Първи път

Форум за всичко извън авиацията.

Първи път

Мнениеот *Йо* » 14 Юли 2007 10:33

Здравейте на всички! След седмица ме очаква първият ми полет(с Germanwings от София до Кьолн) и много ще се радвам, ако някои по-запознати от вас ме информират за някои подробности. Та въпросите са следните:

1. За ръчния багаж - на сайта на компанията пише някакви размери, но за тежест няма нищо написано и се чудя колко кг долу горе може да е ръчния багаж?

2. Малко ми е лудница с цялото преминаване през всички проверки на летището - първо става чекирането..взимат ти багажа там и ти дават бордова карта...после някакъв security check, след това паспортен контрол и после търсене на перона, от който излита самолета? Така ли е редът и дали пропускам нещо?

3. Разгледах форумчето подробно и виждам много снимки..значи ще мога да си нося фотоапарат в ръчния багаж?

4. Някакви снимки на Терминал 1 на летище София отвътре дали знаете къде мога да разгледам...на сайта на летището има някакви, но ми се иска да видя още :oops:

5. Като кацна в Кьолн първо минавам паспортен контрол и после от някаква лента там трябва да си взема чекирания багаж, нали така :oops:

Може и други други глупави въпроси да изникнат. Засега е това. Благодаря на всички, които ще могат да ми разяснят тези неща.
Сигурно ще ви се сторят смешни някои от въпросите, ама при новобранбците е така... :oops:
Don't cry because it's over, smile because it happened..
Аватар
*Йо*
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Юли 2007 15:56

Мнениеот Апостол » 14 Юли 2007 13:27

Здравей,не знам дали съм най-компетентен,ама гледма,че никой не ти е отговорил.
1. http://book.wizzair.com/useful_information/baggage/
Пътниците могат да прекарат през чек-ин максимум 20 килограма багаж без такса. Ако теглото на чекирания багаж надвишава 20 килограма, при чек-ин в летището се заплаща такса за свръхбагаж.

2.Всичко така,само дето търсиш не перона,а Gate или Изход(до колкото си спомням бяха общо 6 на брой,така че търсенето ще е по-точно намиране)
3.Да
4.В секцията със снимките разгледай,тя е на сайта http://bgspotters.net/constructor.php?c=photos
5.Да

Няма страшно да питаш.
Апостол
супер спотър
 
Мнения: 697
Регистриран на: 13 Дек 2006 20:44

Мнениеот *Йо* » 15 Юли 2007 08:42

Еее, супер си ;) Благодаря много.
Само за първия въпрос - за чекирания багаж се изясни, ами за ръчния - например ако е към 5 кг дали ще правят проблем?
Don't cry because it's over, smile because it happened..
Аватар
*Йо*
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Юли 2007 15:56

Мнениеот Toni » 15 Юли 2007 12:23

До 20 кг (18 при някой компании) е позволеният ръчен багаж. Ако надвишиш се налага доплащане, около 7?/kg.


Отговорът на твоя въпрос се намира тук:
http://www.germanwings.com/en/meta_hilf ... _cke_.html

Are there restrictions on the number and weight of baggage pieces allowed?

Each passenger (except infants up to 2 years) can check in items of baggage up to a combined weight of 20kg – the same as the amount allowed by traditional airlines!

If you happen to exceed this limit, you will simply be charged a supplement of £5/?7/11CH/
8,50USD/212CZ/56NO/67SE per kg per European flight. For flights within Germany this charge adds up to ?8.33 (incl. 19% VAT).

In total, a maximum of 50kg per person can be conveyed.


Сайтът на 4U е на 8 езика, вкл. руски. Разгледай го, има интересни неща: http://www.germanwings.com/index.en.shtml
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот Апостол » 15 Юли 2007 12:37

Аз искам да се извиня ,защото съм блял вчера и добре ,че Тони е писал.Даже не знам откъде ми дойде на ум,че ще си с Уиз :oops:
Апостол
супер спотър
 
Мнения: 697
Регистриран на: 13 Дек 2006 20:44

Мнениеот *Йо* » 15 Юли 2007 16:59

Отново благодаря, издъвках го тоя сайт ;) , обаче аз се интересувам за ръчния багаж, не за чекирания.

Ето тук ->

http://www.germanwings.com/en/meta_hilf ... _cks_.html

има посочени само размери и се чудя долу горе колко килограма може да е ръчния багаж? :roll:
Don't cry because it's over, smile because it happened..
Аватар
*Йо*
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Юли 2007 15:56

Мнениеот ghosts » 15 Юли 2007 17:11

*Йо* написа:има посочени само размери и се чудя долу горе колко килограма може да е ръчния багаж? :roll:


8 :wink:

на мен никога не ми е бил проверяван обаче ...
Аватар
ghosts
по-спотър
 
Мнения: 172
Регистриран на: 22 Юли 2006 11:31
Местоположение: STR

Мнениеот Nikilaki » 15 Юли 2007 19:14

Аватар
Nikilaki
най-спотър
 
Мнения: 311
Регистриран на: 06 Яну 2007 03:41
Местоположение: Germany,Duisburg

Мнениеот pepsii » 16 Юли 2007 12:29

ghosts написа:
*Йо* написа:има посочени само размери и се чудя долу горе колко килограма може да е ръчния багаж? :roll:


8 :wink:

на мен никога не ми е бил проверяван обаче ...


а на мен много пъти , включително и с 4U (CGN-DRS) :!:
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Мнениеот *Йо* » 16 Юли 2007 15:43

Благодаря на всички, които отговориха ;) Наитина ми помогнахте ;) Сега остава само да се справя с треската и вълнението, че ще летя :lol:
Don't cry because it's over, smile because it happened..
Аватар
*Йо*
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Юли 2007 15:56

Мнениеот harrier » 16 Юли 2007 15:52

Ръчният багаж рядко го мерят, доколкото съм забелязал само когато изглежда обемист :wink:

Приятен полет, да разкажеш после как е било :)
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот *Йо* » 17 Юли 2007 08:41

Задължително :D ;)
Don't cry because it's over, smile because it happened..
Аватар
*Йо*
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Юли 2007 15:56


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron