EWR-MUC-SOF, 2-ри юли, 2009, Lufthansa

EWR-MUC-SOF, 2-ри юли, 2009, Lufthansa

Мнениеот Делян » 25 Юли 2009 20:06

EWR-MUC, А340-600, Lufthansa, 2-ри юли, 2009
MUC-SOF, A319, Lufthansa, 3-ти юли, 2009

Едно от най-инфарктните пътуване до летището ми се случи на 2-ри юли, 2009. Всеки който живее около Ню Йорк знае за какво говоря. Трафика е неописуем и не знам как може нормални хора да живеят в такива условия. Обикновено ми отнема максимално 2-3 часа до JFK или EWR (Newark), но този път трафика беше нещо невероятно. Пълзяхме през целият път и някъде 2 часа преди полета бяхме някъде на половината. Някой от вас сигурно знаят, че за да си отмениш полета трабва да се обадиш най-малко 2 часа преди полета иначе губиш билета. Започнахме да звъним на българската агенция от която купихме билетите и се договорихме да презаверят билетите за същият полет, но на следващият ден. Цената беше допълнитено към $520. Започнахме да звъним на приятели да ги питаме дали може да спим в тях. Докато си карам с 5 км/час ми звънят от агенцията и ме питат къде съм защото на тях им излиза, че съм се чекирал вече. Това което се беше получило е че аз се бях чекирал оnline предният ден и затова никой не може да направи нищо по въпроса освен самият аз, но аз съм някъде по пътищата още. Това се случва някъде към четвъртият час на карането и тогава трафика малко се поотпуши и пресметнах, че остават още половин час. Същевременно звъннахме на Lufthansa да ги предупредиме че закъсняваме, не че ще задържат А340-600 за нас, но все пак да знаят хората, че сме последните. Полета беше планиран за 20:10, ние пристигнахме някъде към 19:20, но аз трябваше да оставям наетата кола първо, която разбира се не бях напълнил и затова много културно ми сложиха още $50 на картата, което в сравнение с $520 си беше едно голямо спестяване. Гишетата бяха затворени, но явно заради online чек-ина ни приеха и всичко мина на вазелинче както се казва. В случая ни спаси online чек-ина и самото закъснение на самолета с около час. Не знам дали да посъветвам летящите да се чекират online защото може да е нож с две остриета, хем си имаш место, хем може и да не те чакат ако си много късно и може да си загубиш билета. Този съвет по-скоро ще трябва да го кажат работещите на летищата или в туристическите агенции......

Както и да е най-накрая съм в терминала на EWR и един 747 на Lufthansa излита предполагам за FRA.
Изображение

Нашият А340 беше голямо "жувотно".
Изображение

Точно до него А340-500 на Singapore
Изображение

Една кака полякиня ми беше седнала на местата, но се разбрахме на "пшичко пживо" и т.н.
Изображение

Аз снимах с обектива (EF 24-105mm f/4L IS USM) на братовчед ми който бях купил преди това, но дори и с него не можеше да се види размера на самолета.
Изображение

Запълването на Y класатa беше 100%.
Изображение

На мен най-интересно ми беше тоалетните на долното ниво, но от снимката не може да се види много хубаво. Бяха много по-широки от стандартните тоалетни в самолетите. Имаше и малко барче с питейна вода, осветлението беше LED, a това огледало е всъщност врата на екипажа, тоест долното ниво на А340-600 е доста обширно.
Изображение

Това е снимано отгоре на долу към тоалетните.
Изображение

Вече сме на летището в Мюнхен. Някой популярни магазини.
Изображение

Tерминала беше чист и спретнат, имаше кабинки с легла за спане.
Изображение

767 на US Air
Изображение

777 на United
Изображение

и нашият за SOF пристига, А319
Изображение

и някои общи снимки....
Изображение

Изображение

задава се буря
Изображение

Изображение

Тук ако може да се види разбира се заснежените планини малко след излитането от MUC.
Изображение

Полета за SOF беше около 75-80% пълен.
Изображение

Кацането след час и половина беше по RWY 09, на някой може да му е скучно но ще сложа една серия от снимки, на първите се вижда АМ "Люлин" ако не се лъжа.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Някой от спотърите работеше за Swissport?
Изображение

Стандартните посетители
Изображение

Изображение

И като за край, новото паркче погледнато от паркинга.....
Изображение

Разбира се моята гордост, да не пропусна купих си плакат от Мюнхен на самолетите които кацат там.....
Vega Air се забелязва в средата, вторият от долу на горе.
Изображение
Последна промяна Делян на 26 Юли 2009 01:58, променена общо 5 пъти
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: EWR-MUC-SOF, 2-ри юли, 2009, Lufthansa

Мнениеот ATC man » 25 Юли 2009 20:28

Very Good :smt023 :smt023 :smt023
Изображение
Аватар
ATC man
най-спотър
 
Мнения: 386
Регистриран на: 05 Май 2009 17:02
Местоположение: LBBG

Re: EWR-MUC-SOF, 2-ри юли, 2009, Lufthansa

Мнениеот makler » 25 Юли 2009 20:49

Много хубави снимки на София.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: EWR-MUC-SOF, 2-ри юли, 2009, Lufthansa

Мнениеот Nine » 25 Юли 2009 22:44

Страхотни снимки! Благодаря!
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: EWR-MUC-SOF, 2-ри юли, 2009, Lufthansa

Мнениеот amcho » 25 Юли 2009 23:34

Very well :) и разбира се не си пропуснал да снимаш парка до летището, който отдавна следеше тук по форумите ако не се лъжа ;)
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: EWR-MUC-SOF, 2-ри юли, 2009, Lufthansa

Мнениеот randi » 26 Юли 2009 10:26

Хубави снимки :D
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Re: EWR-MUC-SOF, 2-ри юли, 2009, Lufthansa

Мнениеот i_manolov » 26 Юли 2009 14:34

Супер блог!!! Много ми харесват снимките от захода към Rnw09!!
Аватар
i_manolov
спотър
 
Мнения: 43
Регистриран на: 01 Дек 2007 02:46
Местоположение: Sofia

Re: EWR-MUC-SOF, 2-ри юли, 2009, Lufthansa

Мнениеот Делян » 26 Юли 2009 15:47

Ако някой иска мога да му пратя оригиналните снимки от захода, правени са с хубав обектив и може да се каже, че някой от тях са на фокус, на мен лично ми харесват можеби защото не виждам София всеки ден.....
Тези които съм сложил тук са обработени автоматично от www.snimka.bg така че качеството не е гарантирано, дори са много размазани... :?
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: EWR-MUC-SOF, 2-ри юли, 2009, Lufthansa

Мнениеот pepsii » 27 Юли 2009 10:53

Nine написа:Страхотни снимки! Благодаря!

+1 !!!
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Re: EWR-MUC-SOF, 2-ри юли, 2009, Lufthansa

Мнениеот VS11 » 27 Юли 2009 23:57

Много интересен блог и много яки снимки от кацането в София. Браво.
Аватар
VS11
супер спотър
 
Мнения: 723
Регистриран на: 02 Юли 2004 06:27
Местоположение: Varna, BG/Boston, MA, USA

Re: EWR-MUC-SOF, 2-ри юли, 2009, Lufthansa

Мнениеот Dreamliner » 28 Юли 2009 12:43

Mного емоционален блог, личи си че е писан с доста чувство... :) Беше ми доста интересен разказа за това как за малко да изпуснете самолета... Но иначе аз винаги се чекирам онлайн когато мога, но се надявам че няма да се налага да разбирам дали това е полезно когато закъсняваш... :wink:

Не знаех и че има легълца на летището в Мюнхен или че въобще има легълца по летищата... А къде другаде има всъщност? Браво и за хубавите снимки от захода към SOF! Абе въобще - блога е супер! :prayer:

Поздрави
Dreamliner :smt024
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: EWR-MUC-SOF, 2-ри юли, 2009, Lufthansa

Мнениеот Делян » 28 Юли 2009 13:38

Dreamliner написа:Mного емоционален блог, личи си че е писан с доста чувство... :) Беше ми доста интересен разказа за това как за малко да изпуснете самолета... Но иначе аз винаги се чекирам онлайн когато мога, но се надявам че няма да се налага да разбирам дали това е полезно когато закъсняваш... :wink:

Не знаех и че има легълца на летището в Мюнхен или че въобще има легълца по летищата... А къде другаде има всъщност? Браво и за хубавите снимки от захода към SOF! Абе въобще - блога е супер! :prayer:

Поздрави
Dreamliner :smt024

Трябваше да ги снимам, но нещо му беше тъмно на обектива и пускаше светкавицата постоянно! Кабините бяха доста добре направени и изчистени, вътре с легло и маса и перде разбира се. За да влезнеш си пъхаш кредитната карта в автомата a цените до колкото си спомням бяха под 10 евро на час.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: EWR-MUC-SOF, 2-ри юли, 2009, Lufthansa

Мнениеот BOOMER » 28 Юли 2009 23:43

Ballbouncingly brilliant :smt069 6-ца за снимките от София (най- накрая някой да снима и моя блок 8) )
Изображение

It is extremely important that crews understand that a decision to reject a take off is not made because the airplane can stop. A decision to reject a take off is made because the airplane will not fly!!!
Аватар
BOOMER
по-спотър
 
Мнения: 151
Регистриран на: 23 Ное 2005 01:15

Re: EWR-MUC-SOF, 2-ри юли, 2009, Lufthansa

Мнениеот Кристиян Благоев » 15 Сеп 2009 23:04

Винаги твоите блогове съм ги чел с кеф !! Поздравления !!
Изображение
Аватар
Кристиян Благоев
най-спотър
 
Мнения: 394
Регистриран на: 05 Авг 2008 22:02

Re: EWR-MUC-SOF, 2-ри юли, 2009, Lufthansa

Мнениеот Емо » 16 Сеп 2009 01:44

Поздравления! Много готин блог! И готини снимки!

Само не разбрах какви са тези кабини с легла в Мюнхен? ;) Да не би да имаш в предвид кабините за пушачите? Или пък тези рекламните couches покрай макета на Allianz Arena?

Поздрави
Емо
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Следваща

Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта