Концесията на летище РУСЕ

Концесията на летище РУСЕ

Мнениеот ilian » 10 Окт 2007 10:30

Какво стана с тази прословута концесия. Някой да има вътрешна информация? Медиите спряха да пишат, а и мининстърът забрави, че пролетта каза как в края на годината от летище Русе ще започнат да излитата и кацат самолети.

Много ми е интересно дали наистина някога ше започне да функционира това летище, кои авиокомпании ще кацат там, ще има ли изобщо някакви редовни полети. Мислите ли, че наистина може да има редовни международни полети от там и да се превърне в low cost летище за Букурещ и северна Бългрия?
Аватар
ilian
най-спотър
 
Мнения: 268
Регистриран на: 04 Май 2007 09:56

Мнениеот priqtel » 10 Окт 2007 17:49

Концесия мисля, че се движи бавно - бавно по различните ведомства, но да кацат самолети до края на тази година ми се струва много амбициозно. Доколкото знам там трябва страшно много работа по пистата, съоръженията и прилежащата инфраструктура.
Аватар
priqtel
спотър
 
Мнения: 27
Регистриран на: 12 Сеп 2007 11:26
Местоположение: SF

Re: Концесията на летище РУСЕ

Мнениеот Катя » 21 Дек 2007 11:10

ilian написа:Какво стана с тази прословута концесия. Някой да има вътрешна информация? Медиите спряха да пишат, а и мининстърът забрави, че пролетта каза как в края на годината от летище Русе ще започнат да излитата и кацат самолети.

Много ми е интересно дали наистина някога ше започне да функционира това летище, кои авиокомпании ще кацат там, ще има ли изобщо някакви редовни полети. Мислите ли, че наистина може да има редовни международни полети от там и да се превърне в low cost летище за Букурещ и северна Бългрия?


Има напредък :-)

http://www.investor.bg/?id=58571
Катя
спотър
 
Мнения: 82
Регистриран на: 07 Апр 2007 14:33

Мнениеот ilian » 21 Дек 2007 12:11

Супер новини!!! Дано доживеем редовни вътрешни и международни полети и от това летище.
Аватар
ilian
най-спотър
 
Мнения: 268
Регистриран на: 04 Май 2007 09:56

Мнениеот silversurfer » 21 Дек 2007 13:50

VIVA LA VITA !

Изображение
Аватар
silversurfer
супер спотър
 
Мнения: 1040
Регистриран на: 16 Май 2007 12:25
Местоположение: Sofia (SOF/LBSF)

Мнениеот tsonpen » 21 Дек 2007 16:28

Значи до една година трябва да заработи, макар че винаги тези неща са свързани с огромни закъснения у нас. Да видим!
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот Big G » 21 Дек 2007 17:06

цитат: "Кандидатите трябва да гарантират наличието на опит в управлението и експлоатацията на летища не по-малко от 2 (две) години през последните 5 (пет) години. Бъдещият концесионер трябва да оперира поне на едно летище с пътникопоток, надхвърлящ 500 хил. пътника или с товарооборот, надхвърлящ 10 хил. тона годишно и на поне едно летище с пътникопоток, надхвърлящ 1 млн. пътника годишно или с товарооборот, надхвърлящ 20 хил. тона годишно. Приходите от дейностите по управление и експлоатация на граждански летища за поне една от последните 3 (три) финансови години, считано от датата на подаването на офертата, да бъдат в размер на не по-малко от 15 млн. евро. Кандидатите трябва да докажат още финансова стабилност и възможности за успешна реализация на крупни инвестиционни проекти, надхвърлящи над 50 млн. евро през последните 5 години.
Необходимо условие пред кандидатите е да докажат още икономическо и финансово състояние за дейността си. За тази цел те трябва да притежават регистриран основен капитал не по-малко от 1 млн. евро и размер на балансовата стойност на активите не по-малко от 5 млн. евро, както и финансова стабилност."

Като чета изискванията, според мен МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА колкото и да ми се иска летище Русе да стане работещо.
Аз знам как работеше то, но времената бяха други.
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1533
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Мнениеот VS11 » 21 Дек 2007 18:56

big G написа:цитат: "Кандидатите трябва да гарантират наличието на опит в управлението и експлоатацията на летища не по-малко от 2 (две) години през последните 5 (пет) години. Бъдещият концесионер трябва да оперира поне на едно летище с пътникопоток, надхвърлящ 500 хил. пътника или с товарооборот, надхвърлящ 10 хил. тона годишно и на поне едно летище с пътникопоток, надхвърлящ 1 млн. пътника годишно или с товарооборот, надхвърлящ 20 хил. тона годишно. Приходите от дейностите по управление и експлоатация на граждански летища за поне една от последните 3 (три) финансови години, считано от датата на подаването на офертата, да бъдат в размер на не по-малко от 15 млн. евро. Кандидатите трябва да докажат още финансова стабилност и възможности за успешна реализация на крупни инвестиционни проекти, надхвърлящи над 50 млн. евро през последните 5 години.
Необходимо условие пред кандидатите е да докажат още икономическо и финансово състояние за дейността си. За тази цел те трябва да притежават регистриран основен капитал не по-малко от 1 млн. евро и размер на балансовата стойност на активите не по-малко от 5 млн. евро, както и финансова стабилност."

Като чета изискванията, според мен МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА колкото и да ми се иска летище Русе да стане работещо.
Аз знам как работеше то, но времената бяха други.


Аз също си го помислих това - изискванията за по-големички компании, за които това летище може да не е толкова атрактивно, но кой знае.
Аватар
VS11
супер спотър
 
Мнения: 723
Регистриран на: 02 Юли 2004 06:27
Местоположение: Varna, BG/Boston, MA, USA

Мнениеот asd » 22 Дек 2007 00:52

big G написа:цитат: "Кандидатите трябва да гарантират наличието на опит в управлението и експлоатацията на летища не по-малко от 2 (две) години през последните 5 (пет) години. Бъдещият концесионер трябва да оперира поне на едно летище с пътникопоток, надхвърлящ 500 хил. пътника или с товарооборот, надхвърлящ 10 хил. тона годишно и на поне едно летище с пътникопоток, надхвърлящ 1 млн. пътника годишно или с товарооборот, надхвърлящ 20 хил. тона годишно. Приходите от дейностите по управление и експлоатация на граждански летища за поне една от последните 3 (три) финансови години, считано от датата на подаването на офертата, да бъдат в размер на не по-малко от 15 млн. евро. Кандидатите трябва да докажат още финансова стабилност и възможности за успешна реализация на крупни инвестиционни проекти, надхвърлящи над 50 млн. евро през последните 5 години.
Необходимо условие пред кандидатите е да докажат още икономическо и финансово състояние за дейността си. За тази цел те трябва да притежават регистриран основен капитал не по-малко от 1 млн. евро и размер на балансовата стойност на активите не по-малко от 5 млн. евро, както и финансова стабилност."

Като чета изискванията, според мен МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА колкото и да ми се иска летище Русе да стане работещо.
Аз знам как работеше то, но времената бяха други.


И като се добави, че Букурещ е на 70 км. с две големи (за българските стандарти) и разработени летища, мисията става съвсем невъзможна.
asd
супер спотър
 
Мнения: 765
Регистриран на: 29 Мар 2006 14:09
Местоположение: Варна

Мнениеот tsonpen » 22 Дек 2007 11:11

Нали имаше кандидат за летището? Може тези изсквания да описват точно него за да не стане някоя грешка. Така се прави обикновено ;-)
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот tsonpen » 28 Дек 2007 15:30

Офертите за летище Русе ще се отворят през април
http://mediapool.bg/show/?storyid=134860&srcpos=6
Изображение
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот silversurfer » 28 Май 2008 09:19

Търси се охрана за летището в Русе

http://pazari.dnevnik.bg/show/502095/

Главна дирекция "Гражданска въздухоплавателна администрация" търси охрана за обектите си на летище Русе в село Щръклево. Поръчката обхваща денонощна охрана на цялата територия на летището с площ от 229 хектара и на имоти, разположени извън територията на летището, заедно с прилежащите сгради и инфраструктура. Договорът с избрания изпълнител ще бъде сключен за срок от една година. Прогнозната стойност на поръчката е 90 хил. лв. без ДДС

Гаранцията за участие е 900 лв., а тази за изпълнение - 5% от стойността на договора.Кандидатите трябва да представят копие от годишния си баланс и отчет за приходите и разходите си. Необходим е още списък с основните договори, изпълнени през последните три години, като посочат възложителите, сроковете на изпълнение и финансовите стойности. Този списък трябва да е придружен и от препоръки за добро изпълнение от предишни клиенти. Участниците трябва да представят още сертификати за качество на услугите. Изисква се и списък с лицата, които ще участват в изпълнението на поръчката, както и удостоверения за тяхната техническа и професионална квалификация.

Участниците трябва да представят още списък с техническото оборудване, с което разполагат и което ще се използва за изпълнението на поръчката.

При избора на изпълнител основните критерии ще бъдат предлаганата цена, съобразена с техническите спецификации на поръчката.

Документите за участие струват 200 лв. Оферти се подават до 13 юни. Разглеждането им ще стане на следващия ден.
VIVA LA VITA !

Изображение
Аватар
silversurfer
супер спотър
 
Мнения: 1040
Регистриран на: 16 Май 2007 12:25
Местоположение: Sofia (SOF/LBSF)

Мнениеот tsonpen » 28 Май 2008 10:35

Някой има ли информация какво става, нали офертите щяха да се отворят на 14-ти април 2008.
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот merlin » 28 Май 2008 16:25

Те ги отвориха, но никой не е искал да развива пътнически полети, както е в проекта, имало е интереси към карго. Сега отново ще се прави концесионнен план, за да може да изберат кандидат.
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Мнениеот tsonpen » 28 Май 2008 17:25

Мерси! :-)
Сагата продължава!
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Следваща

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта