Пак еднодневна разходка. И оти ручахме жабетата (SOF-TSF-SOF

Пак еднодневна разходка. И оти ручахме жабетата (SOF-TSF-SOF

Мнениеот Nine » 25 Юни 2012 13:51

Много ми се лети! Ама много! Познато ли ви е ;)
Особено много ме привличат възможностите за евтина еднодневна разходка. Като видях тези полети, не можах да се сдържа. Събрах групата от общо три женки и този път и едно момче, за цвят, и купихме билетите.

Код: Избери целия код
W6 4359 София - Терминал 1  29. Януари 2012 12:25 Венеция Тревизо   29. Януари 2012 13:15 W6 4360 Венеция Тревизо   29. Януари 2012 18:05 София - Терминал 1  29. Януари 2012 20:50


Времето се очертаваше прилично или поне по-топло от София. В родния град температурите паднаха сериозно – до към -12 или по-надолу. За италианско предполагаха 5-6 до към нула градуса или там някъде, като се има предвид вятъра.

Всичко започна тук – на паркинга, пред паметника на Циолковски:

Изображение

На гейта мернах познати муцуни – дали защото съм ги виждала или защото им пише на челата, не знам, но бях сигурна, че тази група са също за еднодневна разходка. Краставите магарета се надушват ;)

Обичайната гледка от Терминал 1:

Изображение

Изображение

Изображение

Тъжната процесия по почистването – натам и обратно:

Изображение

Изображение

Полетът беше с 20-тина празни места. Нашата група се разпредели така, че да окупира целия самолет – два броя в опашката и два броя по-напред :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Стара планина:

Изображение

Изображение

Не отивай натам, ние вече се връщаме :-D

Изображение

Тези летяха по-бързо от нас:

Изображение

Изображение

Наближаваме, това трябва да е хърватския бряг:

Изображение

А това – италианския:

Изображение

Под крилото се виждат Алпите:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това трябва да е остров Мурано, а Венеция е точно под нас и не подлежи на снимане…

Изображение

Летище Марко Поло:

Изображение

Италиански пейзажи:

Изображение

И пак Алпите:

Изображение

Изображение

Ние кацнахме, той излита:

Изображение

Изображение

Част от кабинния състав:

Изображение

Изображение

Изображение

Кацнахме, но бидейки в опашката, едната част от нас се качи на второто автобусче и то беше снесено, разбира се, второ. Трябваше да изчакаме всички да минат паспортната проверка, а после и до тоалетната… С три думи: мотахме се доста.

Кошчета за разделно събиране:

Изображение

А това е да не се загуби човек :)

Изображение

Имах разпечатка на разписанието на автобус №6, но от нея нищо не ставаше ясно. Още повече, че имах две разпечатки – едната от Feriale, а другата от Festivo. Тези две неща ми звучаха като две населени места. Гледайки картата на движение на автобуса, незнайно защо реших, че има две 6-ици, едната тръгва от Фериале, а другата от Фестиво, имат малко по-различен маршрут, но и двете минават през Stazione и влизат в същинския център. Голяма грешка!!! Фериале се оказа делник, а фестиво – празник. И докато намерим от къде се купуват билетите, едното автобусче се изниза. Закачахме следващото, вече въоръжени с билети.
Ето къде продават билетите:

Изображение

Шегувахме се, че това разписание не се спазва и сме някъде във Враждебна, а не във венецианско. По едно време дойде едно автобусче, на което пишеше Тревизо – веднага се напъхахме вътре и търсехме къде да си валидираме билетите. Шофьорът беше много разсърден и обясняваше нещо на италиански. Всички опити да го накараме да промълви английска дума бяха безуспешни. Но като че ли разбираше какво го питаме. Слязохме безславно. Видяхме опашката на нашия самолет, който отлетя за Скопие. По някое време от сградата на летището дойдоха един куп хора с куфари – явно автобусът ще дойде скоро. Да, ама не. Той дойде, но не беше 6, събра само тях и си замина.

Нашият самолет, преди да отлети за Скопие:

Изображение

И много дребни пилета прелетяха, докато чакахме:

Изображение

Изображение

Скука…

Изображение

Чакахме, чакахме, дойдоха други хора, но ние вече не се и надявахме на автобус. Само че той ни изненада и дойде. Най-накрая!!!

Мислехме да слезем на Стационе и от там да се помотаем пеша в центъра. Размислихме и преценихме, че с оставащото време е по-добре да навлезем в същинския център и от там да направим няколко кръгчета докато дойде време за наобратно.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Този часовник не го схванах

Изображение

Изображение

Изображение

Пообиколихме, видяхме каквото видяхме и се запътихме към спирката, на която бяхме слезли. Вече ни беше изкристализирала идеята, че автобусът минава през центъра и продължава към летището. За второто пътуване купихме билети от шофьора, които бяха два и повече пъти по-скъпи от купените от вън. Но нямаше от къде да се купят…

В автобуса се качи и същата група. Заговорихме се с жената. Те се оказаха по-големи ентусиасти от нас – ще ходят до Япония. Ах, как ми се лети…

На летището опашката за секюрити ми се видя почти безкрайна, но мина бързо.

Изображение

Изображение

Изображение

В самолета ни очакваше същия екипаж. Настанихме се групирано в опашката. Скучен вечерен полет и нищо интересно за снимане… Малко размазани снимки над Венеция :oops:

Изображение

Изображение

Кацнахме по 09, ура! Снимките, разбира се, не стават (представете си Александър Невски):

Изображение

И така: Уиз – пак ще си купя билети, само да се намери с кого да летя. Моята група не са много навити на пътуване с преспиване, а еднодневните варианти са твърде малко. Тревизо: приятно място, но не говорят езици. А на мен ми е малко късно да уча и италиански…
Последна промяна Nine на 25 Юни 2012 16:00, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Пак еднодневна разходка. И оти ручахме жабетата (SOF-TSF

Мнениеот akair » 25 Юни 2012 15:51

Поздрави за блога! Щом има желание за пътуване, начини и възможности ще се намерят. :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Пак еднодневна разходка. И оти ручахме жабетата (SOF-TSF

Мнениеот stenk » 26 Юни 2012 07:52

Мисля , че актуалната "оферта" на Alitalia MXP - TOKIO - FCO/BRI for 65/95€ ще ти хареса .
Престой в Токио ... 4 часа и много много летене :-D

А да видим кой от форума ще е достатъчно луд да направи този трип :rock:
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Пак еднодневна разходка. И оти ручахме жабетата (SOF-TSF

Мнениеот Nine » 26 Юни 2012 08:55

stenk написа:Мисля , че актуалната "оферта" на Alitalia MXP - TOKIO - FCO/BRI for 65/95€ ще ти хареса .
Престой в Токио ... 4 часа и много много летене :-D

А да видим кой от форума ще е достатъчно луд да направи този трип :rock:

Може ли подробности, моля :-D
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Пак еднодневна разходка. И оти ручахме жабетата (SOF-TSF

Мнениеот Jair » 26 Юни 2012 11:35

stenk написа:А да видим кой от форума ще е достатъчно луд да направи този трип :rock:


Ти сега предизвикваш ли ме? :))



За Nine - луд умора няма :)
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Пак еднодневна разходка. И оти ручахме жабетата (SOF-TSF

Мнениеот stenk » 26 Юни 2012 13:23

Jair написа:
stenk написа:А да видим кой от форума ще е достатъчно луд да направи този трип :rock:


Ти сега предизвикваш ли ме? :))




Не , аз на теб разчитам :-D
Само си представи как звучи "Токийски дневник - за 20 000 км. или четири часа в Токио" :D

Изображение
12241 miles
Последна промяна stenk на 26 Юни 2012 19:50, променена общо 1 път
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Пак еднодневна разходка. И оти ручахме жабетата (SOF-TSF

Мнениеот Nine » 26 Юни 2012 15:18

Струва ми се, че ще има голяма навалица за тези полети :-D
Започвам да се замислям за дати, които ще са ми удобни...
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Пак еднодневна разходка. И оти ручахме жабетата (SOF-TSF

Мнениеот Jair » 26 Юни 2012 15:21

Имало Round-The-World вариант, аз за него по-скоро се ослушвам. Иначе за Токио определено ми е по-рентабилен варианта за 300 евро, който си позволява достатъчно престой там и тръгване от Амстердам. Иначе и милите, които ще се съберат не си заслужават че са само 25% от нормалното...

Nine, има в момента вариант при който еднопосочен полет Милано-Бари може да се прекара през Токио :) Съответно престоя там е или 4 или 7 часа, разни други градове като Сингапур и Хонконг също са налични но при по-височки цени. Малко по системата на твоя текущ блог "г*з път да види":)
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Пак еднодневна разходка. И оти ручахме жабетата (SOF-TSF

Мнениеот stenk » 26 Юни 2012 20:05

"вариант при който еднопосочен полет Милано-Бари може да се прекара през Токио "

Не се бях замислял че MXP-FCO-NRT-FCO-BRI всъщност си е наистина еднопосочен полет :axe:
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Пак еднодневна разходка. И оти ручахме жабетата (SOF-TSF

Мнениеот Nine » 28 Юни 2012 21:26

akair написа:Поздрави за блога! Щом има желание за пътуване, начини и възможности ще се намерят. :D

Благодаря! Така си е, само желание да има :D

Само дето докато се накумя и изпуснах възможността да отида до японско...
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Пак еднодневна разходка. И оти ручахме жабетата (SOF-TSF

Мнениеот stenk » 28 Юни 2012 22:24

To и без друго май повечето билети ги канселираха .
Ти вярно обичаш да летиш Поздрави и за дортмундския блог само се чудя как си навила майка си за това нещо :-D
Аз мойта веднъж с кандърми я заведох до Виена , но за "цели" два дни.
Тъкмо гаджето ме беше зарязало , а полетите бяха аванта от една промоция на SkyEurope ( светла им памет !) барабар с хотела.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта