До Цюрих за среща на Airliners.net

До Цюрих за среща на Airliners.net

Мнениеот makler » 09 Фев 2014 02:20

Изображение

Вече се превърна в традиция с хора от Airliners.net да правим срещи някъде в Европа. След Франкфурт, Стокхолм, Берлин и Манчестър дойде ред и на Цюрих. Аз бях пропуснал събирането в Манчестър заради "сектора фалит на барабана" и когато разбрах, че през 2013 г. ще има още една среща твърдо реших, че ще участвам. Почнах да събирам пари и в момента, който ги събрах комбинацията между КЛМ и Ер Франс беше най-ниска като цена. Известно време след това България ер пуснаха промоция, а след това и Луфти пуснаха с доста добър вариант SOF-MUC-NUE-ZRH-MUC-SOF. Поуката от това е: цените на самолетните билети са си "тъмна Индия" и спокойно ако се опитваш да им направиш цялостен анализ накрая можеш да получиш не друго, а просто една глава от "Пътеводителя на галактическият стопаджия" на Дъглас Адамс. Разбира се изобщо не съжалявам за KL&AF, защото летях с нова АК и през ново за мен летище, получих неустоимо предложение от една машина на КЛМ, имах време да разгледам нов град - Амстедам, минах през нещо което се казва летище, а за мен си остава "Най-голямото игрище в света по спортно ориентиране" и не на последно място видях такъв професионализъм от служител на Ер Франс, че след полета отидох лично да му благодаря. Е да започваме:

Започваме с хубава изложба:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение KL3076 SOF-AMS 12/10/2013 07:10-09:00
Пълен до горе :)

Изображение
Първата приятна изненада вече не помня точно от къде, но в някои от безумните сайтове на Ер Франс или КЛМ успях да си запазя място 3А :rock: (При подобна ситуация на полет на Иберия изпълняван пак от FB не само, че не успях да се чекирам онлайн, а не успяха да ми добавят точки в картата, нито да ги поискам след това през сайта)

Поправете ме ако греша, но някъде от края от 2012 г. на всички международни полети на България ер на всяка седалка има малка брандирана бутилка с минерална вода и поне аз никъде другаде не съм виждал такава приятна екстра. :rock:

Изображение

Терминал 2 в цялата му прелест.
Изображение

Изображение

Изображение

Облачно през целия полет, но все пак красиво.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Много короновани особи :D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Понеже колекционирам бордни карти реших да си разпечатам една на КЛМ при една от машини и гледай ти не само получих нова карта, а и ново място и то в бизнес класа и достъп до това:
Изображение

Изображение

Изображение
Е хайде към града:
Изображение

Имах достатъчно време да се влюбя в Амстедам:
Изображение

Изображение

Изображение

Обратно на Шипхол!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

If its Boing than I am going!
Изображение

Място 1F
Изображение

Много харесвам тези екрани:
Изображение

Изображение

Перфектно за 1 часов полет
Изображение

Cloud maker?
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ако можех щях да летя само със:
Изображение

До нови срещи КЛМ!
Изображение

Комшиите преди ребрандинг:
Изображение

Какво по добро място за авиационна среща от хангар направен на ресторант с Ил14 в него. Тази година цели двама американци бяха дошли за събитието, като единият беше кацнал малко след мен и си замина преди мен.

Изображение

Изображение

Имах честа да снимам най-често летящият лос.
Изображение

Официалния хотел на срещата:
Изображение

Изображение

Изображение

Както разказах и преди:
Полета беше на автобусен гейт и разбира се не ни натъпкаха в един автобус. Когато пристигнахме до самолета имаше някакъв проблем и неможехме да се качим. Шофьора отвори всички врати за да може да влиза повече въздух, незнам защо но това ми направи стахотно впечаление на фона на едни ужасни 40 минути натъпкани в рейс на летище Франкфурт чакащи благоволението Луфти без достатъчно въздух и пространство. Всичко е в малките дейтали и как те са уредени.

Изображение

Изображение AF1415 ZRH-CDG 13/10/2013 08:00-09:20
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Закуска за шампиони!
Изображение

Изображение

От тук започна и моето участие в турнира по спортно ориентиране. Вървях през някакви тунели, смених 2 автобуса, един влак после пак ходих. То това чудо не може да се опише трябва да се преживее!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ИзображениеAF1788 CDG-SOF 12:35-16:20
Изображение

Успях да взема място до прозореца на предпоследния ред. Зад мен седеше цяло ромско семейство и си голям джангър отвсякъде. Е до тук с недостатъците. Това място ми позволи през целия полет да видя най-доброто обслужване. Стюадра през цялото време се занимаваше ту с ромското семейство, ту с други пътници и конфликти, но без припряност и с разбиране и внимание каквото повярвайте ми не съм срещал до сега. Този човек за 2 часов полет не се спря. Не свали и усмивката от лицето си, но не от онези изкуствени. Стараеше се да угоди на всяко желание на пътници и да обяснява като на хора. След като кацнахме аз останах да му благодаря, все пак уви не всеки ден срещам хора отдадени и обичащи работата си.
Изображение

Изображение

Изображение

Най-вкусната храна е еко. на която съм попадал:
Изображение

Изображение

Изображение

Самотен олимпиец
Изображение

Изображение

Един от последните полети за Париж през 2013 г.
Изображение

Bulgaria air Това е АК с която през 2013 г. летях най-много. Наистина има още много неща, които трябва да се подобрят, но като цяло за мен като пътник ситуацията е доста по-добре: нови, самолети и добър лег рум в А319, отношението на кабиния екипаж на повечето ми полети беше повече от добро, Online Check-in (в към момента в 8 от летищата до които летят), бутилката с браднирана колкото и малък и незабележим жест (дори и аз сега се сещам за него) е доста приятен и полезен. Наистина не от пръв път съм се свързвал с кол центъра, но винаги са ми съдействали и са били много любезни.

KLM: Oсвен да си пожелая още полети с тях няма какво друго да кажа.

Air France: Определено с доста резерви към тях. Перфектен кетъринг и на 2та полета и невероятно обслужване на полета до София. Като цяло на база на останалите ми полети с тях нищо особенно, а техните хъбове: ORY - там просто не говорят английски и CDG това не е летище а някаква безумна простотия разпиляна отвсякъде. Едва при 7-мият ми полет до там благодарение на това, че ни возиха с рейс през цялото летище успях да проумея какво безумие. Разпасана недодялана работа всичко е правено на парче без мисъл явно разширението никога не е планирано, а идвало едва след нарастване на трафика. Мога спокойно да се обзаложа с всеки, че директния полет на Wizz аir дори до второстепено летище е доста надежден избор отколкото евентуален трансфер през CDG. Никога няма да забравя реакцията на двама души когато им съобщиха "Sorry you are in the wrong terminal". Като добавим и бонусната им програма която те пренасочва през няколко сайта.................
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: До Цюрих за среща на Airliners.net

Мнениеот akair » 09 Фев 2014 03:32

Страхотни снимки! И доста интересен повод за разходка! Кудос за дефиницията на CDG!
Каква е целта на тези сбирки на А.нет? Би било интересно да разкажеш повече... :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: До Цюрих за среща на Airliners.net

Мнениеот europeandj » 09 Фев 2014 04:26

Бравос! Както винаги най-добрите комбинации. На теб си ти е в кръвта да правиш интересни полети. Продължавай все така, та да вземем и да се засечем някъде по летищата...
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: До Цюрих за среща на Airliners.net

Мнениеот makler » 09 Фев 2014 16:35

akair написа:Страхотни снимки! И доста интересен повод за разходка! Кудос за дефиницията на CDG!
Каква е целта на тези сбирки на А.нет? Би било интересно да разкажеш повече... :D

Мерси! Целта е просто да се видиш с хора които също са запалени по авиацията и пишат в airliners.net.

europeandj написа:Бравос! Както винаги най-добрите комбинации. На теб си ти е в кръвта да правиш интересни полети. Продължавай все така, та да вземем и да се засечем някъде по летищата...

Благодаря. Аз пък ти пожелавам да се засечем на конкретно летище - Пловдив!
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: До Цюрих за среща на Airliners.net

Мнениеот europeandj » 09 Фев 2014 17:04

Ехх :D Младините ми съсипа с това PDV :D
Много съм навит, но все не изпадат оферти. Ако Бурса пуснат полет до Пловдив като им доставят самолетите - обещавам, че ще врътнем нещо Турско-Кипърско с начална точка Пловдив.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: До Цюрих за среща на Airliners.net

Мнениеот slavild » 13 Апр 2014 02:06

Съгласен съм с теб. CDG е най-грозното летище на/от което съм излитал/кацал. Имах "честта" да летя с AF до NRT и обратно... По този маршрут (до NRT) съм летял с BA, SU, JL, PK... но такава селящина като френчовците няма. Кетъринга на дългия полет беше под всякаква критика, 777-300 ER беше с конфигурация 3-4-3 (за 14 часов полет!!!!!!). Кабинния екипаж се държеше надменно. Включително, отказа на една дама да сервира друго освен риба, при положение, че тя е алергична и това беше заявено предварително. Да не говорим, че на връщане ми отказаха да вземат ръчния ми багаж и го оставиха за следващия полет, "защото имало много ръчен багаж и нямало място". Аз ли следя за ръчния багаж, бе аланкооолу.....
Аватар
slavild
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 18 Яну 2014 00:09
Местоположение: Sofia

Re: До Цюрих за среща на Airliners.net

Мнениеот Topfly » 13 Апр 2014 20:12

slavild написа:Съгласен съм с теб. CDG е най-грозното летище на/от което съм излитал/кацал. Имах "честта" да летя с AF до NRT и обратно... По този маршрут (до NRT) съм летял с BA, SU, JL, PK... но такава селящина като френчовците няма. Кетъринга на дългия полет беше под всякаква критика, 777-300 ER беше с конфигурация 3-4-3 (за 14 часов полет!!!!!!). Кабинния екипаж се държеше надменно. Включително, отказа на една дама да сервира друго освен риба, при положение, че тя е алергична и това беше заявено предварително. Да не говорим, че на връщане ми отказаха да вземат ръчния ми багаж и го оставиха за следващия полет, "защото имало много ръчен багаж и нямало място". Аз ли следя за ръчния багаж, бе аланкооолу.....


За мен JL са номер едно по простотия, но AF яката ги следват по петите, а CDG е под всякаква критика при трансфер за далечни полети. Ryanair са класи над тях ;-)
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта

cron