея" : Иберийската разходка MAD/LIS/BCN

Мнениеот pepsii » 24 Юни 2009 09:12

mitkobiker написа:Полета на БГ Ер доста си го претупал :snakeman: Как бяха стюардесите, а салона?



И мен АWA ме интересува . летим с тях по тази линия през Август. За пръв път след близо двугодишно прекъсване. Не че ги избягвам - просто така се случи.

Благодарско за блога ! Лисабон ми е в шортлиста !
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Re: "Е тé там искам да живея" : Иберийската разходка MAD/LIS/BCN

Мнениеот LZ-EZY » 24 Юни 2009 09:39

Сега като гледам май наистина сам го минал набързо...
Полета беше вечерен (тоест бяхме скапани), ама май не това е причината, а по скоро че блога го писах за втори път след като веднъж ми се изтри...
Какво да кажа? Ето няколко констатации :
1. Взех този полет заради датата и часа, в които се летеше.
2. Цената беше доста добра, почти low cost...
3. в FBF е още по-тясно от FBA , и доста по тясно от Вуелинг и Изиджет...
4. Стюардесите бих ги нарекъл кроасани, за да не ползвам българската дума за това. Как пък нямаше една усмихната на този полет? Държаха се надменно.
5. Бизнес класа имаха точно 0 пътници, икономито беше позапълнено.
6. Полета беше от-до България, поради което пълен с българи, всички тесни специалисти във всичко, включително турбуленция, кацане и всякакви технически въпроси...
7. Бяхме с нашия добър стар познайник captain Йоцов.
8. Имаше турбуленция, заобикаляхме буря над София, нещо излишно според част от по-горе описаните специалисти.
9. Сандвича и вафлата не бяха лоши, но 100% бих предпочел да си купя панини, muffin или нещо от сорта на борда на някоя лоу-cost отколкото да ми замазват очите с това и да се рекламират като "с включен catering" ...
Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19

Re: "Е тé там искам да живея" : Иберийската разходка MAD/LIS/BCN

Мнениеот fly away » 24 Юни 2009 10:11

Знаете ли къде единствено може да се намери отворен офис на ФБ? В София. :-D :-D :rolleyes:
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50

Re: "Е тé там искам да живея" : Иберийската разходка MAD/LIS/BCN

Мнениеот randi » 24 Юни 2009 14:17

LZ-EZY написа:.......
3. в FBF е още по-тясно от FBA , и доста по тясно от Вуелинг и Изиджет...
...


FBA е с най - много пространство от Wizz , Skyeurope и предполагам Easyjet.Мился,че ти си летял с FBA преди да сменят седалките.Сега пространството определено е завидно.Аз съм 184 см. висок и ми беше доста широко,досега все ми е било по - тясно.

Изображение

Изображение

Изображение
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Re: "Е тé там искам да живея" : Иберийската разходка MAD/LIS/BCN

Мнениеот pepsii » 24 Юни 2009 15:40

LZ-EZY написа:Сега като гледам май наистина сам го минал набързо...
Полета беше вечерен (тоест бяхме скапани), ама май не това е причината, а по скоро че блога го писах за втори път след като веднъж ми се изтри...
Какво да кажа? Ето няколко констатации :
1. Взех този полет заради датата и часа, в които се летеше.
2. Цената беше доста добра, почти low cost...
3. в FBF е още по-тясно от FBA , и доста по тясно от Вуелинг и Изиджет...
4. Стюардесите бих ги нарекъл кроасани, за да не ползвам българската дума за това. Как пък нямаше една усмихната на този полет? Държаха се надменно.
5. Бизнес класа имаха точно 0 пътници, икономито беше позапълнено.
6. Полета беше от-до България, поради което пълен с българи, всички тесни специалисти във всичко, включително турбуленция, кацане и всякакви технически въпроси...
7. Бяхме с нашия добър стар познайник captain Йоцов.
8. Имаше турбуленция, заобикаляхме буря над София, нещо излишно според част от по-горе описаните специалисти.
9. Сандвича и вафлата не бяха лоши, но 100% бих предпочел да си купя панини, muffin или нещо от сорта на борда на някоя лоу-cost отколкото да ми замазват очите с това и да се рекламират като "с включен catering" ...


благодарим за допълнението ... :smt023

BTW , аз пиша блоговете в Word и после копи-пействам на сайта ...
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Re: "Е тé там искам да живея" : Иберийската разходка MAD/LIS/BCN

Мнениеот Dreamliner » 24 Юни 2009 22:37

pepsii написа:
BTW , аз пиша блоговете в Word и после копи-пействам на сайта ...


И аз така... Много по-удобно е, и на мен също се е случвало да ги загубя при набирането като действам направо във форума, не че Word e гаранция, ама все пак... :)
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: "Е тé там искам да живея" : Иберийската разходка MAD/LIS/BCN

Мнениеот mitkobiker » 25 Юни 2009 22:37

randi написа:FBA е с най - много пространство от Wizz , Skyeurope и предполагам Easyjet.Мился,че ти си летял с FBA преди да сменят седалките.Сега пространството определено е завидно.Аз съм 184 см. висок и ми беше доста широко,досега все ми е било по - тясно.

Миналта седмица за има-няма 12 часа летях с FBA и WZB- разстоянието в Y-cl ми се стори абсолютно еднакво.
AB6 313 318/9/20/21/Q/N 332/3/8/9 343/5/6 359 388 717 733-9/M8/9 74E/4/8 752/3 763 772/3 788/9/1 AN4 AT4/7 AWH AR1/8 141/2/3 C207/8 CNJ CR2/7/9/K CS1/3 DHT/2/3/4 D28/38 ER3/4 E70/5/90/5 290 FRJ F50/70/100 IL8/9 J32/41 L4T M82/3 TU3/5 SF3 S20 SU9 NDE
Изображение
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2546
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Re: "Е тé там искам да живея" : Иберийската разходка MAD/LIS/BCN

Мнениеот neron » 26 Юни 2009 18:27

Много хубав блог с много добро обяснение и яки снимки.Тебе ще те взема за екскурзовод някой път :lol:
Аватар
neron
спотър
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Май 2009 13:44
Местоположение: Шумен

Re: "Е тé там искам да живея" : Иберийската разходка MAD/LIS/BCN

Мнениеот Dreamliner » 26 Юни 2009 19:45

mitkobiker написа:
randi написа:FBA е с най - много пространство от Wizz , Skyeurope и предполагам Easyjet.Мился,че ти си летял с FBA преди да сменят седалките.Сега пространството определено е завидно.Аз съм 184 см. висок и ми беше доста широко,досега все ми е било по - тясно.

Миналта седмица за има-няма 12 часа летях с FBA и WZB- разстоянието в Y-cl ми се стори абсолютно еднакво.


На FBA са сменяли седалките? Жалко за Recaro-то ако е така... (или само са махнали част от тях за да се обзаведе бизнес класата :roll: ) Сега поне стандартизирани ли са с другите самолети? Има ли бизнес класа? :wink:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта

cron