Неволна авиообиколка на България

Неволна авиообиколка на България

Мнениеот europeandj » 07 Авг 2012 20:41

1.Март.2012г. Бях си закупил самолетен билет София - Варна - София с връщане на същия ден.
- - - FB 971 - - -
SOF 09:30 -> VAR 10:30
- - - FB 974 - - -
VAR 17:55 -> SOF 18:55

Идеята ми беше да съм в първия кацащ самолет на новата писта на летище Варна и да присъствам на церемонията по откриването ѝ. Страшно много се отклоних от основната идея обаче поради три основни причини:
1. На предния ден полета от Виена беше първият кацаш пътнически самолет на пистата и ни изпревари.
2. Церемонията по откриването на пистата беше отложена за 4.Март.
3. Изобщо не кацнахме във Варна!

Пътуването започна сравнително благоприятно. Потеглих от родния ми град към София рано сутринта и по стечение на обстоятелствата се оказах малко преди 7:30 на летището. Чекирах се в първия миг в който отвориха гишетата, но по бордната си карта (номер 009) разбрах, че 8 пътника са се чекирали онлайн преди мен. Търпеливо чаках полета си докато наблюдавах излитащите по полоса 27 от остъклената част на терминала намираща се в близост до изход D1.

Дойде време и за полета. Натовариха ни на самолет British Aerospace 146-200 (LZ-HBC) и излетяхме на запад. Последва десен заход и се насочихме към Варна. След около 25-30 минути капитана започна да говори нещо, но тъй като БАЕ-тата са доста шумни не се и опитах да чуя какво говори предполагайки, че ни се представя и ни пожелава приятен полет. Веднага след думите му последва остър десен завой, който ме озадачи. И преди бях летял но Варна и познавайки разположението на летището не го очаквах, но в крайна сметка приех, че може би ще заобиколим града от юг и правейки заход над Черно Море ще кацнем от изток по полоса 27. Десетина минути след завоя видях под нас езеро и мислейки си, че това е Варненското езеро си казах „Да, ще кацаме от изток и ще видя целия град“, но започнах да се съмнявам, тъй като самолета започна да снижава много над града без да е стигнал морето и в този момент цялата картинка ми се изясни когато видях под себе си голям надпис „Burgas Plaza“. Не можех да повярвам... До този момент знаех, че Фокъра от Виена е кацнал на 29.Февруари. Чух и че церемонията ще е на 4.Март, но не очаквах изобщо да не кацнем във Варна. И все пак причината беше силен вятър.

Вкараха ни в терминал „Заминаващи“ в Бургас и на всеки от нас раздадоха транзитни табелки. Около час чакахме информация дали ще продължим със самолета към Варна или ще ни натоварят в автобус. Аз обаче бях горе на терасата и по едно време забелязах, че разтоварват багажа ни от самолета и тогава разбрах реалността. Пътуването с автобуса беше повече от 2 часа. Та горе долу около 14 часа (не си спомням точно) бяхме във Варна. Тогава се сетих да влезна в сайта на летище Варна от смартфона си и познайте... Самолета беше кацнал от Бургас преди 15 минути. Не искам да описвам колко ме беше яд, но това няма значение.

Направих една разходка из Варна и не се усетих как мина времето и се озовах на летището едва 40 минути преди обявения час на полета и когато видях, че чекин-а не работи, наистина се стреснах. Оказа се обаче, че той изобщо не е отварял. Чакахме самолета да дойде от София, а във Варна нямаха представа дали изобщо ще дойде. По-късно влизайки в сайта на летище София видях, че току що е излетял към нас, а във Варна съобщиха за това може би половин час след като аз разбрах. Слаба организация. Тогава чекина отвори и с около час - час и половина закъснение се приземихме в София.

И така пътуването ми стана нещо като орязан вид на някогашната совалка:
София - Бургас - Варна - София


Изображение

Изображение

Airbus на България Ер за Амстердам
Изображение

Изображение

Поглед над Стара Планина
Изображение

Тук все още си мислех, че летим над Варна
Изображение

Изображение

Антонов 124 - Руслан
Изображение

Поглед от терасата на летище Бургас, която вече е малко променена. В далечината се виждат три А320-ки на AirVIA
Изображение

По пътя към Варна
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:) :) :)
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Неволна авиообиколка на България

Мнениеот makler » 08 Авг 2012 00:32

Deja vu !!!!!!! Имахме подобен случай 2011 г.
Пожелавам ти следващия полет и блог да са ти от Пловдив!!!
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Неволна авиообиколка на България

Мнениеот europeandj » 08 Авг 2012 02:06

Ами аз съм чувал, че това не е много рядко явление. Иначе Благодаря ти искрено за пожеланието. Силно се надявам да посъбера някой лев и да ида до HHN, понеже от четирите активно действащи летища само от Пловдив не съм излитал и кацал и наистина го имам като главна цел. Иначе проблема е, че там трябва да се спи, а 2,3 или 4 нощувки в Германия биха стрували далеч повече от двупосочния самолетен билет. :)
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Неволна авиообиколка на България

Мнениеот merlin » 08 Авг 2012 03:26

От Хан може да идеш до друго европейско летище, все пак е хъб на FR, така вместо да плащаш нощувка, може да посетиш далеч по-интересен град от близките до немското летище
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Неволна авиообиколка на България

Мнениеот Делян » 11 Авг 2012 15:54

Поразхладих се малко като видях тези зимни снимки... :D
Хубав блог!
Аз също съм правил подобна разходка, но с Wizz и Bulgaria air до/от Варна.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Неволна авиообиколка на България

Мнениеот akair » 11 Авг 2012 16:58

Такива неща се случват, особено през зимата :D Поздрави за блога!
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Неволна авиообиколка на България

Мнениеот europeandj » 11 Авг 2012 21:58

Благодаря Ви! Аз по коледа ще го правя същото пътуване сигурно, този път волно. Събрал съм точки за бизнес класа по FlyMore програмата, но се надявам да улуча 737 до Бургас и E-190 от Варна. Макар, че то зимата за 737 на Бургас е почти невъзможно... :) :) :)
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Неволна авиообиколка на България

Мнениеот VS11 » 16 Авг 2012 05:32

Готин разказ. Аз обичам по принцип отбивки, особено, когато са на ново място. Едно пътуване от преди 3 години (което е планирано за блог тук пак от толкова време :-) ) от Варна за Будапеща с Малев, мина през София за по-напряко. Аз много се накефих да летя Варна-София с Б737...
Аватар
VS11
супер спотър
 
Мнения: 719
Регистриран на: 02 Юли 2004 06:27
Местоположение: Varna, BG/Boston, MA, USA


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron