BG-IST-NUE: Емиграция за общо взето 2:45 ч.

BG-IST-NUE: Емиграция за общо взето 2:45 ч.

Мнениеот louche » 13 Фев 2013 18:35

И така ... много се чудех дали да го пиша и този репорт, тъй като най-мързеливата част ми е да кача снимките от телефона на компютъра.. Е, няма как да не го направя ...

И така 2... :lol: Дойде заветния и мечтан момент да се махна от България - държава, която никога не съм чувствал като своя. С най-добрата ми приятелка- Вероника. Беше ми все тая къде ще отидем. Идеята е ново място, прехвърлям се от СУ там или пък ако не - наново кандидатствам, местя се в по-голям град и след някоя друга година се надявам, следк ато завърша вече, да се преместя окончателно в Унгария да заживея. В случая тя избра Германия. Та решихме го - с малко пари, без немски, без познати, без квартира и без работа - въпреки това тръгваме. Вече и квартира успяхме да си намерим, съотетно и най-трудното - адресна регистрация, и уроци по немски почваме другия месец, без пари сме вече и още без работа. блаблабла дълга и широка e цялата работа.

Та решихме, или по-скоро аз, да се метнем през Истанбул за 4 дни да го разгледам и от там директен полет за Nürnberg. Гледахме през София (ноември го резервирахме) излизаше над 1200 лв на човек ... в случая с Turkish ни излезна през Истанбул - 150 лв на човек и пътните за автобуса от Пловдив до Истанбул 40 лв ... 200 лв ... - 11.01.2013 - пристигане в Истанбул. 15.01.2013 - излитане за Германия.

Изображение

Автобус - Метро Туризъм за Истанбул от Пловдив .. много добро обслужване. Абе всичко 6. На границите, както винаги имам проблеми :lol: , защото снимката в паспорта и личната ми карта (преди 2 г.) се различват много драстично от това, което съм сега и винаги си ме придръпват за допълнителна проверка ..
Снимката е само една от автбосуа, принципно снимах лелката, защото (тука са 3, но в последствие се увеличиха с още 2) постоянно искаше вода, а не я пиеше ...

Изображение

Турция, в частност Истанбул ...

До преди Германия и Турция съм бил съм в Швейцария, Унгария, Сърбия, Гърция, Словакия ... всичките поне по 2х. Като цяло имам мерак за още 7-8 държави да посетя, изключвам, тези които ще повторям ..други ми са все тая ..

Смело мога да заявя, че Истанбул е втория град (включващ и хората в него), който ме е .. не знам как да го кажа, вдъхновил, може би .. не знам, естествено след Будапеща.

Няма да пиша много за Истанбул, повечето са били .. Само мога да кажа, че ще се върна отново там. За съжаление бая скъп.

Хотела ни беше в буквалния смисъл бардак. Чаршафи мръсни. Тоалетна ужасна. Стаи .. под всякаква критика. Точно в уличка срещу Синята Джамия на Султанахмет. Но го преживяхме. Преживяванията, както винаги с Вероника, смело мога да твърдя, че са ни уникални и много хора могат да ни завиждат за тях и не само ... Без задръжки. Абсолютно винаги е разнообразно и весело. Абе както и да е .. малко се оптлеснах, като се сетя в момента ...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение



Та за хотела решихме последната вечер да не я плащаме - дефакто 14-ти срещу 15-ти, щяхме да преспим на Ататюрк.
Куфар мой: 31кг; Ръчен - 9 кг (проверихме и в сайта на търкиш)
Нейните не и ги помня точно.
Стигнахме до Летището към 18 часа на 14-ти; полета ни беше 8:45 на 15-ти. Взех едно кафе, то пък цялото се изсипа върху лявото ми бедро, дръжката на куфара ми се счупи и направих импровизирана с един колан (това още като се качвахме в автобуса) и от там почна целият т*шак... Организация и охрана - бих ги оценил като НУЛЕВИ!
Отидохме да питаме за всеки случай за позволения багаж: оказа се, че тъпата овца (с извинение) ни каза, че позволения е 21 на 8 ... Еййййй, кръвта ми се дигна в главата, а нямахме толкова пари да платиме... Дефакто моя излиза общо 11 кг над нормата, нейния някъде около 9 излезна. Общо - 20 кг по 8 евро на кг = 160 евро .. беше абсурдно да платиме.

Изображение

И паниката почна какво ще правим и изхвърляме, при условие, че сме взели всичко най-важно, в крайна сметка отиваме да изграждаме нов живот .. Дръпнах я и се зачукахме в една тоалетна за смяна на папмперси и се барикадирахме там. 1 час и нещо прекарахме във вайкане и скандали, кой какво да изхвърли, тя хвърля, аз хвърлих, но до един момент, в който казах, че няма да хвърля нищо повече ... Премирихме, аз бях извърлил около 4 кг, тя 6 някъде.
Решихме да ходим и да пушим, и да мислим какво ще правим, качихме се горе, яко в депресия и пак се почна едно разопаковане на багаж ... И се отказахме .. и вече настана един "тих плач" хах и яко безмълвие, така няколко часа, не можахме да спим цяла вечер, предната вечер също не бяхме спали, и буквално смазани ...

Изображение

...накрая вече някъде 3-4 часа преди полета, реших, чен яма да хвърля инщо, но няма и да платя ... и така подготвих 2 чифта дънки, които да навлека на другите, 3 тениски общо, 2 суитчера и едно яке и жилетка, в момента като се замисля, дори не знам как успях да навлека толкова... и с всичко това върху мен, куфаа ми стана само 1 кг над нормата ... и както и да е, час и нещо вече преди полета навлякох всичкото с триста мъки и едва се засурнахме за всеки случаи пак да питаме друга колко е позволеното ... и тука идва най-гадния момент,когато ни каза, че на човек - чекиран 30 и ръчен - 8 кг са позволени .... ЕЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙ подивях!!! :axe: Пратих я да ни търси работите да ги взима, а аз тръгнах да я търся оная м*стия дето ни излъга с килограмите ... в последствие се оказа, че багажа ни вече е заминал за боклука (обувки, дрехи, козметика, какво ли не) , а на тая дрисла смяната и е свършила. Търсих и управата - и нея не можах да намеря.
И така, вече съвсем смачкани ... минахме безмитна зона, взехме цигари и сега да търсим място за сядане ... няма такова, обиколихме я няколко пъти, не можем да намерим... накрая се изтърсихме на пода, щото просто не се издържаше вече и си зачакахме...

По план трябваше да е А320 ... оказа се, че ще е 321-200 (за сефте на такъв се качвам) TC-JRD ... Пълен на 80%. Майкооооо ... кошмарен полет и самолет,салона беше разпарчосан целия, супер задушно и тясно, едно че бяхме и премазани и уж бях буден 2/3 от полета, но нищо не си спомням от него, освен, че изискванията хаха ни за меню бяха изпълнение и отделно още сумати храна дадоха, но и че последните 20 ина минути от полета бяха направо изтезание, като ни се разпукаха тъпанчетата, направо й викам, че ще спатърдясаме багажа в тоя самолет, мислех, че ми се разцепват направо ... както и да е, оооооооживяхме, ама щом в следващите няколко дни се бях зарекал повече да не се качвам на самолет ... сега в момента, нямам търпение де ... но тогава хаха ..
Всъщност се осъзнах, че съм в 321 :lol: някъде час след като излетяхме и ми се наби в инструкциите, че пише 321, мислех, че е грешка, ама като видях и другите ...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение



И вече в Нюрнберг-а. Общо взето, много хора преди да тръгнем ни казаха: "Ако знаеха, немците какво им идва и ги чака :lol: ..." ... де да знаеха. Супер смотана, задръстена и лишена от емоции нация, така че ще им правя революция :axe: :rock: :lol: ... Но толкова ми пука, иначе де ...

Изображение

Изображение



Бе дано да е било интересно, малко оглозгано е от информация иииии снимки, ама тоя мързел е велико нищо .. :axe: Съжалявам за нееееприличните думи и изказа, амааа такова е..
Снимките иначе, всички са от телефон, то си личи де .. :lol: ... Предварително се извинявам И за, че не са еднакви по големина ..
louche
спотър
 
Мнения: 79
Регистриран на: 19 Яну 2012 18:48
Местоположение: Nür/Sof

Re: BG-IST-NUE: Емиграция за общо взето 2:45 ч.

Мнениеот alex_2 » 13 Фев 2013 18:50

хм, добре а за тези килограми не ви ли пишеше на билетите колко е ограничението? каква класа пътувахте? economy стандартно действително е 21-23 ..
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: BG-IST-NUE: Емиграция за общо взето 2:45 ч.

Мнениеот louche » 13 Фев 2013 18:52

Не. Никъде. Само в сайта. Economy си пътувахме, и аз се учудих като видях, но ... в случая можеше да сме 30+8 на човек ..
louche
спотър
 
Мнения: 79
Регистриран на: 19 Яну 2012 18:48
Местоположение: Nür/Sof

Re: BG-IST-NUE: Емиграция за общо взето 2:45 ч.

Мнениеот so » 13 Фев 2013 23:37

:smt023
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1067
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Re: BG-IST-NUE: Емиграция за общо взето 2:45 ч.

Мнениеот BODGM » 13 Фев 2013 23:55

Поздрави за рипорта. Интересен и различен:) Поздравления и за куража да отидете на непознато място, без език и други дадености:) Успех в приспособяването и живота в Германия :D
Аватар
BODGM
най-спотър
 
Мнения: 310
Регистриран на: 18 Юни 2008 14:34
Местоположение: София

Re: BG-IST-NUE: Емиграция за общо взето 2:45 ч.

Мнениеот autom8 » 14 Фев 2013 00:14

Много живописно описание (тук думата рипорт не е точната дума) на емоции и чувства! На места съм се хилил с глас. :D Желая ти успех на новите градове! И още други истории.
Последна промяна autom8 на 14 Фев 2013 00:18, променена общо 1 път
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: BG-IST-NUE: Емиграция за общо взето 2:45 ч.

Мнениеот alex_2 » 14 Фев 2013 00:18

Да, успех наистина , евала ви правя, не на всеки му стиска да отиде на абсолютно ново и чуждо място и да почне от нулата :D
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: BG-IST-NUE: Емиграция за общо взето 2:45 ч.

Мнениеот pepsii » 14 Фев 2013 12:31

Успех , човече !
Ние 96-а така заминахме за Будапеща с един куфар :) и за 7 години живяхме в 4 държави на 3 континента ;)
Хич да не ти пука за изхвърлени някакви си 4 килограма :)
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Re: BG-IST-NUE: Емиграция за общо взето 2:45 ч.

Мнениеот Делян » 14 Фев 2013 15:21

За кога е планирано връщането в България? :D
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: BG-IST-NUE: Емиграция за общо взето 2:45 ч.

Мнениеот europeandj » 14 Фев 2013 15:38

Успех и от мен! Аз преди две години натъпках куфарите и предприех перманентна евакуация към Лондон. Да обаче проблемът дойде от там, че разчитах на роднини, които леко ме преметнаха и даже се прибирах с автобус, защото имах срок в който да се изнеса, а в средата на Юли се знаят какви са цените на самолетните билети.
Та твоят шанс е по-голям именно, защото не разчиташ на някого да те поеме и т.н. Късмет!
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: BG-IST-NUE: Емиграция за общо взето 2:45 ч.

Мнениеот louche » 14 Фев 2013 17:58

Благодаря за пожеланията :)

Опцията е само успех, няма друга, а и не мога да приема. Малко наивно е цялото и може би глупаво, ама не виждам по какъв начин може да се наложи здрава основа, освен изграждането й сам от 0-лата.

Иначе, не знам кога планирам връщане, почвам курсове следващия месец, 6 месеца са, та само от тях зависи кога ще е 'ваканцията'. А и намирането на работа е млко сложно ..
louche
спотър
 
Мнения: 79
Регистриран на: 19 Яну 2012 18:48
Местоположение: Nür/Sof

Re: BG-IST-NUE: Емиграция за общо взето 2:45 ч.

Мнениеот Dreamliner » 14 Фев 2013 18:19

Браво, много интересен и наистина емоционален разказ :) Жалко че така кофти е почнало това приключение, но успех в Германия и продължавай да ни пишеш за пътуванията си!
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: BG-IST-NUE: Емиграция за общо взето 2:45 ч.

Мнениеот makler » 15 Фев 2013 00:35

Нестандартен и наситен с много емоции блог. Доста интересно и забавно четиво. Интересно, че преди Истанбул беше главно отправна точка за дълги пътувания, но явно нещата се променят и се ползва за начална точка за пътувания към Европа.
И от мен успехи и само напред!
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: BG-IST-NUE: Емиграция за общо взето 2:45 ч.

Мнениеот akair » 15 Фев 2013 01:58

Успех в начинанието! :D
Но не забравяй че не е изключено немците да не оценят подобна емоционалност... :?
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: BG-IST-NUE: Емиграция за общо взето 2:45 ч.

Мнениеот niki_m » 15 Фев 2013 20:18

louche, колкото и да е рисковано, щом веднъж си тръгнал - успех и да не ни забравяш тук във форума.
иначе, ако си се насочил към Германия - запомни едно - немски, немски и пак немски! Дойчовците са много търпеливи, но само ако те чуят че говориш езика им.
Хайде, стискаме палци и чакаме нови подобни разкази.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron