Pegasus

Re: Pegasus

Мнениеот amcho » 28 Дек 2015 17:11

Току що драснах един "възмутителен" имейл дали няма да възстановят полетите до София и че ТК ще летят 18 пъти седмично скоро :)
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: Pegasus

Мнениеот makler » 28 Дек 2015 17:58

Аз пък още чакам Пегасус да възстановят на мен и pilot737 обещаните 18 евро от една застраховка oт 2011 г.
Но ако се върнат мисля да им ги опростя. :-D
Кaквото и да си говорим 2016 г. ще е една невероятна година за летище София с или без Пегасус:
Повече честоти на ЛОТ,Ер Сърбия и Търкиш. :rock: Нови дестинации на Wizz air и появата на Ryanair в шопско!:rock: Възстановяване на eжедневните полети на AirBerlin.:rock: Две сравнително нови АК flydubai и Vueling се закрепиха на SOF.
Иначе ако помечтаем може освен за Пегасус да се помолим за ЧСА и КЛМ например.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Pegasus

Мнениеот amcho » 29 Дек 2015 12:28

makler написа:Аз пък още чакам Пегасус да възстановят на мен и pilot737 обещаните 18 евро от една застраховка oт 2011 г.
Но ако се върнат мисля да им ги опростя. :-D
Кaквото и да си говорим 2016 г. ще е една невероятна година за летище София с или без Пегасус:
Повече честоти на ЛОТ,Ер Сърбия и Търкиш. :rock: Нови дестинации на Wizz air и появата на Ryanair в шопско!:rock: Възстановяване на eжедневните полети на AirBerlin.:rock: Две сравнително нови АК flydubai и Vueling се закрепиха на SOF.
Иначе ако помечтаем може освен за Пегасус да се помолим за ЧСА и КЛМ например.


Прав си! Забрави и новите полети на ФБ до Аликанте и Лисабон (нищо, че са само веднъж седмично). Аз пък съм убеден, че Раян ще открият повече дестинации от София и ще увеличат полетите до Станстед с още една честота. Така направиха с редица ЦИЕ градове и столици.
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: Pegasus

Мнениеот makler » 30 Дек 2015 16:12

amcho написа:Прав си! Забрави и новите полети на ФБ до Аликанте и Лисабон (нищо, че са само веднъж седмично). Аз пък съм убеден, че Раян ще открият повече дестинации от София и ще увеличат полетите до Станстед с още една честота. Така направиха с редица ЦИЕ градове и столици.


Да си призня съм малко скиптичен към този голям ръст, защото по мои кръчмарски сметки с лятното разписание от и до София ще има за продажба нови 6000 седалки седмично и не е ясно дали Аustrian няма да намалят полетите си. LOT и преди това се се пробвали със сутрешен полет както и ТАРОМ...
В същност с толкова чака едно страхно лято!
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Pegasus

Мнениеот amcho » 07 Окт 2016 14:33

There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: Pegasus

Мнениеот amcho » 12 Яну 2022 11:34

Някой помни ли или знае защо тези пичове летят до почти всички балкански столици без София. Нали летяха за кратко и после спряха? Да не би да е свързано с някаква рестрикция наложена от ТК?
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: Pegasus

Мнениеот mistoffelees » 12 Яну 2022 22:57

Турция има подписано споразумение с ЕС по т.нар. Първи стълб на инициативата "Отворено небе", което премахва разрешителния режим за двустранни полети. Т.е., който иска, може да си лети.

Вероятно България просто не е интересна на "Пегасус" - между двете страни има интензивен автомобилен трафик, "Търкиш" летят до три пъти дневно до София за главно транзитен трафик (какъвто "Пегасус" не могат да предложат), имаха преди време и Варна. Просто няма достатъчно пазар за "Пегасус", а ако случайно се появи повече търсене, "Търкиш" лесно могат да увеличат честотите.
mistoffelees
най-спотър
 
Мнения: 355
Регистриран на: 18 Яну 2015 19:10

Re: Pegasus

Мнениеот amcho » 13 Яну 2022 00:57

mistoffelees написа:Турция има подписано споразумение с ЕС по т.нар. Първи стълб на инициативата "Отворено небе", което премахва разрешителния режим за двустранни полети. Т.е., който иска, може да си лети.

Вероятно България просто не е интересна на "Пегасус" - между двете страни има интензивен автомобилен трафик, "Търкиш" летят до три пъти дневно до София за главно транзитен трафик (какъвто "Пегасус" не могат да предложат), имаха преди време и Варна. Просто няма достатъчно пазар за "Пегасус", а ако случайно се появи повече търсене, "Търкиш" лесно могат да увеличат честотите.


Вярно е. Сухопътният транспорт доста се е увеличил особено след пускането на АМ Тракия на времето. Така или иначе, тяхната трансферна мрежа от Истанбул не е кой знае колко "интересна" с изключение на кавказките столици, Анталия, Измир, Хургада, Шарм, Оман...
Аз съм летял с тях до Тбилиси през 2015г. и всичко беше точно. Но наскоро бях чел, че обслужването е станало много зле и че самолетите били доста мръсни, имали големи закъснения и т.н.

Отзивите не са от най-добрите:

Skytrax - https://www.airlinequality.com/airline- ... -airlines/
Trustpilot - https://www.trustpilot.com/review/www.flypgs.com

Иначе, за момента май са достатъчни 3 полета от София и 1 всеки ден от Варна с ТК.
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: Pegasus

Мнениеот europeandj » 13 Яну 2022 10:41

Според мен би имало голямеезон да стъпят в София. Пътуванията към Турция се увеличават напоследък драстично. Много мои познати от София предпочитат да пътуват със самолет, но заради цената на ТК палят колите. Пегасус могат да предложат доста по-добри цени и определено има ниша в която продуктът да им е почти уникален (централна Азия, Кавказ). Освен това летище Сабиха е удобно за тези, които имат работа в азиатската част на Истанбул.
Според мен ще ги видим тук рано или късно, точно както Анадолу и СънЕскпрес това лято пробваха с Анталия.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Pegasus

Мнениеот mitkobiker » 13 Яну 2022 23:55

:-D :-D :-D чукнете на първите две страници от тази тема и ще видите, каква им е била случката на Pegasus в София :-D
Зимата на 2010та са започнали редовни полети- ежедневно, след няколко месеца са ги поразредили. Към края на лятото на 2011та пуснаха и редовен полет от Измир с А319 на IZair и към началото на зимното разписание 2011та всичко е приключило.
Турците имат доста полети към другите балкански държави. Според мен при нас магистралата и географското разпределение на потенциалните/редовни пътници дърпат трафика от самолетите.
AB6 313 318/9/20/21/Q/N 332/3/8/9 343/5/6 359 388 717 733-9/M8/9 74E/4/8 752/3 763 772/3 788/9/1 AN4 AT4/7 AWH AR1/8 141/2/3 C207/8 CNJ/1 CR2/7/9/K CS1/3 DHT/2/3/4 D28/38 ER3/4 E70/5/90/5 290 FRJ F50/70/100 IL8/9 J32/41 L4T M82/3 TU3/5 SF3 S20 SU9 NDE
Изображение
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2543
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Re: Pegasus

Мнениеот amcho » 14 Яну 2022 01:53

mitkobiker написа::-D :-D :-D чукнете на първите две страници от тази тема и ще видите, каква им е била случката на Pegasus в София :-D
Зимата на 2010та са започнали редовни полети- ежедневно, след няколко месеца са ги поразредили. Към края на лятото на 2011та пуснаха и редовен полет от Измир с А319 на IZair и към началото на зимното разписание 2011та всичко е приключило.
Турците имат доста полети към другите балкански държави. Според мен при нас магистралата и географското разпределение на потенциалните/редовни пътници дърпат трафика от самолетите.


Имало едно време IZair....това го бях забравил :lol:
Да, така е. То се видя през последните няколко месеца как българинът пазарува щедро в Одрин с кола.
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Предишна

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 24 госта