Виетнам

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Виетнам

Мнениеот merlin » 18 Мар 2014 15:14

Смятам да направя подарък и пътуване до там ми се струва най-интересно, 2-3 седмици е планувания престой, прочетох, че Октомври-Ноември е най-доброто време (дано да съм прав), въпросът е, дали да се лети директно до Сайгон или да използвам КUL, SIN, BKK като "хъб", във всички случаи смятам изходната точка да е IST.
Някой има ли идеи, предложения, опит?
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Виетнам

Мнениеот Topfly » 18 Мар 2014 16:11

merlin написа:Смятам да направя подарък и пътуване до там ми се струва най-интересно, 2-3 седмици е планувания престой, прочетох, че Октомври-Ноември е най-доброто време (дано да съм прав), въпросът е, дали да се лети директно до Сайгон или да използвам КUL, SIN, BKK като "хъб", във всички случаи смятам изходната точка да е IST.
Някой има ли идеи, предложения, опит?


Ходил ли си в региона? Виетнам е интересна държава, но далече не най-интересната в региона. Ако си обиколил всичко наоколо може и директно да пътуваш, но ноят опит е, че директните полети до Виетнам са пос къпи от колкото полет до Банкок или Кулала Лумпур и летене до Виетнам с Air Asia.

За Виетнам е трудно да се намери идеален сезон. На юг октомври-ноември е все още дъждовния период, но на север е по топло. Аз бях януари. В северните части беше 18-20 градуса, а на юг над 30, но нямаше дъжд.
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Виетнам

Мнениеот West Germany » 19 Мар 2014 11:45

От Европа директен полет най евтино ми излиза от Москва 497 евро, за октомври ноември излиза по скъпо, но според мен ако се поръчва билета през август, септеври, цените вече ще бъдат други.

Чартърите Бургас/Варна - Москва започват от 29 евро. Полета Бургас/Варна - Москва - Сайгон (отиване/въщане) може да излезе 550-600 евро.

Но и летищата в Москва трябва да се проверят. Щото ако двата полета кацат на различни летища ще трябва да се сменя и летището, това значи че ще трябва и виза. 35 евро.

Но за сега това ми излиза като минимална цена (с едно прекачване). Дуг вариант някакава промоция от Лондон, Париж, Франкфурт, Истанбул, Дубай (до Дубай с Wizz). Има и от Киев (с Wizz) от Хелсинки, Стокхолм (с чартър от Бургас/Варна) , но според мен тях ги поръчват тур операторите, там също може да излезе някакъв last minute (но е много трудно да се проследи, с промоциите е по лесно)
West Germany
най-спотър
 
Мнения: 492
Регистриран на: 23 Авг 2010 14:52


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта