GPS в самолет

Форум за всичко извън авиацията.

GPS в самолет

Мнениеот IvanFL » 22 Яну 2008 03:24

До скоро знаех че не е разрешено да си пускаш GPS приемник в самолет. Наскоро случайно погледнах страницата на Spirit Air преди полета и там пишеше че може да се пусне след като самолета е на 10 000 фута. Грабнах с мен един GPS който събира прах в колата ( Magellan 3250 ). Като го пуснах му отне около минута да хване сигналите до прозореца. Показваше ми посоката по компас и скоростта без проблем, но местоположението не се променяше динамично. Като го пусна ми казваше правилно че съм на не знам кой си град обаче местоположението си стоеше там замразено. Като се замислих може би процесора в тези малки портатовни машинки не е достатъчно бърз за да обновява картата динамично и ако се движиш над някаква пределна скорост (напр 250км/ч) алгоритма зацикля и затова показва че си седиш на едно место. Ако го изключа и пак го включа местоположението се обновява но след то ва пак си седи заковано. Някой пробвал ли е нещо подобно?
IvanFL
супер спотър
 
Мнения: 537
Регистриран на: 07 Май 2006 02:14
Местоположение: Miami, FL

Мнениеот Делян » 22 Яну 2008 03:59

преди извесно време един спотър беше летял от София до Будапеща и беше записал полета на GPS и дори беше сложил графика от полета, но не се сещам кой беше това и дори сега като търся във форума не мога да намеря нищо. някой сеща ли се за този постинг?
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот pepsii » 22 Яну 2008 10:33

аз съм пробвал с Гармин (streetpilot i5) - всичко си бачкаше на 6 . според мен не е от процесора , а от софтуера . Някои имат опции винаги да те показават "на пътя" .
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Мнениеот Stoyan » 22 Яну 2008 12:22

Delyan Kovachev написа:преди извесно време един спотър беше летял от София до Будапеща и беше записал полета на GPS и дори беше сложил графика от полета, но не се сещам кой беше това и дори сега като търся във форума не мога да намеря нищо. някой сеща ли се за този постинг?


Митя Александров, bercut го беше направил.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта