Пренасяне на картина

Форум за всичко извън авиацията.

Пренасяне на картина

Мнениеот jollyroger » 01 Май 2007 13:16

Предстои ми пътуване до Лондон с Wizzair. Искам да занеса една картина като подарък за роднини. Големината е около 70х50см. Ще я пренасям като ръчен багаж. Документите за картината са оправени, има си сертификат. Потърсих информация на сайта на а/к, но не открих нищо конкретно. Въпросът ми е: как ще е най-добре да се подходи в тази ситуация и ще трябва ли да се доплаща? Ще има ли място да се сложи при другите багажи над седалките?
NATA Safety1st certified Line Service operator
Аватар
jollyroger
спотър
 
Мнения: 58
Регистриран на: 08 Дек 2006 10:45
Местоположение: London, UK

Re: Пренасяне на картина

Мнениеот Stoyan » 01 Май 2007 13:49

jollyroger написа:Предстои ми пътуване до Лондон с Wizzair. Искам да занеса една картина като подарък за роднини. Големината е около 70х50см. Ще я пренасям като ръчен багаж. Документите за картината са оправени, има си сертификат. Потърсих информация на сайта на а/к, но не открих нищо конкретно. Въпросът ми е: как ще е най-добре да се подходи в тази ситуация и ще трябва ли да се доплаща? Ще има ли място да се сложи при другите багажи над седалките?


Ако я сложиш в багажниците отгоев, по мое мнение няма да я извадиш цяла.

По-добре някъде около седалките или помоли екипажа да я скатаят някъде.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот Делян » 01 Май 2007 14:02

Въпроса е дали картината като размер ще мине през секюрити чека на летището. Нали сега са сменили правилата за ръчен багаж. Имаш право на една чанта само и то ако е малък размер. Прав ли съм или правилата на SOF са различни?
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот harrier » 01 Май 2007 14:09

В София засега минават и с две "парчета" ръчен багаж.

JollyRoger, провери в сайта на Уиз, там би трябвало да си пише за допустимите размери ръчен багаж. Влезеш ли в самолета с картината, вярвам че бордовите домакини няма да ти откажат да я поставят някъде, където да не се повреди.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот jollyroger » 01 Май 2007 14:16

Работил съм карго и като знам, че пращаха картини за десетки хиляди долари в Чесна 402Ц, не се притеснявам за самата картина. Най-важно е да успея да я кача на самолета без да доплащам и да и намеря място да не шава много много. Друг ръчен багаж няма да имам. От гледна точка на сигурността, багаж, който не е вързан или скрит някъде, на борда не би трябвало да има. Така че, изключвам възможността да я сложат някъде между седалките просто ей-така.
Според правилата за ръчен багаж мах размер е 55х40х20, но могат да се направят изключения. Картината няма нужда да минава през скенер, защото могат да я проверят по друг начин.

Ще се обадя на а/к утре да питам.

One piece of hand baggage per person with a total dimension of 115 cm (55x40x20) weighing up to 10 kg can be carried on board. Should the weight or size of the carry-on baggage exceed the aforesaid limits, the baggage will be carried in the baggage hold, and it will be considered as checked baggage.

Should the passenger carry items that require special care that cannot be stowed under the seat or in the overhead compartment, such as

* fragile/bulky items of great value (vases, typewriters, tape recorders, paintings, etc)
* musical instruments, e.g. violins, drums, horns, guitars, violas, trombones, percussion instruments, woodwinds, etc

s/he will be required to buy an additional seat (at adult fare) for that baggage provided it can be safely stowed on board the aircraft. Reservations through the Internet can be made by giving the passenger's family name as family name and indicating "EXST" as first name.
NATA Safety1st certified Line Service operator
Аватар
jollyroger
спотър
 
Мнения: 58
Регистриран на: 08 Дек 2006 10:45
Местоположение: London, UK

Мнениеот harrier » 01 Май 2007 14:27

В кабината нали има гардероб за саката на пилотите - там би трябвало хем да се побере, хем да е на сигурно. Просто помоли стюардесите.

Колкото до обезопасяването на ръчния багаж - виждал съм да връзват с колани разни по-големи куфари по седалките на самолета, когато полетът е по-празен и въпросният багаж не се побира "горе".
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот pepsii » 02 Май 2007 10:42

дъщеря ми рисува и редовно пътува с папката си със скици която мисля е малко по голяма от 50х70 . досега не е имало проблеми да се намери място , включително и с Уиз . По секюрити чековете също няма проблеми. Така че споко ! ;-)
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Мнениеот jollyroger » 08 Май 2007 10:35

Обадих се на авиокомапнията. Искат ми 25 евро, занасям я в офиса им, опаковат я, аз не се занимавам с пренасянето. Не съм решил какво да правя, за мен това са грешни пари, защото така или иначе ще пътувам с много малко багаж.
NATA Safety1st certified Line Service operator
Аватар
jollyroger
спотър
 
Мнения: 58
Регистриран на: 08 Дек 2006 10:45
Местоположение: London, UK


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта