Багажната Политика на България Еър

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Багажната Политика на България Еър

Мнениеот illy » 04 Окт 2019 02:03

Здрасти!

Наложи ми се да купя билати на родителите ми от София до Малага с националния ни превозвач и попаднах на няколко интерестни неща около багажната им политика.

Първо, ако си купиш билет от най-ниската тарифа без чекиран багаж, след това можеш да си купиш чекиран багаж за 20 евро. Разликата в цената обаче когато го купуваш билета между най-ниската тарифа и втората най-ниска е около 40 евро и освен чекиран багаж друго по-специално май няма.

В DreamWorldTravel аз намерих по-евтин билет без багаж от този на страницата им и идеята е да се закупи багаж на летището за 20 евро. Някой правил ли го е това? Родителите ми не са първа младост и искам да им направя пътуването удобно. България Еър са единствената компания, която лети директно през Февруари обаче багажната им политика нещо не ми се вързва. Може ли да се добави чекиран багаж като на другите компании ако не е закупен билета от страницата им?

Благодаря за кратък съвет!
Изображение
Аватар
illy
спотър
 
Мнения: 76
Регистриран на: 11 Апр 2006 20:20
Местоположение: Cambridge, UK

Re: Багажната Политика на България Еър

Мнениеот europeandj » 05 Окт 2019 08:10

illy написа:Здрасти!

Наложи ми се да купя билати на родителите ми от София до Малага с националния ни превозвач и попаднах на няколко интерестни неща около багажната им политика.

Първо, ако си купиш билет от най-ниската тарифа без чекиран багаж, след това можеш да си купиш чекиран багаж за 20 евро. Разликата в цената обаче когато го купуваш билета между най-ниската тарифа и втората най-ниска е около 40 евро и освен чекиран багаж друго по-специално май няма.

В DreamWorldTravel аз намерих по-евтин билет без багаж от този на страницата им и идеята е да се закупи багаж на летището за 20 евро. Някой правил ли го е това? Родителите ми не са първа младост и искам да им направя пътуването удобно. България Еър са единствената компания, която лети директно през Февруари обаче багажната им политика нещо не ми се вързва. Може ли да се добави чекиран багаж като на другите компании ако не е закупен билета от страницата им?

Благодаря за кратък съвет!


Привет!
В твоя случай разликата е 40 евро. В други случаи (доста често напоследък) тарифата HAND LUGGAGE ONLY идва по-скъпо от тази с багажа. Това им е бъг още от едно време, когато нямаха тарифа без багаж. Тогава много често Промото беше по-скъпо от Economy Standard, а сега много често тарифата без багаж е по-скъпа от тази с багаж. Друг път пък както при теб излиза по-евтино да купиш без багаж и да доплатиш 20 евро. Та в този ред на мисли логика не търси. Това си е България Ер и така ще си я карат май.

На въпроса: Правил съм го. Купуваш си билета от където ти е кеф и после звъниш на кол центъра. Те ти добавят багажа и ти пращат линк за плащане на мейла. Отваряш го, пишеш номера на картата и това е.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Багажната Политика на България Еър

Мнениеот alex_2 » 01 Яну 2020 17:23

europeandj написа:
illy написа:Зет!

На въпроса: Правил съм го. Купуваш си билета от където ти е кеф и после звъниш на кол центъра. Те ти добавят багажа и ти пращат линк за плащане на мейла. Отваряш го, пишеш номера на картата и това е.


Аз съм си купувал билет през агенция и ме накараха през тях да си доплатя за багажа, но може би вече може и през кол центъра им (ако вдигнат :D )
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Багажната Политика на България Еър

Мнениеот alex_2 » 02 Яну 2020 15:33

А между другото относно цените на тарифите с багаж - наистина няма никаква логика в ценообразуването, аз сега гледам за Берлин и на отиване тарифата с Багаж е с 20 лева по-скъпа, а на връщане - с 40 ...
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта