BTS-BGY (от чекмеджето с архива)

BTS-BGY (от чекмеджето с архива)

Мнениеот merlin » 20 Ное 2009 11:21

Да си призная имам грях, имайки материал за повече от 5 блога не съм писал нищо от Април. Всичко е поради мързела ми и нищо друго и аз като всички българи все чакам това вродено българско трудолюбие да си върши работата и да ме остави на мира... Ето нещо кратко, което няма да изтрие срама от челото ми, но поне да ви помогне да изпиете по едно кафе, четейки го:

През Април ми хрумна, че не ми се прекарва целият Май месец във Виена, колкото и хубав град да е, и взе че стана така, че след кратко ходене в Берлин имах пролука от 5 дни, в които в този месец съм свободен. Сигурно знаете от мои постове, че мениението ми за Австрийските авиолинии не е цветущо, а летище Виена австрийците смятат скоро да го правят космодрум и затова евтини компании тук не може да има (тогава имаше все още една), затова се насочих към съседна Братислава, която е нещо като Перник-а на Виена (де такъв Перник за София) и полетите там са точно като за мен. Намерих билети за мен и още един човек общо за 40 евро отиване и връщане на Ryanair до Милано и без да се замислям ги купих, като града беше избран наистина случайно.
Пътуването от Виена до летището в Братислава не беше от най-удобните, понеже нямаше автобуси толкова рано и трябваше да се вземе ранният влак от Виена-Юг до гарата в Пресбург, като билета е 14 евро в посока, а оттам с градски транспорт за 70 цента до летището, въобще това беше слабата част в плана, като всичко беше така навързано с разстояния от 5 минути, че възможността да прекарам 5 дни в Братислава, а не в Милано беше голяма.
Успях, дори подранихме и в летището, което е отвсякъде СОЦ, но с правилно управление се развива наистина бързо.
Ето главната причина за бързорастящият брой пътници:

Изображение

Поглед отвътре навън към 2 красавеца и дупката за новият терминал:

Изображение

Изображение

Събраха ни в обора и ни пуснаха да пасем, втурнахме се като доста гладно стадо:

Изображение

Изглед към терминала:

Изображение

Ето ни наредени в маршрутката към 70% италианци, затоварването беше 100%:

Изображение

Поглед от самолета към стоянката:

Изображение

Изображение

Последната (май) оцеляла словашка компания:

Изображение

Новото в летището е кулата:

Изображение

Старото е този звяр:

Изображение

Хубав изглед при снижаване към Алпите, но забравих да ви предупредя, че снимах със взет назаем Самсунг модел от 2005г...

Изображение

Напоследък заспивам веднага след като излетим и не помня много от полета, но беше кратък, без турболенции, с красиви стюардеси, а ето единия от португалските пилоти, на които нищо не се разбира от английският:

Изображение

Милано е красив град и пет дни не стигат да се разгледа, една на забележителностите му: :lol:

Изображение

Трябваше да пътуваме с последният автобус до Бергамо и да останем за 4 часа на летището през нощта, май ми става навик да спя по летища в Италия. Всички бяха с маски, а свинският грип едва беше започнал да става известен. Отворената част на терминала и пода й бяха на 100% пълни, ако не знаете какво е да спиш на летище, ето Participants Perspective:

Изображение

Стана време и отвориха останалата част на летището, в тоалетните се беше наредила опашка от зъбомиещи, като забележете имаше автомат за продажба на четка и паста за зъби :D
Аз, пътувайки със зъболекар, реших да не се тревожа, а да поснимам:

Изображение

Изображение

Качихме се, този път затоварването беше към 70%:

Изображение

Над Алпите:(всеки път като видя това ми иде да скоча от самолета в тази красота...с парашут...)

Изображение

Изображение

Над Братислава имаше облаци, леко друсане и кацнахме, като от 23 градуса в Милано се приземихме на 11 в Братислава, как да не ти се скапа настроението... Ето обичайните заподозрени:

Изображение

А това май беше по полет на SkyEurope, понеже преди това го видях на Виенското летище предната седмица:

Изображение

Този път автобус до Виена имаше и след два часа път в 10 сутринта си бях в жилището, готов да заспа, където съквартирантите ми тъкмо приключваха, започналият вечерта купон...

Поздрави.
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: BTS-BGY (от чекмеджето с архива)

Мнениеот alex_2 » 20 Ное 2009 12:28

Супер блог, благодаря ти! Ако пак ти дойде музата тези дни, ще се радвам да прочета и друг :D
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1379
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: BTS-BGY (от чекмеджето с архива)

Мнениеот Nine » 20 Ное 2009 13:14

Браво!
Хайде, пиши още :-D
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта

cron